- Reklama -
Banner

Medyczna marihuana jest już legalna w Argentynie i jest darmowa dla pacjentów

Senat Argentyny wydał ostateczną decyzję legislacyjną w sprawie ustawy legalizującej wykorzystanie oleju z konopi i innych pochodnych marihuany do celów leczniczych.

Ustawa zatwierdzona przez senat pozwoli również Ministerstwu Zdrowia na stworzenie programu badań nad medyczną marihuaną, który “gwarantuje darmowy dostęp” do oleju z konopi i innych pochodnych marihuany dla pacjentów, którzy przystąpią do programu.

“Wielkie rzeczy przychodzą małymi krokami,” powiedziała Valeria Salech, prezes grupy pro-legalizacyjnej, zwanej Mama Cultiva Argentuna. Valeria Salech twierdzi, że konopie indyjskie mogą radykalnie zmienić jakość życia pacjentów, począwszy od dzieci cierpiących na lekooporna padaczkę, aż po pacjentów zarażonych wirusem HIV.

Grupa Mama Cultiva Argentina lobbuje już na rzecz dalszego ustawodawstwa, które pozwoli rodzinom pacjentów uprawiać medyczną marihuanę.

Zgodnie z nowym prawem, agencje rządowe będą uprawnione do uprawy marihuany w celach badawczych, oraz produkcji olejów z konopi i ich pochodnych. Państwo może importować leki na bazie marihuany, dopóki nie będzie mogła ona być uprawiana lokalnie.

W ostatnich latach w Ameryce Łacińskiej, medyczna marihuana zyskuje popularność. Urugwaj w 2013 roku zalegalizował marihuanę do celów medycznych i niemedycznych. Chile stało się pierwszym krajem latynoamerykańskim uprawiającym marihuanę dla pacjentów onkologicznych.

Kolumbia i Puerto Rico również zalegalizowały medyczną marihuanę. Jamajka zdekryminalizowała marihuanę do celów medycznych, naukowych i religijnych. Meksyk i Brazylia zezwoliły na import leków na bazie konopi indyjskich. Aktualnie toczy się debata nad legalizacją marihuany do celów medycznych na Kostaryce i w Peru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 

Mogą Cię zainteresować