- Reklama -
Banner

Niemieccy lekarze mogą już wypisywać recepty na medyczną marihuanę

Od początku tego miesiąca medyczna marihuana w Niemczech jest już legalna. Niemieccy lekarze mogą już wystawiać recepty na medyczną marihuanę, dzięki ustawie, która weszła w życie na początku tego miesiąca. To sprawia, że zarówno lekarze, jak i pacjenci są zadowoleni.

“Przewiduje pewien wzrost popularności tej terapii”, powiedział Josef Mischo z German Medical Association, odnosząc się do tego, jak lekarze mogą pomóc w leczeniu swoich pacjentów.

“W środowisku medycznym z zadowoleniem przyjmujemy fakt, że możliwości terapeutyczne został rozszerzone.”

Zanim niemiecki parlament przyjął nowe przepisy w styczniu, jedynym sposobem na otrzymaniem medycznej marihuany było zgłoszenie się i czekanie na specjalne, indywidualne zgody, które przyznawane były jedynie pacjentom cierpiącym na poważne choroby.

Tylko około 1000 pacjentów zostało upoważnionych, do czasu kiedy ustawa została przyjęta, a niektórzy pacjenci zmarli w oczekiwaniu na otrzymanie wniosku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Lekarze mogą wypisać receptę na medyczną marihuanę

Teraz lekarze w Niemczech mogą po prostu wypisać receptę pacjentowi, który cierpi z przewlekłego bólu, lub utraty apetytu spowodowanej chorobą. Dostawcy ubezpieczeń zdrowotnych muszą również pokryć koszty leczenia medyczną marihuaną.

Medyczna marihuana w Niemczech została przeznaczona dla pacjentów cierpiących na poważne choroby, takie jak stwardnienie rozsiane lub dla pacjentów chorujących na raka, którzy chcą zwalczyć jej negatywne efekty, ale nie jest jeszcze dokładnie zdefiniowane jakim pacjentom przepisywany będzie lek.

Jak donosi Funke Mediengruppe, w ubiegłym roku Niemcy importowały 170 kilogramów marihuany do celów medycznych. To prawie dwukrotnie więcej niż w 2015 roku (92,8kg), i prawie cztery razy więcej niż w 2014 roku.

Niemcy nadal będą importować medyczną marihuanę, do czasu aż powstaną kontrolowane przez państwo nadzorowane uprawy. Prywatni producenci mogą również ubiegać się o licencje na uprawę medycznej marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować