- Reklama -
Banner

Marihuana najczęściej stosowaną nielegalną używką w Europie

Marihuana pozostaje najczęściej stosowaną nielegalną używką w Unii Europejskiej. Szacuje się, że prawie 79 milionów obywateli UE próbowało marihuany, jak podaje Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków.

To prawie jedna czwarta mieszkańców UE. Drugim najbardziej popularnym narkotykiem jest kokaina i próbowało jej prawie 15,6mln europejczyków.

“Nowe dane wskazują na ważną rolę, jaką konopie odgrywają w statystykach przestępczości narkotykowej – 80% konfiskat dotyczy właśnie konopi, a ich używanie lub posiadanie na własny użytek stanowi ponad 60% ogółu zgłoszonych przestępstw związanych z narkotykami w Europie”

Większość przestępstw związanych z narkotykami dotyczy konopi indyjskich
Większość przestępstw związanych z narkotykami dotyczy konopi indyjskich

Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków zauważyło, że podczas gdy przepisy w niektórych stanach w USA pozwalają na legalną sprzedaż marihuany, co zwróciło duże zainteresowanie wśród ekspertów od narkotyków, to uwaga w Europie zwrócona jest na potencjalnych szkodach spowodowanych narkotykami.

Zorganizowane grupy przestępcze stają się coraz bardziej zaangażowane w produkcje i handel marihuaną, co powoduje zwiększenie jej znaczenia dla organów ścigania – stwierdza raport.

Jednocześnie powstaje coraz więcej przypadków problemów zdrowotnych spowodowanymi syntetycznymi konopiami o dużej mocy. Agencja odnotowała wzrost czystości i siły wszystkich najczęściej stosowanych narkotyków w Europie.

W ubiegłym roku zidentyfikowano 101 nowych syntetycznych narkotyków, a rok wcześniej 80. Nowe substancje nie są kontrolowane i są powszechnie sprzedawane jako “dopalacze”, często sprzedawane jako dopalacze. Naśladują one działanie większości znanych narkotyków, takich jak kokaina czy LSD, jednak są dużo bardziej niebezpieczne.

Zobacz pełny raport

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować