- Reklama -
Banner

Pacjenci stosujący medyczną marihuanę odstawiają lub używają mniej leków farmaceutycznych

Pacjenci leczeni medyczną marihuaną zwykle mają większą wiarę w jej lecznicze zastosowanie, niż główny system opieki zdrowotnej – i to prawdopodobnie dlatego, że odkryli, że roślina jest bardziej skuteczna w porównaniu z tradycyjnymi lekami – wynika z nowego badania.

Badacze przeprowadzili około 400 ankiet z pacjentami leczonymi konopiami indyjskimi, pytając o ich wykorzystanie i stosunek do amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej. Wyniki opublikowano w tym tygodniu w Journal of Psychoactive Drugs.

Uczestnicy zgłaszali używanie marihuany w leczeniu różnych schorzeń, w tym do chronicznego bólu, skurczów mięśni, lęku i zespołu stresu pourazowego. Większość z nich stwierdziła, że ​​konopie indyjskie stanowią skuteczną i względnie nieszkodliwą alternatywę dla leków, które są zwykle stosowane w leczeniu konkretnych schorzeń.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“W porównaniu z lekami farmaceutycznymi, pacjenci używający konopi lepiej ocenili marihuanę pod względem skuteczności, skutków ubocznych, bezpieczeństwa, uzależnienia, dostępności i kosztów”, stwierdzono w badaniu. “Z powodu używania marihuany do celów medycznych, 42 procent zaprzestało przyjmowania leków farmaceutycznych, a 38 procent zażywało mniej leków farmaceutycznych”.

Pacjenci najczęściej zaprzestawali lub ograniczali stosowanie przeciwbólowych leków opartych na opioidach, nieopioidowych leków przeciwbólowych, benzodiazepin i leków przeciwdepresyjnych.

Badania odzwierciedlają trendy, które zostały zidentyfikowane w poprzednich badaniach: dostęp do marihuany medycznej wydaje się prowadzić do zaprzestania lub ograniczenia stosowania leków na receptę, z których niektóre mogą powodować poważne skutki uboczne.

“Badanie to rozwija wiedzę w zakresie opartego na dowodach podejścia do redukcji szkód i promowania korzyści związanych z marihuaną medyczną” – napisali naukowcy. “Biorąc pod uwagę rosnące wykorzystanie konopi indyjskich do celów medycznych i ich powszechnego stosowania w celach rekreacyjnych, obecne ramy zdrowia publicznego koncentrujące się przede wszystkim na abstynencji od konopi indyjskich wydają się przestarzałe”.

“Ci, którzy pracują w publicznej służbie zdrowia i medycynie, mają obowiązek redukcji  szkód i maksymalizowania korzyści dla zdrowia jednostek i społeczeństwa, a zatem potrzebne są poważne rozważania i naukowe badania nad konopiami medycznymi” – czytamy w podsumowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować