- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualnościBiznesMiasto Denver w 2017r. zarobiło 44 miliony dolarów na marihuanie. Burmistrz nie...

Miasto Denver w 2017r. zarobiło 44 miliony dolarów na marihuanie. Burmistrz nie kryje zadowolenia

W 2017 r. W Denver przychód ze sprzedaży marihuany i produktów z konopi indyjskich osiągnął prawie 600 milionów dolarów, dzięki czemu miasto zarobiło dziesiątki milionów z podatków od sprzedaży.

Zgodnie z nowym raportem zatytułowanym The Denver Collaborative Approach: Leading The Way In Municipal Marihuana Management 2018, przychód ze sprzedaży legalnej marihuany w Denver w 2017 roku osiągnął 587 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 29% w porównaniu z rokiem poprzednim. 377 milionów dolarów pochodziło ze sprzedaży marihuany rekreacyjnej, a pozostałe 210 milionów dolarów z legalnej dystrybucji medycznej marihuany.

Sprzedaż ta przyniosła około 44 miliony dolarów z podatków. Oznacza to 20-procentowy wzrost dochodów z marihuany uzyskanych przez miasto w 2016 roku.

Ten nowy raport pokazuje, że skoordynowane podejście Denver między wieloma agencjami do zarządzania marihuaną działa,” powiedział burmistrz Denver Michael B. Hancock w komunikacie prasowym opublikowanym dzisiaj.

“Podjęliśmy trudne wyzwanie, stając się pierwszym dużym miastem w Ameryce, które zarządza zalegalizowaną marihuaną rekreacyjną i odnosimy sukces. Wynika to z koordynacji między Agencją ds. Licencji w Denver, Departamentem Straży Pożarnej, Departamentem Policji, Departamentem Zdrowia Publicznego i Ochrony Środowiska, Planowaniem Społecznościowym i Rozwoju, a także naszymi partnerami w innych agencjach miejskich, społeczności z branży marihuany i rzecznikami zdrowia publicznego. ” – powiedział burmistrz Denver Michael B. Hancock.

W Denver marihuana została zalegalizowana w 2013 r., a pierwsza legalna sprzedaż miała miejsce w styczniu następnego roku. Denver jest najbardziej zaludnionym miastem w Kolorado i liczy około 690 000 mieszkańców.

Przychód ze sprzedaży marihuany w Kolorado przekroczył w ubiegłym roku 1,5 miliarda dolarów, a najnowsze badania pokazują, że ten rok może być jeszcze bardziej owocny dla stanu, który jako pierwszy zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Rynek produktów do pielęgnacji skóry z CBD zyskuje na popularności

Kannabidiol (CBD) to naturalnie występujący związek chemiczny występujący w konopiach. Jest to jeden z...

Kanadyjska firma konopna uzyskała zgodę na produkcję i sprzedaż “medycznej kokainy”

Firma Adastra Holdings Ltd. z siedzibą w Kolumbii Brytyjskiej ogłosiła pod koniec lutego, że...

Twitter zezwolił na reklamy produktów z konopi indyjskich i THC

Podczas gdy większość platform społecznościowych sprzeciwia się treściom związanym z konopiami indyjskimi, Twitter zaprasza...

Poszukiwany tester medycznej marihuany. Niemiecka firma oferuje 8000 euro miesięcznie

Niemcy: Dystrybutor medycznej marihuany z Kolonii, firma Cannamedical Pharma, poszukuje "sommeliera konopi", który będzie...