- Reklama -
Banner

Opinia publiczna wie, że marihuana ma właściwości lecznicze. Naukowcy mają wątpliwości

Jeśli masz podobny pogląd na temat marihuany jak większość Amerykanów, to prawdopodobnie myślisz, że konopie mają wiele zalet i niewiele poważnych zagrożeń. Oto wyniki najnowszych badań, opublikowanych 23 lipca w czasopiśmie Annals of Internal Medicine, w którym badano przekonania Amerykanów o konopiach.

Opinia o marihuanie jako o holistycznym i łagodnym sposobie samoleczenia wzrosła w ostatnich latach” – powiedziała główna autorka badań, dr Salomeh Keyhani, lekarz i profesor medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco.

Kilka lat temu, Keyhani natknęła się na artykuły online, które reklamowały dziesiątki korzyści zdrowotnych wynikających ze stosowania marihuany, ale wszystkie były dla niej nieznane. “Jestem lekarzem i nie wiedziałam o żadnej z tych korzyści” – powiedziała. “Nie widziałam dowodów.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Keyhani i jej znajomi naukowcy zastanawiali się, jaki wpływ na pozytywny pogląd o marihuanie ma marketing. Czy spowodował on, że opinia publiczna w USA uznała tę substancję za pozytywną, mimo że “bardzo niewiele badań analizuje pełne skutki jej stosowania”? Aby lepiej zrozumieć przekonanie opinii publicznej, naukowcy stworzyli ankietę internetową, na którą odpowiedziało ponad 9 000 osób z całego kraju.

Marihuana ma jedną wadę – jest nielegalna

Ogólnie rzecz biorąc, naukowcy stwierdzili, że 81 procent dorosłych w USA wierzy, że marihuana ma co najmniej jedną korzyść leczniczą. Najczęściej wymienianą korzyścią było leczenie bólu, a następnie leczenie chorób takich jak epilepsja i łagodzenie lęku, stresu i depresji. (Przynajmniej jedno z nich jest potwierdzone: FDA zatwierdziła ostatnio pierwszy lek pochodzący z marihuany w celu leczenia dwóch ciężkich typów padaczki).

Większy odsetek dorosłych Amerykanów (91 procent), powiedział, że wierzy, że używanie marihuany ma przynajmniej jedną wadę. Najczęstszą z nich były problemy prawne, czyli to, że po prostu jest nielegalna. Następnie wskazali na uzależnienie, a dalej na upośledzenie pamięci krótkotrwałej.

Największe zaniepokojenie badaczy dotyczyło tego, że zdaniem opinii publicznej, używanie marihuany ma niewielkie ryzyko zdrowotne i ma znaczące korzyści zdrowotne. 

Najważniejsze jest to, że nie ma dowodów na zdecydowaną większość tych opinii,” powiedziała. “Istnieją ograniczone dane na temat szkód, a ludzie myślą, że to jest w porządku.”

Keyhani powiedziała, że sądzi, że powszechna komercjalizacja marihuany w dużej mierze przyczyniła się do coraz bardziej przychylnej opinii w Stanach Zjednoczonych.

“Myślę, że obecnie w tej branży jest mnóstwo pieniędzy, a jak w każdej innej branży, są reklamy” – powiedziała Keyhani.

Naukowcy stwierdzili, że mają nadzieję, że konsumenci będą dążyć do zdobycia wiedzy na temat używania marihuany i będą unikać przyjmowania założeń w oparciu o stronnicze działania marketingowe.

“Brak dowodów nie oznacza nieobecności dowodów” ostrzegła Keyhani.


Pani dr Salomeh Keyhani zalecamy przestudiowanie ponad 28.000 badań na portalu PubMed, z których jasno wynika, że zdecydowana większość Amerykanów ma rację. Konopie mają ogromną wartość leczniczą, a ryzyko związane z ich używaniem jest znikome, jeśli porównamy je z legalnymi narkotykami, takimi jak alkohol i papierosy.

1 KOMENTARZ

 1. konopie to lek 21 wieku mi pomogły wygrać z bólem Bolące stawy to naprawdę przykra i uciążliwa dolegliwość. Wiem coś o tym, bo tez przez pewien czas zmagałam sie z tym problemem. Mi pomogła maść uniwersalna z konopi która dzięki wysokiemu stężeniu CBD ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Polecam ją też na bolące mięśnie po większym wysiłku, wyleczyła mnie też z zakwasów. Kupić można oryginalna maść wyłącznie na tej stronce www.*****.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować