- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualności"Od 20 kwietnia medyczny haszysz będzie dostępny w aptekach" - Minister Zdrowia...

“Od 20 kwietnia medyczny haszysz będzie dostępny w aptekach” – Minister Zdrowia Adam Niedzielski

“Od 20 kwietnia medyczny haszysz będzie dostępny w aptekach” – poinformował dziś rano Minister Zdrowia Adam Niedzielski, który kilka dni temu za tę decyzję otrzymał nagrodę “Wizjonera Zdrowia 2022”. Według nieoficjalnych informacji haszysz będzie importowany od znajomego handlarza z Maroko.

“Ta decyzja to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, którzy narzekają na słabej jakości haszysz u lokalnych dilerów. Zależy nam na redukcji szkód, dlatego chcemy zapewnić dostęp do wysokiej jakości haszyszu od mojego znajomego z Maroko, który od wielu lat zajmuje się eksportem haszyszu do Europy.” – dodał Adam Niedzielski.

Decyzja o wprowadzeniu medycznego haszyszu do polskich aptek to krok w dobrą stronę. Badania przeprowadzone w ubiegłym roku na terenie całej Europy wykazały, że większość testowanych próbek zawierała bakterie kałowe. Najbardziej zanieczyszczone okazały się jednogramowe kulki haszyszu (93% zawierało bakterie kałowe), a całe sztabki haszyszu (tabliczki 100 gramowe) były zanieczyszczone tylko w 29,4% przypadków.

Podczas konferencji prasowej jeden z dziennikarzy zapytał, czy medyczny haszysz nie doprowadzi do wzrostu uzależnień od heroiny wśród uczniów szkoły podstawowej.

“W Polsce nigdy nie było dostępu do narkotyków i nigdy nie będzie. Nikt nie jest w stanie ich nigdzie kupić, ponieważ są nielegalne. Medyczny haszysz to jednak nie narkotyk. Haszysz od dilera, to narkotyk, ale haszysz z apteki, to lek. Teoretycznie niczym się nie różnią, ale za posiadanie haszyszu od dilera należy zamykać ludzi w więzieniu, a posiadanie haszyszu z apteki jest legalne, chociaż jest trzy razy droższy.” – oznajmił Minister zdrowia.

Dociekliwy dziennikarz dopytał, dlaczego posiadanie haszyszu od dilera jest nielegalne, a posiadanie haszyszu z apteki jest legalne, na co A. Niedzielski odpowiedział – “Bo tak.”

PRIMA APRILIS! 😀

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Nie żyje Profesor Raphael Mechoulam, który wyizolował THC z marihuany

Profesor Raphael Mechoulam, uważany za "ojca badań nad konopiami", zmarł w wieku 92 lat...

XX Marsz Wyzwolenia Konopi 2023 już 3 czerwca!

Już 3.06.2023 roku odbędzie się wyjątkowa, bo XX edycja Marszu Wyzwolenia Konopi. Event będzie miał...

“JUST HEMP IT” – Nike pozywa firmę konopną za używanie podobnego sloganu reklamowego

Nike jest jednym z największych producentów obuwia i sprzętu sportowego na świecie, znanym z...

Pierwsza uprawa marihuany w Nowym Jorku jest już gotowa do sprzedaży

W stanie Nowy Jork legalizacja marihuany została wprowadzona w kwietniu 2021 roku. Wprawdzie perspektywie...