- Reklama -
Banner

Palenie marihuany nie zwiększa ryzyka spowodowania wypadku samochodowego?

Kwestia kierowców, którzy jeżdżą pod wpływem THC wywołuje wiele kontrowersji, ale nowe badania stwierdzają, że jazda samochodem po paleniu marihuany nie prowadzi do zwiększonego ryzyka spowodowania wypadku drogowego.

Naukowcy z National Highway Traffic Safety Administration niedawno zakończyli 20-miesięczne badania na grupie 3000 kierowców, którzy brali udział w wypadkach drogowych, i grupy porównawczej 6000 kierowców, którzy nie byli ich uczestnikami. Wyniki badań wyraźnie stwierdziły, że alkohol nadal jest głównym czynnikiem wypadków na drogach.

Badania z uwzględnieniem różnych czynników demograficznych takich jak płeć, wiek i rasę wykazały, że wiek odgrywa większą rolę niż sama trawka. Użytkownicy marihuany są o 25% bardziej narażeni na udział w wypadkach niż trzeźwe osoby, ale zwiększone ryzyko może wynikać dlatego, że użytkownicy marihuany to w większości młodzi mężczyźni, którzy są w grupie zwiększonego ryzyka.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Badania wykazały, że kierowcy, którzy mieli we krwi 0,08 procent alkoholu byli 4-krotnie bardziej narażeni na udział w wypadku drogowym niż trzeźwi kierowcy, a osoby z poziomem alkoholu we krwi na poziomie 0,15 procent lub więcej byli narażeni 12-krotnie bardziej.

NHTSA planuje serię dodatkowych badań, aby lepiej zrozumieć ryzyko prowadzenia samochodu pod wpływem marihuany. W Kolorado po legalizacji marihuany liczba śmiertelnych ofiar na drogach sięgnęła historycznego minimum, a niedawne badania stwierdziły, że jazda samochodem po paleniu marihuany jest bezpieczniejsza, niż po spożyciu alkoholu.

Co więcej, wcześniejsze, niepowiązane badania wykazały, że jazda po użyciu marihuany w rzeczywistości może zrobić z niektórych osób lepszych kierowców, jednak jesteśmy przeciwni prowadzenia samochodu pod wpływem jakichkolwiek używek.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować