Naukowcy obliczyli ile marihuany jest w średniej wielkości joincie

Rozmiary jointów są różne, w zależności od osobistych preferencji, liczby osób palących czy rodzaju okazji, z której jest palony. Ustalenie jak dużo marihuany zawiera średniej wielkości joint było przedmiotem wielu debat, ponieważ często w badaniach naukowcy używali sformułowania “średniej wielkości joint”.

sredniej wielkosci joint
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Ale teraz, nowe badania opublikowane w Drug and Alcohol Dependence przez naukowców z University of Pennsylvania i Rand Corporation wykazały, ile marihuany powinno znajdować się w joincie.

Średniej wielkości joint zawiera 0,32 grama.

“Szacunki te mogą być włączone do dyskusji politycznych w celu lepszego zrozumienia nielegalnego rynku marihuany, wielkości potencjalnych zalegalizowanych rynków marihuany, a także stanu zdrowia i zachowań,” stwierdzili naukowcy.

Znaczenie badań

Wiele organizacji i firm może korzystać z wyników tych badań. Dla naukowców ilość 0,32 grama może być stosowana do ustalenia standardów dla nowych ustaw czy badań klinicznych. Dodatkowo, właściciele ambulatoriów z medyczną marihuaną mają większą świadomość tego, jaka ilość marihuany powinna znajdować się w gotowych do sprzedaży jointach.

Badania zostały przeprowadzone na podstawie danych od 10000 osób, które zostały aresztowane z przestępstwa związane z marihuaną, pomiędzy 2000 a 2010 rokiem.

Aby dotrzeć do ilości 0,32g, naukowcy po prostu wyciągnęli średnią wartość z odpowiednich danych. Średnia waga jointa, którą podali naukowcy jest podana z dokładnością +/- 0,03 grama.

Inne badania przeprowadzone na grupie 3000 osób wykazały, że podana waga 0,32g może nie być zbyt dokładna. W tym raporcie wykazano, że średnia zawartość marihuany w joincie wynosiła 0,75g. Co więcej, ponad 33% respondentów twierdzi, że używają przynajmniej grama marihuany do skręcenia jointa.

A Wy ile marihuany przeznaczacie na jednego jointa? 0,32g czy może więcej?

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -