- Reklama -
Banner

Nowe badania wskazują, że legalizacja marihuany prowadzi do wzrostu liczby narodzin dzieci

Kiedy ludzie mówią o korzyściach z legalizacji marihuany, zazwyczaj mówią o takich rzeczach, jak wpływy z podatków, ograniczenie dostępu dla nieletnich lub uniemożliwienie karania za posiadanie niewielkich ilości. Ale teraz wiemy o nowej korzyści, która może wpłynąć na przyrost naturalny.

Nowe badanie zatytułowane “Sex, Drugs, and Baby Booms: Can Behavior Overcome Biology?” wykazało, że w stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę wskaźnik urodzeń jest wyższy. Zgodnie z wynikami badań, legalizacja medycznej marihuany doprowadziła do wzrostu o około cztery urodzenia na kwartał na każde 10 000 kobiet.

Zobacz też: 10 ciekawostek na temat seksu i marihuany

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Teraz prawdopodobnie założysz, że powodem narodzin większej ilości dzieci jest to, że dzięki marihuanie ludzie chętniej uprawiają seks. Podczas gdy poprzednie badania wykazały, że użytkownicy marihuany częściej uprawiają seks, niż osoby, które jej nie używają, to powód wzrostu narodzin dzieci może być jednak nieco inny.

Naukowcy stwierdzili, że ludzie, którzy używają marihuany, często stosują bardziej ryzykowne praktyki seksualne, takie jak niestosowanie prezerwatyw lub innych form antykoncepcji podczas uprawiania seksu. Autorzy badań stwierdzili, że wzrost liczby narodzin spowodowany jest rzadszym korzystaniem z metod antykoncepcji.

Zobacz też: Czy używanie marihuany wpływa na jakość plemników?

To nie pierwszy raz, kiedy używanie marihuany zostało powiązane z niestosowaniem antykoncepcji. Wcześniejsze badania wykazały, że ludzie, którzy krótko przed seksem używali marihuany, rzadziej stosowali prezerwatywy, chociaż efekt ten był widoczny głównie u nastolatków. Nowe badanie wydaje się sugerować, że osoby w każdym wieku, które używają marihuany, częściej stosują bardziej ryzykowne praktyki seksualne.

W badaniu opublikowanym w zeszłym roku w Journal of Sexual Medicine, naukowcy przeanalizował dane z National Survey of Family Growth, obejmujące prawie 60 000 osób i okazało się, że ludzie spożywający marihuanę częściej uprawiają seks. Na przykład kobiety, które raz w tygodniu spożywały marihuanę, uprawiały seks o 34% częściej niż kobiety, które tego nie robiły; dla mężczyzn wskaźnik ten wyniósł 22 procent.

1 KOMENTARZ

 1. Legalizacja powoduje ogromny wpływ pieniędzy do budżetu, wzrost poziomu życia, a co za tym idzie ludzie przestają się bać, że nie będą wstanie wykarmić dzieci. W moim otoczeniu nie znam osoby przed 30 rokiem, życia którą by było stać na 3 dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować