Dołącz do nas

Badania

Mieszkańcy USA rezygnują z alkoholu i farmaceutyków na rzecz marihuany

Mieszkańcy USA rezygnują z alkoholu i farmaceutyków na rzecz marihuany

Nowe badanie z USA pokazuje, że coraz więcej osób rezygnuje z alkoholu i farmaceutyków na rzecz konopi indyjskich.

Przełomowe badanie przeprowadzone przez New Frontier Data, w którym wzięło udział ponad 3000 dorosłych Amerykanów, pokazuje, że osoby z wszystkich grup wiekowych i grup demograficznych w USA odchodzą od alkoholu i farmaceutyków na rzecz marihuany.

W badaniu opracowano dziewięć różnych profili konsumentów konopi i zbadano wśród nich wykorzystanie konopi, alkoholu i farmaceutyków.

Profile konsumentów

Od starszych użytkowników do młodych, dziewięć różnych profili konsumentów daje fascynujący wgląd w to, jak różnorodna jest kultura konopi indyjskich.

Wśród tłumu seniorów są rzadcy konserwatyści (starsi użytkownicy rekreacyjni, którzy używają marihuany tylko kilka razy w roku do celów relaksacyjnych) oraz Silver Dabblers (starsi kawalerowie, którzy zazwyczaj żyją samotnie i używają marihuany kilka razy w miesiącu, aby się zrelaksować). Istnieją również Discreet Unwinders, czyli matki dorosłych dzieci, które są regularnymi użytkownikami marihuany i wierzą w jej medyczne właściwości.

Susz CBD Cannabis Light

W młodszej grupie osoby uzależnione są określane mianem młodych entuzjastów marihuany, którzy zazwyczaj wydają co najmniej 100$ miesięcznie na tę używkę. W grupie młodych osób istnieją również medyczni puryści, którzy są również zwykłymi użytkownikami, jednak częściej używają marihuany do celów medycznych.

Cannabis Light - legalne konopie
Cannabis Light Susz konopny CBD

Największą grupą konsumentów są oportuniści społeczni, którzy opisani są jako ci, którzy używają marihuany kilka razy w roku, głównie podczas imprez lub wieczorów z przyjaciółmi.

Legalizacja

Spośród dziewięciu profili konsumentów, badanie wykazało, że konopie indyjskie szybko wypierają alkohol i farmaceutyki we wszystkich grupach wiekowych i demograficznych. Zdecydowana większość uczestników badania uważała, że konopie indyjskie powinny być w pełni legalne do celów medycznych i rekreacyjnych. 73% badanych odpowiedziało, że częściej będą używać konopi indyjskich, jeśli zostaną one zalegalizowane.

Medyczna marihuana nad opioidami

Ludzie odwracają się od tradycyjnych środków przeciwbólowych w odpowiedzi na epidemię przedawkowań opioidów, która pustoszy Stany Zjednoczone

84% konsumentów, którzy brali udział w badaniu, uważało, że konopie mają uzasadnione medyczne zastosowania. Wśród użytkowników marihuany medycznej, aż 94% respondentów stwierdziło, że lek poprawił ich stan zdrowia, a wielu z nich było w stanie częściowo ograniczyć przyjmowane na receptę lub całkowicie zastąpić je marihuaną.

73% użytkowników marihuany oświadczyło, że używali marihuany jako substytutu innych leków, a 41% użyło jej jako zamiennika dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych. 48% zastąpiło leki przeciwbólowe na receptę marihuaną, co pokazuje, że wiele osób rezygnuje z tradycyjnych środków przeciwbólowych.

Spadek używania alkoholu

74% konsumentów marihuany zgodziło się, że marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol, a tylko 4% nie zgodziło się z tym twierdzeniem. Wśród uczestników, którzy pili alkohol, 46% stwierdziło, że woli marihuanę od alkoholu, a 28% używa marihuany i alkoholu. Prawie połowa osób pijących twierdzi, że w najbliższej przyszłości prawdopodobnie zastąpi alkohol marihuaną.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Polecamy

Reklama

Popularne