- Reklama -
Banner

Nike prezentuje dwa modele butów wykonanych z konopi

Trwająca obecnie kampania Nike „Move to Zero” ma na celu promowanie produktów pochodzących z recyklingu i naturalnych materiałów. Jako część kolekcji “Move to Zero”, Nike zaprezentowało odświeżone modele “butów z konopi” Nike Air Force 1 Low „Hemp” i Nike Blazer Mid „Hemp”. Oba modele, a właściwie cholewki butów zostały wykonane z włókna konopnego, które charakteryzuje się niesamowitą wytrzymałością.

Nike Air Force 1 Low “Hemp”

nike air force 1 low hemp

Pierwszym z nich jest Nike Air Force 1 Low „Hemp” w kolorach pomarańczowym, zielonym, niebieskim i jasnożółtym. Logo Swoosh jest obecne zarówno po bokach, jak i przy środkowej części.

Logo „Hemp” znajdziemy na obu językach, a nakrapiana podeszwa środkową skrywa system amortyzacji Air Force. Cały kolorowy splot, z którego wykonana jest cholewka, powstał z włókna konopnego, które gwarantuje wysoką wytrzymałość i zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Nike Blazer Mid “Hemp”

Nike Blazer Mid Hemp

Następny w kolejce jest model Nike Blazer Mid “Hemp”, którego kolorystyka jest bardziej stonowana. Niebieskie, pomarańczowe i żółte akcenty wyróżniają się na tle białej cholewki, a specjalny branding “Hemp” po raz kolejny znajdziemy na językach oraz na zapiętkach.

Niebieskie logo Swoosh po wewnętrznej i zewnętrznej stronie buta. W tym modelu cholewka również w całości wykonana jest z włókna konopnego. Oba modele będą dostępne w limitowanych seriach w nadchodzących tygodniach na stronie Nike.

Nike Hemp

Nie jest to pierwszy raz, kiedy firma Nike wypuszcza na rynek buty i produkty wykonane z włókna konopi. W 2016 roku firma Nike ogłosiła, że wydaje nową serię butów Nike SB Dunk Low Premium Hemp, które wykonane zostały z konopi, a ich premiera miała miejsce 20 kwietnia 2016 r.

W 2018 roku firma zaprezentowała model butów Nike SB Dunk Mid “White Widow“. Inspiracją do ich stworzenia był ruch 420. Premiera Nike SB Dunk Mid White Widow również odbyła się w święto palaczy marihuany, które obchodzone jest 20 kwietnia.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować