Dołącz do nas

Waporyzacja

Młynki do suszu – kompendium wiedzy

Młynek to narzędzie niezbędne do poprawnej waporyzacji ziół. Pozwala na zmielenie suszu w optymalnym stopniu, dzięki czemu doznania podczas inhalacji są jeszcze lepsze, a waporyzacja bardziej efektywna. Niektóre młynki robią z suszem prawdziwe cuda – sprawiają, że jest idealnie rozdrobniony i puszysty. Wybór młynków jest ogromny – czasem trudno wybrać ten, który będzie odpowiedni. Postanowiliśmy rozwiać Twoje wątpliwości. Dowiedz się, jakie rodzaje młynków masz do dyspozycji i który z nich będzie najlepszy dla Ciebie. 

Dlaczego młynek do suszu jest niezbędny?

Młynek do suszu, znany również jako grinder czy kraszer, to niezbędne wyposażenie każdego fana waporyzacji. Przede wszystkim zapewnia on oszczędność czasu – jest o wiele bardziej efektywny niż rozdrabnianie suszu palcami. Pozwala również na wyodrębnienie cennego w składniki aktywne pyłku, który można wykorzystać później. Najważniejsze zalety młynka do suszu to: 

  • szybkość rozdrabniania – dobrej jakości młynek pozwoli na rozdrobnienie suszu dosłownie w kilka sekund,
  • oszczędność suszu – całość zmielonego suszu pozostaje w specjalnym pojemniku, z którego można przesypać go bezpośrednio do waporyzatora, 
  • poprawa walorów smakowych – odpowiednio zmielony susz pozwala na uwolnienie mnóstwa wspaniałych aromatów, dzięki czemu przyjemność wapowania będzie jeszcze większa,
  • efektywność waporyzacji – odpowiednio zmielony susz to najważniejszy element waporyzacji. 

Rodzaje młynków do suszu

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów młynków do suszu. Różnią się materiałem i jakością wykonania, ilością części, a także takimi aspektami, jak kształt czy kolor. Wybierając młynek do suszu, należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • jakość wykonania – jest bardzo istotna, ponieważ niskiej jakości młynki mogą dość szybko się łamać i niszczyć. Z czasem stają się też mniej efektywne,
  • materiał – plastikowe czy drewniane młynki to nie najlepszy wybór. O wiele lepiej sprawdzą się młynki aluminiowe,
  • ilość części – do wyboru masz młynki 2–, 3– i 4– częściowe. 

Materiał, z którego wykonany jest młynek – jaki wybrać? 

Młynki plastikowe są co prawda stosunkowo tanie, jednak nie jest to najlepszy wybór. Z czasem mogą zacząć się zużywać, przez co drobinki plastiku mogą dostawać się do suszu i po podgrzaniu wydzielać niepożądane substancje. Taka sytuacja może być niebezpieczna dla zdrowia, dlatego lepiej zrezygnować z zakupu plastikowego płynka. 

Osoby, które chcą być ekologiczne, z pewnością zainteresują się młynkami drewnianymi. Co prawda wyglądają one bardzo dobrze i rzeczywiście są przyjazne dla środowiska, jednak może pojawić się kłopot z ich czyszczeniem. W przypadku drewna nie sprawdzi się alkohol izopropylowy, w efekcie czego żywiczne zabrudzenia mogą być trudne do usunięcia. Lepiej zdecydować się na młynki, które są częściowo wykonane z drewna – na przykład modele, w których tarcza wykonana jest ze stali. Czyszczenie takiego młynka nie będzie problematyczne. 

Młynki aluminiowe to z całą pewnością najlepszy wybór. To właśnie modeli z tego materiału jest najwięcej. Aluminium jest bardzo trwałe i łatwe w czyszczeniu. Nie warto jednak decydować się na najtańsze modele, ponieważ z czasem mogą się niszczyć, a drobinki aluminium zaczną wpadać do suszu, co nie jest pożądane, delikatnie rzecz ujmując. Ceny młynków z aluminium są zróżnicowane i łatwo znaleźć model, którego cena jest korzystna, a jakość bardzo wysoka. 

Ostatni rodzaj to młynki ze stali nierdzewnej. Co prawda będą one najbardziej wytrzymałe, jednak pod tym względem młynki aluminiowe niewiele im ustępują. Dużą wadą młynków ze stali jest ich waga – są bardzo ciężkie. A zatem najlepszym wyborem będą dobrej jakości młynki aluminiowe. 

Młynki 2–, 3– i 4-częściowe

Młynek 2-częściowy to najprostsza konstrukcja, która ma mnóstwo fanów. Składa się on z dwóch części. W czasie mielenia całość suszu pozostaje w tej samej komorze. Ogromną zaletą takiego młynka jest to, że im dłużej będziemy nim kręcić, tym drobniejszy będzie susz – a to z tego powodu, że nie będzie on wpadał do oddzielnej komory. Jedynym problemem może być przesypywanie suszu do waporyzatora. Tutaj lepiej wyposażyć się w specjalną tackę do suszu. 

Młynki 3-częściowe posiadają dodatkową komorę na zmielone zioła do waporyzacji. To najważniejsza różnica pomiędzy nimi a młynkami 2-częściowymi. Dzięki temu można swobodnie przenosić susz lub przesypywać go bezpośrednio do waporyzatora. Wiele osób wybiera młynki 3-częściowe z tego powodu, że zarówno sam susz, jak i oddzielony podczas mielenia pyłek pozostają w jednej komorze. Wielu posiadaczy waporyzatorów jest bardziej usatysfakcjonowanych takim rozwiązaniem. 

Młynki 4-częściowo, oprócz komory na zmielony susz, posiadają również komorę na pyłek. W czasie mielenia większe części suszu zostają w pierwszej komorze, a pyłek, poprzez drobne sitko, wpada do ostatniej komory. Warto pamiętać, że to właśnie pyłek jest najbardziej bogaty w składniki aktywne. Młynek 4-częściowy pozwala na jego zbieranie i późniejsze wykorzystanie w ulubiony sposób. 

Na rynku dostępne są również młynki wieloelementowe. Z reguły są to młynki 4-komorowe z dodatkowymi funkcjami, na przykład z możliwością wymiany tarcz czy z dodatkowym zasobnikiem na susz. Tego typu młynki są odpowiednie dla wszystkich gadżeciarzy, którzy lubią korzystać z dodatkowych funkcji sprzętu. 

Niektórzy zastanawiają się, czy warto korzystać z elektrycznego młynka do suszu. Niestety, odpowiedź brzmi: nie. Ostrza takiego młynka poruszają się bardzo szybko, przez co pyłek jest gwałtownie oddzielany i może osadzać się na ściankach. W ten sposób można łatwo stracić ważne składniki aktywne, zawarte w suszu. Młynki mechaniczne to o wiele lepsze rozwiązanie – a przy tym pozwalają czerpać pełnię radości z wapowania. 

Typ młynka zależny jest od waporyzatora

To, jaki młynek wybierzesz, zależne jest przede wszystkim od rodzaju waporyzatora, jaki posiadasz. W zależności od sposobu podgrzewania suszu, powinien on być drobniej lub mniej zmielony. 

W przypadku waporyzatorów kondukcyjnych im drobniej zmielony jest susz, tym lepiej. W ten sposób lepiej przylega on do powierzchni grzewczej i szczelniej wypełnia komorę grzewczą, dzięki czemu ciepło jest równomiernie dystrybuowane a sama inhalacja bardziej wydajna. Aby cieszyć się drobno zmielonym suszem, należy mielić go do góry nogami – wówczas susz jest mielony na coraz drobniejszą konsystencję zamiast spadać do komory poniżej. Dzięki temu stanie się on optymalnie zmielony, w sam raz do waporyzatora kondukcyjnego. Alternatywnie, można również korzystać z młynka 2-częściowego i mielić susz odpowiednio długo, aż stanie się on idealnie, drobno zmielony. 

Jeśli chodzi o waporyzatory hybrydowy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tego typu vaporizery różnią się stosunkiem wykorzystania (proporcją) ogrzewania kondukcyjnego i konwekcyjnego. Jeżeli dany vaporizer w większym stopniu korzysta z techniki kondukcyjnej, lepiej sprawdzi się drobno zmielony susz. Jeżeli natomiast wykorzystuje on przede wszystkim podgrzewanie konwekcyjne, warto wykorzystać średnio zmielony susz. 

Waporyzatory konwekcyjne podgrzewają susz przy pomocy strumienia gorącego powietrza. Nie należy używać z nich drobno zmielonego suszu ani pyłku, ponieważ w czasie podgrzewania może on zostać porwany wraz z powietrzem. Najlepiej sprawdzą się tu młynki 3– i 4-częściowe. 

Jaki młynek do suszu wybrać? Teraz już wiesz!

Biorąc pod uwagę, jak wiele młynków do suszu jest dostępnych w sklepach, wątpliwości podczas szukania idealnego modelu dla siebie nie są niczym zaskakującym. „Poszukując młynka do suszu, warto kierować się przede wszystkim jego trwałością oraz rodzajem waporyzatora.W przypadku wątpliwości warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w wyborze najlepszego młynka” – podpowiada Ryszard Fazowski, ekspert ze  sklepu z młynkami VapeFully.pl.

Susz CBD Sklep

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować
Subskrybuj temat
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Waporyzacja

Jak poprawnie korzystać z waporyzatora VapCap M?

Opublikowany

dnia

VapCap M to jeden z tych waporyzatorów, które szybko zdobyły uznanie użytkowników na całym świecie. Jedną z jego największych zalet – zaraz po jakości pary – jest fakt, że nie trzeba martwić się o poziom naładowania baterii. Vaporizer jest zawsze gotowy do pracy, ponieważ do rozgrzania ziół wystarczy użyć zapalniczki butanowej. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, jak poprawnie korzystać z waporyzatora VapCap? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, jak ogrzewać VapCapa. Do zapoznania się z nim zachęcamy nie tylko początkujących użytkowników, ale też osoby, które urządzenie posiadają od dawna – sprawdź, czy robisz to tak, jak trzeba!

VapCap M – kultowy waporyzator, który nie ma sobie równych

Waporyzatora VapCap M chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych urządzeń wśród fanów waporyzacji. Dotychczas powstało kilka jego wersji: Vap Cap M, a później Vap Cap M 2018 i 2019. Najnowszy Vap Cap M 2019 Vaporizer zachwyca pod każdym względem. Niebanalny design łączy się tutaj z najwyższą funkcjonalnością, co zapewnia ogromną przyjemność, płynącą z obcowania z tym urządzeniem. Co ważne, jest to vaporizer bardzo wydajny. Wystarczy 0,1 g ziół, aby cieszyć się ich aromatem i doskonałą jakością pary.

Jedną z rzeczy, które wyróżniają wszystkie generacje Vap Cap M, jest metoda podgrzewania suszu. Jest to waporyzator manualny – aby z niego skorzystać, należy ogrzać komorę przy pomocy zewnętrznego źródła ciepła. W tym celu najlepiej użyć specjalnej zapalniczki butanowej, która jest najwygodniejsza, a przy tym najbardziej efektywna. Dzięki odpowiedniej zapalniczce ten vaporizer premium zachwyci Cię swoimi możliwościami.

Jak ogrzewać Vap Cap M Vaporizer?

Obsługa waporyzatora Vap Cap M może wydawać się na początku niejasna, ale w rzeczywistości jest bardzo prosta. Po kilku próbach nie będzie sprawiało Ci to żadnego problemu. Jeśli nie zdecydowałeś się jeszcze na zakup urządzenia, bo obawiasz się, że nie poradzisz sobie z jego obsługą, pora na rozwianie tych wątpliwości. Każdy, nawet początkujący użytkownik vaporizerów, poradzi sobie z tym doskonale. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach.

Sposób działania Vap Capa M jest bardzo prosty. Kiedy zostanie on ogrzany do optymalnej temperatury, nasadka komory grzewczej zasygnalizuje to specyficznym kliknięciem. Jeśli natomiast temperatura spadnie poniżej odpowiedniej, urządzenie znowu wyda ten dźwięk – to znak, że można ponownie użyć zapalniczki butanowej.

Wybór odpowiedniego palnika do Vap Capa M

Jakie akcesoria do waporyzatorów będą potrzebne w przypadku VapCap M? Ogromne znaczenie ma tutaj rodzaj zapalniczki. Jeśli będziesz używać zwykłej zapalniczki, ogrzewanie suszu może trwać bardzo długo, a na powierzchni urządzenia zacznie pojawiać się osad z sadzy, które będzie wyglądać bardzo nieestetycznie i może brudzić palce czy ubrania. O wiele lepiej sprawdzi się zapalniczka żarowa lub palnik typu jet-flame. Podczas wyboru zapalniczki żarowej możesz spotkać się z modelami, które mają jedną lub kilka dysz, z których wychodzą płomienie. Zasada jest prosta – im więcej dysz, tym wyższa będzie temperatura i szerszy obszar podgrzewania, a czas potrzebny do ogrzania Vap Capa krótszy. Najlepiej jednak zdecydować się na zapalniczkę z jedną dyszą, ponieważ pozwoli to na ogrzanie konkretnego miejsca na nasadce urządzenia. Warto mieć w zanadrzu również zapalniczkę z trzema lub czterema dyszami – sprawdzi się ona wtedy, kiedy zechcesz skorzystać z vaporizera poza domem i będziesz zależało Ci na jak najszybszym ogrzaniu komory.

W którym miejscu ogrzewać nasadkę?

Warto tutaj wspomnieć również o tym, że miejsce ogrzewania nasadki ma duże znaczenie. Im dalej od czubka nasadki będziesz ją ogrzewać, tym wyższa będzie temperatura w momencie kliknięcia. I odwrotnie – im bliżej szubka nasadki, tym temperatura będzie niższa. Będzie się to przekładać ilość i gęstość pary, a także jej smak. Najlepiej ogrzewać nasadkę mniej więcej w połowie napisu DynaVap, który znajduje się na jej powierzchni – to najbardziej bezpieczne zarówno dla samej nasadki, jak i dla znajdującego się w urządzeniu suszu.

Odpowiednia odległość od płomienia jest ważna!

Kolejna istotna rzecz dotyczy tego, jak trzymać zapalniczkę. Zdecydowanie nie należy zanadto zbliżać jej do samej nasadki. Koniec płomienia powinien znajdować się mniej więcej 1-1,5 centymetra od urządzenia. W przeciwnym wypadku ryzykujemy nierównomierne ogrzewanie suszu lub – w skrajnych przypadkach – jego przegrzanie i przypalenie. Na początku utrzymywanie ognia w odpowiedniej odległości może wydawać się skomplikowane, jednak po kilku inhalacjach przestanie sprawiać jakikolwiek problem.

Pamiętaj o obracaniu urządzenia

Aby susz został równomiernie ogrzany, przez cały czas podgrzewania waporyzatora należy obracać go w palcach o 360 stopni. Nie jest to bardzo skomplikowane – wystarczy stabilny uchwyt, a obracanie Vap Capa M nie sprawi żadnych trudności. Wręcz przeciwnie – wykorzystanie zewnętrznego źródła ciepła i konieczność obracania urządzenia to cała frajda, płynąca z korzystania z waporyzatora manualnego. Pamiętaj: kiedy usłyszysz kliknięcie, natychmiast przestań ogrzewać Vap Capa M.

Jakie możliwości daje wlot powietrza?

Vap Cap M wyposażony jest w specjalny wlot powietrza, potocznie nazywany „sprzęgłem” – to, jak będziesz z niego korzystał, zależy od Twoich upodobań. Jeśli całkowicie je zamkniesz, otrzymasz bardzo gęstą i intensywną chmurę, jednak zaciąganie będzie przebiegało nieco wolniej – para może być wtedy dość ciepła, niekiedy nawet gorąca. Z tego względu, podobnie jak producent, zalecamy nie zasłaniać całkowicie “sprzęgła” w trakcie inhalacji lub zasłaniać je jedynie częściowo. Jakie korzyści z tego płyną?

Jeżeli otworzysz „sprzęgło”, ilość widocznej pary nie będzie aż tak duża, ale zaciągać będziesz się bez żadnego oporu. Temperatura pary będzie też komfortowa i nie będzie ona podrażniać gardła. Możesz również zamknąć je do połowy przy użyciu palca – w ten sposób zostawisz trochę miejsca na powietrze z zewnątrz. Warto spróbować znaleźć swój “złoty środek” – na pewno znajdziesz konfigurację, która będzie najbardziej optymalna właśnie dla Ciebie.

Jak korzystać z Vap Capa M 2019? To naprawdę proste!

Cały sekret tkwi w tym, aby… respektować kliknięcie urządzenia. Waporyzator został zaprojektowany w taki sposób, aby korzystanie z niego było naprawdę komfortowe. Jeśli usłyszysz kliknięcie, to znak, że susz osiągnął optymalną temperaturę – pora przystąpić do inhalacji. Jeżeli vaporizer kliknie ponownie, możesz ponownie go podgrzać. I to wszystko! Jeśli zastosujesz się do opisanych wyżej zasad, już po dwóch lub trzech inhalacjach obsługa urządzenia nie będzie sprawiać Ci żadnej trudności.

„Waporyzatory manualne cieszą się coraz większą popularnością – nie tylko z powodu braku baterii, ale też przyjemności, jaką daje samodzielne podgrzewanie suszu. Dzięki temu inhalacja jest bardziej relaksująca i staje się swego rodzaju rytuałem, zwieńczeniem którego jest możliwość cieszenia się wyjątkowym aromatem i jakością pary. Vap Cap M 2019 Vaporizer to zdecydowanie jeden z najlepszych waporyzatorów butanowych, dostępnych na rynku. Polecam go każdemu, kto szuka idealnego vaporizera, gdzie wykorzystuje się zewnętrznego źródła ciepła” – mówi Ryszard Fazowski, ekspert sklepu z waporyzatorami VapeFully.pl.

Susz CBD Sklep
Czytaj dalej

Waporyzacja

Najlepsze waporyzatory stacjonarne w 2020!

Opublikowany

dnia

Podjąłeś decyzję – pora na zakup waporyzatora stacjonarnego. Tego typu sprzęt może mieć ogromną przewagę nad vaporizerami przenośnymi – gwarantuje doskonałą jakość pary i niezapomniany aromat ziół, a przy tym nie trzeba pamiętać o jego naładowaniu. Jednocześnie może to być jednak spory wydatek, dlatego przed zakupem koniecznie sprawdź najlepsze waporyzatory stacjonarne w 2020 roku!

Jaki sprzęt będziemy porównywać?

W naszym zestawieniu pojawią się trzy waporyzatory stacjonarne, które zasługują na szczególną uwagę: Volcano Classic Vaporizer, Arizer Extreme Q6 Vaporizer i prawdziwa ciekawostka, czyli Herborizer SYSTEM XL 18,8. Jeśli od dłuższego czasu interesujesz się waporyzacją, z pewnością słyszałeś o tych urządzeniach i wiesz, jak dużą popularnością cieszą się wśród zwolenników aromaterapii i ziół. Który z waporyzatorów stacjonarnych okaże się najlepsze?

Waporyzatory Volcano – prawdziwa legenda

Waporyzatory niemieckiej firmy Storz & Bickel to prawdziwa legenda wśród zwolenników waporyzacji. Co prawda producent nie rozpieszcza użytkowników częstym wypuszczaniem nowych modeli na rynek, jeśli jednak już pojawia się coś nowego, szybko staje się hitem – i to na wiele lat. Najwyższa jakość wykonania, dbałość o każdy detal oraz jakość pary, która zachwyca – tak w skrócie można opisać waporyzatory Volcano.

Volcano dostępne są w kilku wersjach, m.in. Classic, która pojawiła się na rynku już sporo czasu temu, jednak była na bieżąco optymalizowana przez producenta. Zdecydowanie jednak nie można powiedzieć, aby Volcano Classic Vaporizer w czymkolwiek ustępował nowszym urządzeniom. Wręcz przeciwnie – niemiecka jakość wykonania sprawia, że to jeden z tych nieśmiertelnych modeli, którym czas nie zagraża w żaden sposób. Użytkownicy Volcano niechętnie zwracają się w stronę innych modeli, pozostając wiernymi firmie Storz & Bickel. Wystarczy raz skorzystać z Volcano, aby oddać mu serce na zawsze. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim z uwagi na jakość pary – nawet te osoby, które waporyzują od wielu, wielu lat, są zaskoczone (i, rzecz jasna, zachwycone) smakiem i aromatem pary z tego waporyzatora. Gęste, mleczne chmury to chyba to, o czym marzy każdy fan vaporizerów. Z Volcano możesz wydobyć z ulubionych ziół to, co w nich najlepsze. Nie bez powodu waporyzatory stacjonarne Volcano od lat pojawiają się na szczytach list najlepszych urządzeń – i tak samo jest w 2020 roku.

Arizer Extreme Q 6.0 Vaporizer – wysoka jakość w przystępnej cenie

Arizer Extreme Q 6.0 Vaporizer to bardzo uniwersalny waporyzator, który zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Zdecydowanie wyróżnia się on na tle innych urządzeń stacjonarnych, dlatego też pojawia się na naszej liście najlepszych waporyzatorów stacjonarnych na 2020 rok. Jedną z ciekawych cech tego sprzętu jest to, że pozwala na inhalację zarówno przez balon, jak i przez wężyk. Dla wielu osób to bardzo ważna rzecz przy wyborze urządzenia stacjonarnego – balon zapewnia nieco inne wrażenia niż wężyk, a od czasu do czasu warto wprowadzić nieco urozmaicenia. Balon umożliwia też bardzo łatwą inhalację, co jest cenne szczególnie w przypadku początkujących użytkowników. Extreme Q 6.0 sprawdzi się tutaj wyśmienicie.

Co jeszcze sprawia, że Arizer Extreme Q 6.0 Vaporizer zasługuje na szczególną uwagę? Ma on sporo możliwości, m.in. pozwala na inhalację zarówno grupową, jak i w pojedynkę. Nawet jeśli nieoczekiwanie wpadnie do Ciebie grupa znajomych, Extreme Q 6.0 będzie gotowy do działania – w końcu grupowa inhalacja sprawia naprawdę mnóstwo frajdy. Nie sposób nie wspomnieć o jakości pary – w końcu to najważniejsze! W tym urządzeniu jest ona dokładnie taka, jaka powinna być – gęsta, biała i bardzo aromatyczna. Arizer Extreme Q 6.0 Vaporizer to sprzęt zdecydowanie wart polecenia – szczególnie tym, którzy mają bardzo wysokie oczekiwania względem waporyzatora stacjonarnego a jednocześnie nie chcą wydać na niego bardzo dużo pieniędzy.

Herborizer SYSTEM XL – czas na pozytywne zaskoczenie

Herborizer XL System Vaporizer to godny przeciwnik zarówno dla Arizer Extreme Q 6.0, jak i dla waporyzatorów Volcano. Choć nie należy on do najbardziej popularnych urządzeń na rynku, warto przyjrzeć mu się nieco bliżej – bo kryje w sobie naprawdę ogromny potencjał, a inhalacja przy jego użyciu stoi na najwyższym poziomie. Zacznijmy od tego, że Herborizer XL System pod względem jakości pary bije na głowę wszystkie inne urządzenia dostępne na rynku – i nie są to puste słowa. Wystarczy spróbować raz, aby nigdy więcej nie sięgnąć po inne urządzenie. Para z tego waporyzatora charakteryzuje się mistrzowską wręcz gładkością, gęstością i aromatem, i to już przy względnie niskich temperaturach, rzędu 180 czy 190 stopni.

Co bardzo ważne, Herborizer XL System zaprojektowany został w taki sposób, że przed użytkowaniem należy podłączyć go do fajki wodnej. W ten sposób para dodatkowo zyskuje na jakości, ponieważ jest idealnie nawilżona i ma optymalną temperaturę. Choć początkowo może to wydawać się nieco problematyczne, po kilku inhalacjach przestaniesz to w ogóle zauważać. Herborizer XL System to urządzenie w pełni konwekcyjne, które wyróżnia się również ogromną efektywnością. Jest to swego rodzaju ciekawostka dla prawdziwych pasjonatów waporyzacji – sprawdź i przekonaj się, że para z tego urządzenia wprawi Cię w osłupienie, nawet jeśli waporyzujesz od wielu lat.
Jak wybrać najlepszy waporyzator stacjonarny w 2020 roku?

Wybór najlepszego urządzenia do waporyzacji to trudne zadanie – szczególnie po zapoznaniu się z wymienionymi waporyzatorami, które mają naprawdę dużo do zaoferowania. Jak wybrać ten najlepszy? Zarówno waporyzatory Volcano, jak i Arizer Extreme Q 6.0 czy Herborizer SYSTEM XL to vaporizery premium. O opinię zapytaliśmy Ryszard Fazowskiego, eksperta w dziedzinie waporyzacji:

„To urządzenia z najwyższej półki – i da się to odczuć podczas inhalacji, nie tylko dzięki jakości pary, ale też samej przyjemności, jaką daje obcowanie z urządzeniem. Nie ma tutaj jednoznacznego zwycięzcy – każde z tych urządzeń zachwyca wydajnością, najwyższą jakością pary i funkcjonalnością. Jedno jest pewne – nieważne, którą z trzech propozycji wybierzesz, będziesz zadowolony na 100%” – mówi ekspert sklepu z waporyzatorami VapeFully.pl.

Susz CBD Sklep
Czytaj dalej

Partner działu

Partnerem merytorycznym działu o waporyzacji jest sklep z waporyzatorami VapeFully

Popularne