- Reklama -
Banner

Nowe badania pokazują, że legalizacja marihuany zmniejsza spożycie alkoholu, nikotyny i opioidów

Zgodnie z nowym badaniem legalizacja marihuany wiąże się ze zmniejszonym spożyciem alkoholu, nikotyny i opioidów wśród młodych dorosłych. Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie przeanalizowali dane dotyczące trendów używania tych substancji od 2014 do 2019 roku, stwierdzając, że osoby w wieku 21-25 lat rzadziej spożywały alkohol, tytoń i opioidy po legalizacji marihuany w ich stanie.

Badanie, opublikowane w zeszłym tygodniu w Journal of Adolescent Health, dotyczyło „sześciu corocznych ankiet”, w których udział wzięło 12694 dorosłych.

Wbrew obawom o skutki uboczne, legalizacja marihuany do celów niemedycznych zbiegła się w czasie ze spadkiem spożycia alkoholu i papierosów oraz nadużywania środków przeciwbólowych” – czytamy w streszczeniu badania.

Związek używania konopi indyjskich z używaniem innych substancji wśród osób w wieku 21–25 lat wymaga dalszych badań, ale może sugerować zwiększone znaczenie legalizacji konopi dla zdrowia publicznego”.

Dane ze stanów, które zalegalizowały marihuanę, od dawna kwestionują twierdzenie, że ​​konopie indyjskie są pewnego rodzaju „furtką” do narkotyków” – powiedział w poście na blogu zastępca dyrektora organizacji pro-legalizacyjnej NORML, Paul Armentano.

„W wielu przypadkach regulacja konopi wiąże się ze zmniejszonym stosowaniem innych substancji, w tym wielu leków na receptę”.

Inne niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że legalizacja marihuany wiąże się ze zmniejszonym stosowaniem leków na receptę, stosowanych w leczeniu objawów takich jak lęk, sen, ból i napady padaczkowe.

Wcześniejsze badania potwierdzają ten trend

Kilka wcześniejszych badań powiązało legalizację marihuany do celów niemedycznych ze zmniejszeniem liczby wystawianych recept na leki farmakologiczne. Najnowsze badanie koncentrowało się jednak na potencjalnym wpływie legalizacji rekreacyjnej w 10 stanach oraz Dystrykcie Kolumbii.

W zeszłym roku badanie wykazało, że używanie medycznej marihuany wiąże się ze znacznym zmniejszeniem uzależnienia od opioidów i innych leków na receptę, a także ze wzrostem jakości życia.

Meta-badanie, które opublikowano w 2020 r., również zasygnalizowało, że marihuana jest obiecującą opcją leczenia przewlekłego bólu i może służyć jako alternatywa dla środków przeciwbólowych na bazie opioidów.

Naukowcy opublikowali w tym roku badanie, w którym stwierdzono, że konopie indyjskie mogą łagodzić objawy odstawienia opioidów .

W 2019 r. naukowcy ustalili, że w stanach z legalnym dostępem do marihuany spada liczba recept na opioidy, a oddzielne badanie opublikowane w poprzednim miesiącu wykazało, że codzienne spożywanie marihuany wiąże się ze zmniejszonym spożyciem opioidów wśród pacjentów z przewlekłym bólem.

1 KOMENTARZ

 1. Normalne, bo wiadomo, że lepiej się najarać niż napić, a raczej mało kto miesza to ze sobą. Wiadomo też, że fazka daje tyle satysfakcji, że zapomina się o papierosach. To są fakty nie do podważenia. 💚

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować