- Reklama -
Banner

Mieszkańcy USA rezygnują z alkoholu i farmaceutyków na rzecz marihuany

Nowe badanie z USA pokazuje, że coraz więcej osób rezygnuje z alkoholu i farmaceutyków na rzecz konopi indyjskich.

Przełomowe badanie przeprowadzone przez New Frontier Data, w którym wzięło udział ponad 3000 dorosłych Amerykanów, pokazuje, że osoby z wszystkich grup wiekowych i grup demograficznych w USA odchodzą od alkoholu i farmaceutyków na rzecz marihuany.

W badaniu opracowano dziewięć różnych profili konsumentów konopi i zbadano wśród nich wykorzystanie konopi, alkoholu i farmaceutyków.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Profile konsumentów

profile konsumentow marihuany

Od starszych użytkowników do młodych, dziewięć różnych profili konsumentów daje fascynujący wgląd w to, jak różnorodna jest kultura konopi indyjskich.

Wśród tłumu seniorów są rzadcy konserwatyści (starsi użytkownicy rekreacyjni, którzy używają marihuany tylko kilka razy w roku do celów relaksacyjnych) oraz Silver Dabblers (starsi kawalerowie, którzy zazwyczaj żyją samotnie i używają marihuany kilka razy w miesiącu, aby się zrelaksować). Istnieją również Discreet Unwinders, czyli matki dorosłych dzieci, które są regularnymi użytkownikami marihuany i wierzą w jej medyczne właściwości.

W młodszej grupie osoby uzależnione są określane mianem młodych entuzjastów marihuany, którzy zazwyczaj wydają co najmniej 100$ miesięcznie na tę używkę. W grupie młodych osób istnieją również medyczni puryści, którzy są również zwykłymi użytkownikami, jednak częściej używają marihuany do celów medycznych.

Największą grupą konsumentów są oportuniści społeczni, którzy opisani są jako ci, którzy używają marihuany kilka razy w roku, głównie podczas imprez lub wieczorów z przyjaciółmi.

Legalizacja

Spośród dziewięciu profili konsumentów, badanie wykazało, że konopie indyjskie szybko wypierają alkohol i farmaceutyki we wszystkich grupach wiekowych i demograficznych. Zdecydowana większość uczestników badania uważała, że konopie indyjskie powinny być w pełni legalne do celów medycznych i rekreacyjnych. 73% badanych odpowiedziało, że częściej będą używać konopi indyjskich, jeśli zostaną one zalegalizowane.

Medyczna marihuana nad opioidami

opioidy usa

Ludzie odwracają się od tradycyjnych środków przeciwbólowych w odpowiedzi na epidemię przedawkowań opioidów, która pustoszy Stany Zjednoczone

84% konsumentów, którzy brali udział w badaniu, uważało, że konopie mają uzasadnione medyczne zastosowania. Wśród użytkowników marihuany medycznej, aż 94% respondentów stwierdziło, że lek poprawił ich stan zdrowia, a wielu z nich było w stanie częściowo ograniczyć przyjmowane na receptę lub całkowicie zastąpić je marihuaną.

73% użytkowników marihuany oświadczyło, że używali marihuany jako substytutu innych leków, a 41% użyło jej jako zamiennika dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych. 48% zastąpiło leki przeciwbólowe na receptę marihuaną, co pokazuje, że wiele osób rezygnuje z tradycyjnych środków przeciwbólowych.

Spadek używania alkoholu

74% konsumentów marihuany zgodziło się, że marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol, a tylko 4% nie zgodziło się z tym twierdzeniem. Wśród uczestników, którzy pili alkohol, 46% stwierdziło, że woli marihuanę od alkoholu, a 28% używa marihuany i alkoholu. Prawie połowa osób pijących twierdzi, że w najbliższej przyszłości prawdopodobnie zastąpi alkohol marihuaną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować