- Reklama -
Banner

Medyczna marihuana we Francji będzie refundowana od marca 2021r.

W 2021 roku rząd francuski rozpocznie eksperyment z marihuaną medyczną, polegający na jej refundacji dla 3000 pacjentów. W zeszłym tygodniu rząd francuski opublikował dekret oficjalnie zapowiadający eksperyment, na który czekali entuzjaści konopi i pacjenci. Zgodnie z ich zapowiedzią, do 3000 pacjentów weźmie udział w “eksperymencie” i będzie mogło otrzymać darmowy susz konopi indyjskich.

Nicolas Authier, profesor uniwersytecki i przewodniczący Francuskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych [ANSM]), powiedział w wywiadzie dla Marijuana Business Daily, że jego zdaniem przetarg na wybór refundowanych produktów na bazie konopi indyjskich prawdopodobnie rozpocznie się w ciągu miesiąca. Jego zdaniem dostawcy „prawdopodobnie będą zagraniczni i będą współpracować z laboratoriami farmaceutycznymi mającymi siedzibę we Francji.”

Francuski rząd szacuje, że pierwsze recepty na refundowane konopi mogą zostać wydane już w marcu 2021 r. W chwili obecnej eksperyment jest ograniczony czasowo do dwóch lat i ma trwać od 21 marca 2021 r. lub od momentu wypisania pierwszej recepty, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

” Francja jest teraz oficjalnie zobowiązana do dostępu do medycznej marihuany”.

Nadal istnieją pewne kryteria dotyczące refundacji medycznych konopi, które nie zostały jeszcze określone i dopiero zostaną nakreślone przez dyrektora generalnego Francuskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych. Wśród kwestii, które mają zostać rozstrzygnięte, znajdują się forma i specyfikacje produktów na bazie konopi indyjskich, w tym cechy i skład; listę chorób, które będą kwalifikować do udziału w “eksperymencie”; oraz procedury przechowywania, dystrybucji, importu i kontroli konopi.

Firmy, które zdecydują się wziąć udział w tym eksperymencie, będą odpowiedzialne za bezpłatne dostarczenie własnego produktu i chociaż dla wybranych pacjentów marihuana będzie bezpłatna, nadal będzie musiała spełniać standardy farmaceutyczne GMP i inne przepisy, które wprowadzi francuski rząd.

Agencja ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych będzie odpowiedzialna za wdrożenie rejestru pacjentów, który za zgodą pacjentów będzie aktualizowany przez lekarzy i apteki.

Istnieją również pewne ograniczenia, które mogą uniemożliwić pacjentom dostęp do darmowych konopi. Podobnie jak w całej Europie, medyczna marihuana nie będzie rozdawana za darmo, a jedynie 3000 pacjentów otrzyma zwrot kosztów leczenia. Nie będzie też wydawana jako alternatywa dla innych leków, ale raczej jako ostateczność.

Dodatkowo lekarze i apteki, którzy chcą się zaangażować w ten eksperyment, będą musieli ukończyć program szkoleniowy, a firmy zainteresowane dostarczaniem medycznych konopi będą musiały zapewnić odpowiednią ilość konopi. Ponadto budżet przeznaczony na refundację będzie wymagał zatwierdzenia przez francuski parlament.

Mimo to, niezależnie od tych potencjalnych utrudnień i faktu, że obecnie konopie indyjskie do celów medycznych w ogóle nie są przepisywane we Francji, ten przełomowy eksperyment może przygotować grunt dla medycyny konopnej na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować