- Reklama -
Banner

Nowe dane pokazują, że coraz więcej kobiet pali marihuanę

W raporcie nazwanym 2016 State of Cannabis Data Report, dostawca medycznej marihuany i analitycy z Eaze Insights ujawnili kilka interesujących danych dotyczących osób, które kupują legalną marihuanę.

Według raportu, liczba kobiet, które palą marihuanę znacznie wzrosła w porównaniu do roku 2015. Eaze stwierdziło, że liczba kobiet palących trawkę będzie rosła, ale wyniki z 2016 roku przekroczyły ich oczekiwania.

“W 2016 roku 25% osób korzystających z programu Eaze to kobiety. Ale wraz z zakończeniem 2016 roku kobiety stanowiły 33% użytkowników.”

Statystycznie to mężczyźni zawsze palili więcej marihuany niż kobiety. Badania opublikowane przez Columbia University wykazały, że mężczyźni częściej używają marihuany niż kobiety, zwłaszcza w stresujących chwilach.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Nasze wyniki badań są zgodne z innymi badaniami potwierdzającymi zwiększone stosowanie substancji w czasach niepewności ekonomicznych, zwłaszcza wśród mężczyzn.”

Badanie wykazało również:

“Odpowiadając na wielką recesję i niższą stopę zatrudnienia począwszy od 2007 roku, mężczyźni o niskich dochodach wykazali największy wzrost konsumpcji marihuany, prowadząc do pogłębienia różnicy między płciami w używaniu marihuany.”

kobieta z jointem
źródło

Tylko w ciągu ostatnich czterech lat, magazyn Marie Claire opublikował artykuł o zjawisku “palaczek na szpilkach” (“Stiletto Stoners”), stacje telewizyjne od NBC do CNN poświęcają czas antenowy “marihuanowym mamuśkom”, a kobieta tytułująca się “Martą Stuart marihuany“spożytkowała swój status rezydentki Beverly Hills, by nadać szyku wizerunkowi ekstrawaganckiej damy, która ma fantazję od czasu do czasu co nieco sobie przysmażyć.

Dlaczego coraz więcej kobiet przedkłada konopie nad alkohol?

Z kulturowego punktu widzenia, stosowanie konopi indyjskich przestało być tematem tabu dla kobiet. Liczba kobiet wkraczających w przemysł legalnej marihuany również gwałtownie rośnie.

Coraz więcej celebrytek tworzy produkty na bazie marihuany, które są specjalnie opracowywane dla kobiet, a rosnący trend stosowania naturalnych leków stwarza okazję dla kobiet w każdym wieku, aby używać konopi indyjskich nie tylko do celów rekreacyjnych, ale także medycznych.

 

Zobacz więcej artykułów na temat wpływu marihuany na kobiety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować