- Reklama -
Banner

Miasto Denver w 2017r. zarobiło 44 miliony dolarów na marihuanie. Burmistrz nie kryje zadowolenia

W 2017 r. W Denver przychód ze sprzedaży marihuany i produktów z konopi indyjskich osiągnął prawie 600 milionów dolarów, dzięki czemu miasto zarobiło dziesiątki milionów z podatków od sprzedaży.

Zgodnie z nowym raportem zatytułowanym The Denver Collaborative Approach: Leading The Way In Municipal Marihuana Management 2018, przychód ze sprzedaży legalnej marihuany w Denver w 2017 roku osiągnął 587 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 29% w porównaniu z rokiem poprzednim. 377 milionów dolarów pochodziło ze sprzedaży marihuany rekreacyjnej, a pozostałe 210 milionów dolarów z legalnej dystrybucji medycznej marihuany.

Sprzedaż ta przyniosła około 44 miliony dolarów z podatków. Oznacza to 20-procentowy wzrost dochodów z marihuany uzyskanych przez miasto w 2016 roku.

Ten nowy raport pokazuje, że skoordynowane podejście Denver między wieloma agencjami do zarządzania marihuaną działa,” powiedział burmistrz Denver Michael B. Hancock w komunikacie prasowym opublikowanym dzisiaj.

“Podjęliśmy trudne wyzwanie, stając się pierwszym dużym miastem w Ameryce, które zarządza zalegalizowaną marihuaną rekreacyjną i odnosimy sukces. Wynika to z koordynacji między Agencją ds. Licencji w Denver, Departamentem Straży Pożarnej, Departamentem Policji, Departamentem Zdrowia Publicznego i Ochrony Środowiska, Planowaniem Społecznościowym i Rozwoju, a także naszymi partnerami w innych agencjach miejskich, społeczności z branży marihuany i rzecznikami zdrowia publicznego. ” – powiedział burmistrz Denver Michael B. Hancock.

W Denver marihuana została zalegalizowana w 2013 r., a pierwsza legalna sprzedaż miała miejsce w styczniu następnego roku. Denver jest najbardziej zaludnionym miastem w Kolorado i liczy około 690 000 mieszkańców.

Przychód ze sprzedaży marihuany w Kolorado przekroczył w ubiegłym roku 1,5 miliarda dolarów, a najnowsze badania pokazują, że ten rok może być jeszcze bardziej owocny dla stanu, który jako pierwszy zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279  Kup teraz
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230  Zobacz w sklepie
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79  Kup produkt
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649  Zobacz
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Zobacz w sklepie

Mogą Cię zainteresować