- Reklama -
Banner

“Od 20 kwietnia medyczny haszysz będzie dostępny w aptekach” – Minister Zdrowia Adam Niedzielski

“Od 20 kwietnia medyczny haszysz będzie dostępny w aptekach” – poinformował dziś rano Minister Zdrowia Adam Niedzielski, który kilka dni temu za tę decyzję otrzymał nagrodę “Wizjonera Zdrowia 2022”. Według nieoficjalnych informacji haszysz będzie importowany od znajomego handlarza z Maroko.

“Ta decyzja to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, którzy narzekają na słabej jakości haszysz u lokalnych dilerów. Zależy nam na redukcji szkód, dlatego chcemy zapewnić dostęp do wysokiej jakości haszyszu od mojego znajomego z Maroko, który od wielu lat zajmuje się eksportem haszyszu do Europy.” – dodał Adam Niedzielski.

Decyzja o wprowadzeniu medycznego haszyszu do polskich aptek to krok w dobrą stronę. Badania przeprowadzone w ubiegłym roku na terenie całej Europy wykazały, że większość testowanych próbek zawierała bakterie kałowe. Najbardziej zanieczyszczone okazały się jednogramowe kulki haszyszu (93% zawierało bakterie kałowe), a całe sztabki haszyszu (tabliczki 100 gramowe) były zanieczyszczone tylko w 29,4% przypadków.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Podczas konferencji prasowej jeden z dziennikarzy zapytał, czy medyczny haszysz nie doprowadzi do wzrostu uzależnień od heroiny wśród uczniów szkoły podstawowej.

“W Polsce nigdy nie było dostępu do narkotyków i nigdy nie będzie. Nikt nie jest w stanie ich nigdzie kupić, ponieważ są nielegalne. Medyczny haszysz to jednak nie narkotyk. Haszysz od dilera, to narkotyk, ale haszysz z apteki, to lek. Teoretycznie niczym się nie różnią, ale za posiadanie haszyszu od dilera należy zamykać ludzi w więzieniu, a posiadanie haszyszu z apteki jest legalne, chociaż jest trzy razy droższy.” – oznajmił Minister zdrowia.

Dociekliwy dziennikarz dopytał, dlaczego posiadanie haszyszu od dilera jest nielegalne, a posiadanie haszyszu z apteki jest legalne, na co A. Niedzielski odpowiedział – “Bo tak.”

PRIMA APRILIS! 😀

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować