- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Nowe dane pokazują, że coraz więcej kobiet pali marihuanę

W raporcie nazwanym 2016 State of Cannabis Data Report, dostawca medycznej marihuany i analitycy z Eaze Insights ujawnili kilka interesujących danych dotyczących osób, które kupują legalną marihuanę.

dziewczyna z jointem
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Według raportu, liczba kobiet, które palą marihuanę znacznie wzrosła w porównaniu do roku 2015. Eaze stwierdziło, że liczba kobiet palących trawkę będzie rosła, ale wyniki z 2016 roku przekroczyły ich oczekiwania.

“W 2016 roku 25% osób korzystających z programu Eaze to kobiety. Ale wraz z zakończeniem 2016 roku kobiety stanowiły 33% użytkowników.”

Statystycznie to mężczyźni zawsze palili więcej marihuany niż kobiety. Badania opublikowane przez Columbia University wykazały, że mężczyźni częściej używają marihuany niż kobiety, zwłaszcza w stresujących chwilach.

“Nasze wyniki badań są zgodne z innymi badaniami potwierdzającymi zwiększone stosowanie substancji w czasach niepewności ekonomicznych, zwłaszcza wśród mężczyzn.”

Badanie wykazało również:

“Odpowiadając na wielką recesję i niższą stopę zatrudnienia począwszy od 2007 roku, mężczyźni o niskich dochodach wykazali największy wzrost konsumpcji marihuany, prowadząc do pogłębienia różnicy między płciami w używaniu marihuany.”

kobieta z jointem
źródło

Tylko w ciągu ostatnich czterech lat, magazyn Marie Claire opublikował artykuł o zjawisku “palaczek na szpilkach” (“Stiletto Stoners”), stacje telewizyjne od NBC do CNN poświęcają czas antenowy “marihuanowym mamuśkom”, a kobieta tytułująca się “Martą Stuart marihuany“spożytkowała swój status rezydentki Beverly Hills, by nadać szyku wizerunkowi ekstrawaganckiej damy, która ma fantazję od czasu do czasu co nieco sobie przysmażyć.

- Reklama - Cannabis Light logo

Dlaczego coraz więcej kobiet przedkłada konopie nad alkohol?

Z kulturowego punktu widzenia, stosowanie konopi indyjskich przestało być tematem tabu dla kobiet. Liczba kobiet wkraczających w przemysł legalnej marihuany również gwałtownie rośnie.

Coraz więcej celebrytek tworzy produkty na bazie marihuany, które są specjalnie opracowywane dla kobiet, a rosnący trend stosowania naturalnych leków stwarza okazję dla kobiet w każdym wieku, aby używać konopi indyjskich nie tylko do celów rekreacyjnych, ale także medycznych.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

 

Zobacz więcej artykułów na temat wpływu marihuany na kobiety

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -