- Reklama -
Banner

Medyczna marihuana jest już legalna w Argentynie i jest darmowa dla pacjentów

Senat Argentyny wydał ostateczną decyzję legislacyjną w sprawie ustawy legalizującej wykorzystanie oleju z konopi i innych pochodnych marihuany do celów leczniczych.

Ustawa zatwierdzona przez senat pozwoli również Ministerstwu Zdrowia na stworzenie programu badań nad medyczną marihuaną, który “gwarantuje darmowy dostęp” do oleju z konopi i innych pochodnych marihuany dla pacjentów, którzy przystąpią do programu.

“Wielkie rzeczy przychodzą małymi krokami,” powiedziała Valeria Salech, prezes grupy pro-legalizacyjnej, zwanej Mama Cultiva Argentuna. Valeria Salech twierdzi, że konopie indyjskie mogą radykalnie zmienić jakość życia pacjentów, począwszy od dzieci cierpiących na lekooporna padaczkę, aż po pacjentów zarażonych wirusem HIV.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Grupa Mama Cultiva Argentina lobbuje już na rzecz dalszego ustawodawstwa, które pozwoli rodzinom pacjentów uprawiać medyczną marihuanę.

Zgodnie z nowym prawem, agencje rządowe będą uprawnione do uprawy marihuany w celach badawczych, oraz produkcji olejów z konopi i ich pochodnych. Państwo może importować leki na bazie marihuany, dopóki nie będzie mogła ona być uprawiana lokalnie.

W ostatnich latach w Ameryce Łacińskiej, medyczna marihuana zyskuje popularność. Urugwaj w 2013 roku zalegalizował marihuanę do celów medycznych i niemedycznych. Chile stało się pierwszym krajem latynoamerykańskim uprawiającym marihuanę dla pacjentów onkologicznych.

Kolumbia i Puerto Rico również zalegalizowały medyczną marihuanę. Jamajka zdekryminalizowała marihuanę do celów medycznych, naukowych i religijnych. Meksyk i Brazylia zezwoliły na import leków na bazie konopi indyjskich. Aktualnie toczy się debata nad legalizacją marihuany do celów medycznych na Kostaryce i w Peru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować