Oto ile ton marihuany sprzedano w 2016 roku w stanie Waszyngton

Jak podaje Liquor and Cannabis Board, w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku, w stanie Waszyngton sprzedano legalną marihuanę o łącznej wartości 1,41 mld $. Tak wysoka sprzedaż spowodowała wpływ z podatków od sprzedaży rzędu 260 mln $. Liczby te opierają się na sprzedaży ponad 344.000 kilogramów sprzedanej marihuany.

ceny marihuany w Polsce vs ceny legalnej marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Według Liquor and Cannabis Board, w stanie Waszyngton znajduje się aktualnie 467 legalnych sklepów detalicznych z marihuaną, a 944 licencji zostało wydanych producentom i przetwórcom konopi indyjskich.

W roku fiskalnym, który rozpoczął się 1 lipca 2016 sprzedano już marihuanę o łącznej wartości 697.758.162$, z czego stan Waszyngton zarobił ponad 130 milionów dolarów. Te liczby oparte są na sprzedaży prawie 40.000 kilogramów marihuany i ponad 6 milionów sprzedanych wyciągów z konopi, które obejmują produkty spożywcze, oleje i koncentraty.

Waszyngton pozwala osobom powyżej 21 roku życia na posiadanie, używanie i zakup maksymalnie jednej uncji (28g) suszu konopi indyjskich. Pozwala także na posiadanie do siedmiu gramów koncentratów z marihuany – 16 uncji produktów spożywczych i 72 uncję marihuany w postaci ciekłej.

Początkowo podatek od sprzedaży marihuany wynosił 25%, jednak po zmianie legislacyjnej, która nastąpiła we wrześniu, podatek ten wynosi 33%.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -