- Reklama -
Banner

Oregon: W pierwsze 5 dni, sklepy z marihuaną wygenerowały przychód ponad 11mln$

Oregon: Sklepy sprzedające marihuanę do celów rekreacyjnych wygenerowały sprzedaż na poziomie 11 milionów dolarów w ciągu pierwszego tygodnia od otwarcia sklepów.

W ciągu pierwszego dnia sklepy detaliczne sprzedały marihuanę o wartości 3,5 mln$. W Kolorado, w pierwszy dzień legalnej sprzedaży osiągnięto zysk 5mln$. W waszyngtonie sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąca wyniosła 2mln$.

Zgodnie z prawem stanu Oregon, które zostało zatwierdzone przez wyborców, posiadanie marihuany w niewielkich ilościach jest dozwolone od pierwszego lipca.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Nie było jednak sposobu, aby legalnie nabyć trawkę aż do pierwszego października, kiedy apteki sprzedające medyczną marihuanę rozpoczęły sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych.

Jednym z powodów, dla których Oregon odnotował wysoką sprzedaż była istniejąca już infrastruktura medycznej marihuany. 250 medycznych przychodni w Oregonie mogło rozpocząć legalną sprzedaż, natomiast Kolorado posiadało jedynie 24 sklepy w pierwszym dniu, a Waszyngton tylko 4.

Firmy w stanie Oregon zainwestowały w duże magazyny w Portland, aby uprawiać konopie w pomieszczeniu, a dodatkowo południowa część stanu ma wyśmienite warunki, aby uprawiać je na otwartym powietrzu, więc w przychodniach na pewno nie braknie marihuany.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować