- Reklama -
Banner

Osoby, które używają marihuany rzadziej sięgają po alkohol

Wyniki badań opublikowanych w The American Journal of Addictions wskazują, że osoby, które deklarują spożywanie marihuany dwa lub trzy razy w tygodniu są mniej skłonne do picia alkoholu i popadania w alkoholizm.

Naukowcy z Uniwersytetu w Lund w Szwecji przeanalizowali dane na temat alkoholu i narkotyków, opublikowane przez Department of Clinical Sciences. W badaniu wzięło udział ponad 22.000 respondentów w wieku od 15 do 64 lat.

Badacze stwierdzili, że osoby, które sięgają po marihuanę dwa lub trzy razy w tygodniu, rzadziej angażują się w niebezpieczne praktyki picia alkoholu, w porównaniu do ludzi, którzy sięgają po nią mniej, niż 4 razy w miesiącu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W niniejszym badaniu wykazano, że częstsze używanie marihuany jest związane ze zmniejszonym spożyciem alkoholu. Wykazano też, że alkohol jest najczęstszym substytutem marihuany, jednak zaburzenia związane z używaniem konopi indyjskich są zdecydowanie mniejsze, niż przypadku alkoholu. Co ważne, konopie są bezpieczniejsze i mniej uzależniające niż benzodiazepiny i inne narkotyki, które też zostały ocenione jako substytuty alkoholu. “

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować