Dołącz do nas

Medyczna Marihuana

Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany

Zarzuty od przeciwników marihuany, że jej używanie przez dorosłych powoduje poważne szkody są nieuzasadnione i niesprawdzone. Tak twierdzi jeden z wiodących naukowców od marihuany.

Przemawiając ostatnio w American Association for Advancement of Science (AAAS), dr Igor Grant przyznał: “Nie ma dowodów na długoterminowe szkodliwe skutki u osób dorosłych.”

Powinien wiedzieć co mówi. Grant w ciągu swojej kariery był autorem wielu artykułów na temat skutków zdrowotnych, w tym raportu z 2003 r., w którym stwierdził, że długotrwałe używanie marihuany nie było związane z “istotnymi i szkodliwymi skutkami konopi indyjskich na wydajność neuropsychologiczną.

Susz CBD Sklep

Grant był także dyrektorem Kalifornijskiego Uniwersytetu Centrum Badań Medycznej Marihuany, w którym nadzorował wiele badań klinicznych oceniających bezpieczeństwo palenia marihuany.

Na podstawie obecnie dostępnych danych nie jest możliwe do utrzymania to, że marihuana nie ma żadnej wartości medycznej, lub że brakuje informacji na temat bezpieczeństwa jej stosowania.

Przemawiając podczas tegorocznego spotkania AAAS, Grant powiedział, że długotrwałe palenie konopi może być związane z zapaleniem oskrzeli. Ostrzegł jednak, że rzekome powiązania między marihuaną i występowaniem zaburzeń takich jak schizofrenia nie zostały stwierdzone. Ostrzegł również, że zarzuty, jakoby marihuana miała uszkadzać mózg “są bardzo słabe w tej chwili.”

Nie da się ukryć, że marihuana może mieć pozytywny wpływ na mózg człowieka. Ostatnie badania dowodzą, że składniki zawarte w konopiach indyjskich powodują neurogenezę, czyli tworzenie się nowych komórek mózgowych. Niedawne badania sugerują też, że nawet codzienne palenie jointów nie ma negatywnego wpływu na płuca. Czyżby wszystkie złe rzeczy, które mówiono o trawce były kłamstwem? Wygląda na to, że tak.

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

2 komentarze

2
Skomentuj artykuł!

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na komentarze
0 Obserwujących
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętsze komentarze
  Subskrybuj temat  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
UWAGA
Gość
UWAGA

Paliłem zielone 2 lata codziennie i nic mi nie było wystarczył 1 patyk z dopalacza i mam tak popalone styki że na trzeźwo nie dawałem rady i kiedy paliłem zawsze miałem krzywe schematy teraz po roku przerwy zaczynam dochodzić do siebie ale dalej nie jest tak jak kiedyś . To jest przestroga dla tych którzy mogą mieć opcje na dopa , nie palcie tego shitu to nie jest faza , gleba i za 20 min sie budzisz już w innym świecie którego nie poznajesz .

Dop
Gość
Dop

I tu się troszeczkę wtrącę ponieważ sam palę już od dłuższego czasu(chociaż żadko zdaża mi się palić z dnia na dzień) i po sięgnięciu po dopa nieodnotowałem żanych bardzo negatywnych skutków co więcej po 1 użyciu 2 dni później spróbowałem ponownie i również byłem ”zadowolony” w sensie że nic strasznego mi się po tym niewydarzyło jednak że należy podkreślić że dopy są różne i zależy co weźmiesz ale z twojego opisu wnioskuje że wziołeś (u nas się tak na to mówi) Obornik albo Spice-a które są chyba jednymi z tych najbardziej szkodliwych.

Popularne