- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Palenie marihuany nie powoduje depresji i stanów lękowych

Z uwagi na rosnącą ilość osób używających marihuany, i liczby stanów i państw, które pozwalają na stosowanie marihuany, naukowcy stwierdzili, że należy odnowić badania kliniczne dotyczące wpływu konopi indyjskich na ludzką psychikę.

Palenie marihuany nie powoduje depresji i stanów lękowych
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Najnowsze badania opublikowane w JAMA Psychiatry wykazały, że stosowanie marihuany przez osoby dorosłe, nie jest związane z zaburzeniami nastroju i zaburzeniami lękowymi, w tym z depresją i zaburzeniami bipolarnymi.

Badania zostały przeprowadzone na grupie prawie 35.000 dorosłych Amerykanów. Naukowcy zbadali powszechność stosowania konopi indyjskich w grupie badanych w latach 2001-2002, a następnie zbadali problemy zdrowia psychicznego w 2004 i 2005 roku.

W badaniu uwzględniono szereg czynników, takich jak klasa społeczna, historia rodziny i środowiska, a także zaburzenia psychiczne w przeszłości. Badania wykazały, że “używanie konopi nie wiązało się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zaburzeń lękowych lub zaburzeń nastroju.”

Badanie nie znalazło też związku pomiędzy używaniem marihuany u późniejszym nadużywaniem alkoholu, tytoniu i innych narkotyków, co obala mit, że marihuana jest “bramą do innych narkotyków.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Ustalenia dotyczące zdrowia psychicznego są interesujące z tego względu na sprzeczne wyniki poprzednich badań. Autorzy badań twierdzą, że dowody powiązań między marihuaną i zaburzeniami psychicznymi mogą być spowodowane przez wiele zaburzających czynników.

Nowe badania dyskredytują wcześniejsze powiązanie pomiędzy związkiem marihuany z zaburzeniami zdrowia psychicznego. Jest to ważne, ponieważ wiele bieżącej literatury zawiera twierdzenia, o powiązaniu marihuany z depresją, które zgodnie z najnowszymi ustaleniami są sprzeczne .

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -