Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany

Zarzuty od przeciwników marihuany, że jej używanie przez dorosłych powoduje poważne szkody są nieuzasadnione i niesprawdzone. Tak twierdzi jeden z wiodących naukowców od marihuany.

medyczna marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Przemawiając ostatnio w American Association for Advancement of Science (AAAS), dr Igor Grant przyznał: “Nie ma dowodów na długoterminowe szkodliwe skutki u osób dorosłych.”

Powinien wiedzieć co mówi. Grant w ciągu swojej kariery był autorem wielu artykułów na temat skutków zdrowotnych, w tym raportu z 2003 r., w którym stwierdził, że długotrwałe używanie marihuany nie było związane z “istotnymi i szkodliwymi skutkami konopi indyjskich na wydajność neuropsychologiczną.

Grant był także dyrektorem Kalifornijskiego Uniwersytetu Centrum Badań Medycznej Marihuany, w którym nadzorował wiele badań klinicznych oceniających bezpieczeństwo palenia marihuany.

Na podstawie obecnie dostępnych danych nie jest możliwe do utrzymania to, że marihuana nie ma żadnej wartości medycznej, lub że brakuje informacji na temat bezpieczeństwa jej stosowania.

Przemawiając podczas tegorocznego spotkania AAAS, Grant powiedział, że długotrwałe palenie konopi może być związane z zapaleniem oskrzeli. Ostrzegł jednak, że rzekome powiązania między marihuaną i występowaniem zaburzeń takich jak schizofrenia nie zostały stwierdzone. Ostrzegł również, że zarzuty, jakoby marihuana miała uszkadzać mózg “są bardzo słabe w tej chwili.”

Nie da się ukryć, że marihuana może mieć pozytywny wpływ na mózg człowieka. Ostatnie badania dowodzą, że składniki zawarte w konopiach indyjskich powodują neurogenezę, czyli tworzenie się nowych komórek mózgowych. Niedawne badania sugerują też, że nawet codzienne palenie jointów nie ma negatywnego wpływu na płuca. Czyżby wszystkie złe rzeczy, które mówiono o trawce były kłamstwem? Wygląda na to, że tak.

2 KOMENTARZE
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -