- Reklama -
Banner

Nowy Jork “wkrótce” zalegalizuje marihuanę, aby ożywić gospodarkę po pandemii COVID-19

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo oznajmił niedawno, że legalizacja marihuany jest obiecującym sposobem na uporanie się z kryzysem ekonomicznym spowodowanym pandemią COVID-19.

Podczas wirtualnej konferencji przeprowadzonej w zeszłym tygodniu, mającej na celu promocję jego nowej książki na temat reakcji stanu na COVID-19, gubernator został zapytany, kiedy Nowy Jork zalegalizuje marihuanę do użytku dla dorosłych.

Wkrótce, ponieważ teraz potrzebujemy pieniędzy”, powiedział, zgodnie z nagraniem pozyskanym przez USA Today Network. „Walczymy o to od ostatnich kilku lat”.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Jest wiele powodów, dla których warto to zrobić, ale jedną z korzyści jest to, że legalizacja marihuany przynosi dochody, a wszystkie stany – ale szczególnie ten stan (Nowy Jork – przyp.red.) – potrzebujemy przychodów i będziemy przeszukiwać źródła dodatkowych przychodów”, powiedział w rozmowie z Sixth & I, który był gospodarzem wydarzenia.

Cuomo uwzględnił legalizację w swoich dwóch ostatnich propozycjach budżetowych, ale w obu przypadkach negocjacje między jego biurem a ustawodawcą zakończyły się niepowodzeniem. Kwestie sporne, takie jak sposób rozdzielania dochodów z podatku od sprzedaży konopi indyjskich, uniemożliwiły osiągnięcie porozumienia.

Jego czołowy doradca powiedział na początku tego miesiąca, że ​​na początku 2021 roku planowana jest ponowna próba legalizacji konopi w Nowym Jorku.

„Uważamy, że uda nam się to zrobić do 1 kwietnia”.

Cuomo został również zapytany o legalizację jako sposób na wyrównanie deficytu budżetowego spowodowanego pandemią COVID-19. Powiedział, że „obowiązkiem rządu federalnego w ramach zarządzania tą pandemią jest zapewnienie pomocy finansowej władzom stanowym i lokalnym”, dodał: „Popieram legalizację marihuany. Pracowałem bardzo ciężko, aby ją wprowadzić”.

Gubernatorzy New Jersey, Nowego Meksyku i Pensylwanii również argumentowali, że wdrożenie regulowanego rynku marihuany dla dorosłych może pomóc ich stanom podnieść się finansowo po kryzysie zdrowotnym.

Stowarzyszenie Hrabstw stanu Nowy Jork stwierdziło w raporcie opublikowanym w zeszłym miesiącu, że legalizacja marihuany do użytku przez dorosłych „zapewni stanowi i hrabstwom środki na edukację w zakresie zdrowia publicznego i pomoc techniczną” w walce z pandemią.

W ostatnich miesiącach Senat Nowego Jorku przyjął kilka skromnych projektów reform dotyczących marihuany.

W lipcu przyjęto ustawę, która zwiększa liczbę osób uprawnionych do automatycznego anulowania wyroków skazujących za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Było to poprzedzone głosowaniem Senatu za ustawą zapobiegającą eksmisji lokatorów wyłącznie z powodu używania medycznej marihuany. W zeszłym roku gubernator Cuomo podpisał również ustawę o dekryminalizacji marihuany. Tego lata w Nowym Jorku uchwalono również ustawę, która zakazuje przeprowadzania testów narkotykowych na obecność marihuany przed zatrudnieniem na nowe miejsce pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować