- Reklama -
Banner

Nowy Jork “wkrótce” zalegalizuje marihuanę, aby ożywić gospodarkę po pandemii COVID-19

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo oznajmił niedawno, że legalizacja marihuany jest obiecującym sposobem na uporanie się z kryzysem ekonomicznym spowodowanym pandemią COVID-19.

Podczas wirtualnej konferencji przeprowadzonej w zeszłym tygodniu, mającej na celu promocję jego nowej książki na temat reakcji stanu na COVID-19, gubernator został zapytany, kiedy Nowy Jork zalegalizuje marihuanę do użytku dla dorosłych.

Wkrótce, ponieważ teraz potrzebujemy pieniędzy”, powiedział, zgodnie z nagraniem pozyskanym przez USA Today Network. „Walczymy o to od ostatnich kilku lat”.

„Jest wiele powodów, dla których warto to zrobić, ale jedną z korzyści jest to, że legalizacja marihuany przynosi dochody, a wszystkie stany – ale szczególnie ten stan (Nowy Jork – przyp.red.) – potrzebujemy przychodów i będziemy przeszukiwać źródła dodatkowych przychodów”, powiedział w rozmowie z Sixth & I, który był gospodarzem wydarzenia.

Cuomo uwzględnił legalizację w swoich dwóch ostatnich propozycjach budżetowych, ale w obu przypadkach negocjacje między jego biurem a ustawodawcą zakończyły się niepowodzeniem. Kwestie sporne, takie jak sposób rozdzielania dochodów z podatku od sprzedaży konopi indyjskich, uniemożliwiły osiągnięcie porozumienia.

Jego czołowy doradca powiedział na początku tego miesiąca, że ​​na początku 2021 roku planowana jest ponowna próba legalizacji konopi w Nowym Jorku.

„Uważamy, że uda nam się to zrobić do 1 kwietnia”.

Cuomo został również zapytany o legalizację jako sposób na wyrównanie deficytu budżetowego spowodowanego pandemią COVID-19. Powiedział, że „obowiązkiem rządu federalnego w ramach zarządzania tą pandemią jest zapewnienie pomocy finansowej władzom stanowym i lokalnym”, dodał: „Popieram legalizację marihuany. Pracowałem bardzo ciężko, aby ją wprowadzić”.

Gubernatorzy New Jersey, Nowego Meksyku i Pensylwanii również argumentowali, że wdrożenie regulowanego rynku marihuany dla dorosłych może pomóc ich stanom podnieść się finansowo po kryzysie zdrowotnym.

Stowarzyszenie Hrabstw stanu Nowy Jork stwierdziło w raporcie opublikowanym w zeszłym miesiącu, że legalizacja marihuany do użytku przez dorosłych „zapewni stanowi i hrabstwom środki na edukację w zakresie zdrowia publicznego i pomoc techniczną” w walce z pandemią.

W ostatnich miesiącach Senat Nowego Jorku przyjął kilka skromnych projektów reform dotyczących marihuany.

W lipcu przyjęto ustawę, która zwiększa liczbę osób uprawnionych do automatycznego anulowania wyroków skazujących za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Było to poprzedzone głosowaniem Senatu za ustawą zapobiegającą eksmisji lokatorów wyłącznie z powodu używania medycznej marihuany. W zeszłym roku gubernator Cuomo podpisał również ustawę o dekryminalizacji marihuany. Tego lata w Nowym Jorku uchwalono również ustawę, która zakazuje przeprowadzania testów narkotykowych na obecność marihuany przed zatrudnieniem na nowe miejsce pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 

Mogą Cię zainteresować