Dołącz do nas

Legalizacja

Nowy Jork dekryminalizuje marihuanę. Gubernator Cuomo podpisał ustawę

głosowanie za legalizacją marihuany w Nowym Jorku odbędzie się 1 kwietnia

Stan Nowy Jork w poniedziałek zdekryminalizował posiadanie marihuany do celów rekreacyjnych, co oznacza, że posiadanie niewielkich ilości konopi będzie karane grzywną, a nie więzieniem, co jest krokiem w kierunku pełnej legalizacji marihuany.

Gubernator Andrew Cuomo powiedział, że ustawa umożliwi usunięcie rejestrów karnych osób, które zostały skazane za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Według danych Federalnego Biura Śledczego ponad 360 000 osób zostało aresztowanych za posiadanie marihuany w stanie Nowy Jork w latach 2008–2017.

Posiadanie do dwóch uncji (57g) marihuany w Nowym Jorku jest teraz karane jedynie grzywną. Osoby posiadające nie więcej, niż 57g zapłacą maksymalnie 200 dolarów grzywny.

Jedenaście stanów USA oraz Dystrykt Kolumbii w pełni zalegalizowały używanie marihuany rekreacyjnej od czasu, gdy stan Kolorado po raz pierwszy uczynił to w 2014 r.,

Według grupy lobbingowej Marijuana Policy Project. kolejne 15 stanów, w tym Nowy Jork, zdekryminalizowały posiadanie niewielkich ilości konopi do celów osobistych.

Demokratyczny gubernator powiedział w grudniu, że zalegalizowanie marihuany rekreacyjnej było jednym z jego najważniejszych priorytetów legislacyjnych na 2019 r. Twierdził, że dochody z opodatkowania konopi mogą pomóc w zaspokojeniu wielu potrzeb, w tym kłopotliwego systemu metra w Nowym Jorku, który potrzebuje poważnych napraw i modernizacji. Raport oszacował wówczas wartość legalnego rynku marihuany na 1,7 miliarda do 3,5 miliarda dolarów rocznie.

Starania nowojorskich prawodawców, by zalegalizować marihuanę, zatrzymały się w czerwcu w wyniku nieporozumień dotyczących sposobu regulacji przemysłu konopnego, co skłoniło do wprowadzenia ustawy dekryminalizacyjnej.

Zgodnie z prawem federalnym marihuana wciąż pozostaje jednak nielegalna. Podczas administracji byłego prezydenta Baracka Obamy rząd Stanów Zjednoczonych w większości zezwalał poszczególnym stanom na samodzielne ustalenie, w jaki sposób regulować używanie konopi, ale Departament Sprawiedliwości pod przewodnictwem Donalda Trumpa zezwala prokuratorom na egzekwowanie prawa federalnego nawet w stanach, w których marihuana jest legalna.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne