- Reklama -
Banner

Naukowcy odkryli nowy związek, między paleniem marihuany a paleniem papierosów

Najnowsze badania opublikowane w Journal of Clinical Psychiatry, sugerują związek między używaniem konopi indyjskicha paleniem papierosów. Badanie wykazało, że osoby palące marihuanę mają większą szansę na uzależnienie się od papierosów niż ci, którzy jej nie palą, a ci, którzy rzucili palenie papierosów, a teraz palą marihuanę mają większą szansę na powrót uzależnienia od tytoniu.

Wyniki badania

marihuana studia

Naukowcy z Columbia Mailman School of Public Health i City University of New York przebadali 34 639 osób w całych Stanach Zjednoczonych, aby przyglądnąć się korelacji między używaniem marihuany a paleniem papierosów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ich wnioski sugerują, że po pierwsze, ci którzy palą trawkę, mają większą szansę na uzależnienie się od papierosów niż ci, którzy jej nie palą. Po drugie, ci, którzy kiedyś palili papierosy, a teraz palą marihuanę mają większą szansę na powrót do nałogu. Po trzecie, ci, którzy palą papierosy, najprawdopodobniej będą dalej je palić.

Według badań, palacze papierosów ponad pięć razy częściej używają marihuany regularnie, niż osoby niepalące.

Ponadto naukowcy zidentyfikowali dwie grupy osób używających konopi: osoby z zaburzeniami używania konopi indyjskich i osoby, które nie mają tego problemu. Naukowcy zdefiniowali “Zaburzenie używania konopi indyjskich”, kiedy trudno jest ograniczyć używanie marihuany, lub gdy używanie konopi skutkuje problemami behawioralnymi.

Według National Institute of Health, “Zaburzenie używania marihuany jest powszechne i często jest nieleczone”.

Badanie wykazało również, że korelacja pomiędzy używaniem marihuany a paleniem tytoniu dotyczyła nawet tych, których naukowcy nie utożsamili z zaburzeniami używania konopi indyjskich.

Dlaczego te ustalenia są ważne?

Według Renee Goodwin, jednej z autorek badania, “Dążenie do lepszego zrozumienia związku między używaniem marihuany i paleniem papierosów jest kluczowe, ponieważ palenie papierosów pozostaje wiodącą możliwą do uniknięcia przyczyną przedwczesnej śmierci i chorób, a używanie marihuany rośnie w całych Stanach Zjednoczonych”

Ponieważ palenie papierosów jest jednym z głównych problemów zdrowotwnych, zrozumienie jego związku z używaniem marihuany jest bardzo ważne. Ponadto, większość nastolatków twierdzi, że palenie marihuany jest mniej szkodliwe niż palenie tytoniu. Kluczowe znaczenie ma więc zniechęcenie do palenia papierosów, co według autorów badań jest bardziej prawdopodobne, kiedy dana osoba regularnie używa marihuany.

W magazynie Health, starszy wiceprezes ds. Medycznych w szpitalach Plainview i Syosset Dr. Alan Mensch wyjaśnia, że “używanie konopi indyjskich może negatywnie wpłynąć na sukces, jaki możemy odnieść w zmniejszaniu używania tytoniu i skutkować wzrostem chorób i zgonów związanych z paleniem tytoniu. ”

Palenie marihuany vs palenie papierosów

dlaczego nie należy łączyć marihuany z tytoniem

Jak wiemy, marihuana ma wiele niesamowitych korzyści zdrowotnych, od leczenia bólu po potencjalnie leczenie raka. Jednak badanie to potwierdza, co już ma sens: palenie marihuany może prowadzić do palenia tytoniu.

Na przykład, wiele osób decyduje się palić spliffy, zamiast palić jointy z tytoniem, ponieważ chcą uniknąć palenia tytoniu. Nawet sławni palacze zioła, tacy jak Wiz Khalifa, wybierają spliffy z powodów zdrowotnych

Chociaż istnieją pewne wady palenia skrętów bez tytoniu (niektóre badania pokazują, że mieszając marihuanę z tytoniem uwalnia się więcej THC), to są one ogólnie lepszym i zdrowszym wyborem. Co więcej, palenie skrętów bez tytoniu nie prowadzi do uzależnienia się od tytoniu, co może mieć miejsce, kiedy palimy dużo marihuany z tytoniem.

Oczywiście, zawsze można kupić vaporizer, dzięki czemu unikniemy spalania się THC, co sprawi, że uzyskamy większy haj wykorzystując mniejszą ilość suszu. Badania sugerują, że waporyzując marihuanę uwalnia się o 47% więcej THC, niż w przypadku tradycyjnego palenia, a dodatkowo unikamy wdychania szkodliwego tlenku węgla.

Związek między zażywaniem konopi indyjskich a paleniem papierosów jest rozczarowujący, choć nie jest całkowicie zaskakujący. Chociaż spożycie marihuany i papierosów może uzależnić, to ważne jest, aby pamiętać, że choć proces jest podobny, to różnice są diametralne. Konopie i tytoń są roślinami, ale to palenie tytoniu powoduje raka i choroby serca.

Największe przeprowadzone badania wskazują, że codzienne palenie jednego skręta przez 20 lat nie powoduje zmiany w funkcjonowaniu płuc.

Na swoim przykładzie potwierdzam wyniki tych badań

storm vaporizer

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że wyniki tych badań są jak najbardziej prawdziwe. Kiedy 10 lat temu rozpoczynałem przygodę z konopiami, paliłem je razem z tytoniem. Po  2 latach regularnej konsumpcji odczuwałem poddenerwowanie, gdy nie zapaliłem jointa.

Pewnego dnia, z braku laku zapaliłem papierosa i poddenerwowanie szybko minęło. Wtedy zorientowałem się, że nie jestem uzależniony od konopi, tylko od tytoniu, który zawsze dodawałem do jointa. Ze swojej głupoty uzależniłem się od papierosów, które paliłem wiele lat i dopiero niedawno udało mi się rzucić palenie.

Po opublikowaniu badań pt. “waporyzacja marihuany pomoże w rzuceniu palenia“, postanowiłem sprawdzić skuteczność mojego vaporizera Storm. Kiedy tylko odczuwałem głód nikotynowy, włączałem vapka na najniższej temperaturze i podgrzewałem konopie w temperaturze 180 stopni. Po dwóch chmurkach wyłączałem vapo, aby nie odczuć zbyt mocno działania THC. Mikrodawki kannabinoidów sprawiły, że papierosy szybko zamieniłem na waporyzację, choć bywały momenty zwątpienia.

Po jakiś 7-10 dniach regularnej waporyzacji konopi (ok 0.3g dziennie), odstawiłem vaporizer do szafki, a głód nikotynowy nie był odczuwalny praktycznie w ogóle. Zostały jedynie nawyki, z którymi walka była dosyć prosta. Uważam, że walka z uzależnieniem od marihuany jest banalnie prosta, czego nie można powiedzieć o uzależnieniu od tytoniu.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować