Oregon: W pierwsze 5 dni, sklepy z marihuaną wygenerowały przychód ponad 11mln$

Oregon: Sklepy sprzedające marihuanę do celów rekreacyjnych wygenerowały sprzedaż na poziomie 11 milionów dolarów w ciągu pierwszego tygodnia od otwarcia sklepów.

Sklepy z marihuaną w stanie Oregon wygenerowały przychód ponad 11 milionów dolarów
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W ciągu pierwszego dnia sklepy detaliczne sprzedały marihuanę o wartości 3,5 mln$. W Kolorado, w pierwszy dzień legalnej sprzedaży osiągnięto zysk 5mln$. W waszyngtonie sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąca wyniosła 2mln$.

Zgodnie z prawem stanu Oregon, które zostało zatwierdzone przez wyborców, posiadanie marihuany w niewielkich ilościach jest dozwolone od pierwszego lipca.

Nie było jednak sposobu, aby legalnie nabyć trawkę aż do pierwszego października, kiedy apteki sprzedające medyczną marihuanę rozpoczęły sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych.

Jednym z powodów, dla których Oregon odnotował wysoką sprzedaż była istniejąca już infrastruktura medycznej marihuany. 250 medycznych przychodni w Oregonie mogło rozpocząć legalną sprzedaż, natomiast Kolorado posiadało jedynie 24 sklepy w pierwszym dniu, a Waszyngton tylko 4.

Firmy w stanie Oregon zainwestowały w duże magazyny w Portland, aby uprawiać konopie w pomieszczeniu, a dodatkowo południowa część stanu ma wyśmienite warunki, aby uprawiać je na otwartym powietrzu, więc w przychodniach na pewno nie braknie marihuany.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -