- Reklama -
Banner

Marihuana może stać się silniejsza z powodu globalnego ocieplenia

Według nowych badań przeprowadzonych przez The Daily Climate, wzrost poziomu temperatury i CO2 prawdopodobnie zwiększy medyczne i psychoaktywne właściwości marihuany.

Autor badań, Lewis Ziska tłumaczy, że kiedy rośliny zaczęły ewolucję na ziemi, to średni poziom CO2 był ponad dwukrotnie mniejszy. Jest to istotne, ponieważ tylko 4% gatunków roślin przystosowało się do niskiego poziomu CO2.

Lewis Ziska, który specjalizuje się we “wzorcach migracji chwastów w obliczach zmian klimatycznych,” uważa, że globalne ocieplenie spowoduje bardziej optymalny poziom dwutlenku węgla dla konopi i “marihuana uprawiana na zewnątrz prawdopodobnie będzie silniejsza i wymagać będzie mniej wody aby przetrwać.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

James Duke, emerytowany etnobotanik wyjaśnił, że stres odczuwany przez rośliny konopi wywołany na przykład przez susze powoduje, że rośliny wykazują więcej leczniczych właściwości.

Stres powoduje, że roślina produkuje więcej elementów obronnych, co oznacza potencjalny wzrost THC, CBD i innych kannabinoidów.

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 

Mogą Cię zainteresować