- Reklama -
Banner

Marihuana jest 2-10x częściej stosowana przez palaczy papierosów, pokazują badania

W oparciu o dane z USA zbierane przez dekadę, używanie konopi indyjskich jest znacznie bardziej rozpowszechnione w stanach, w których używanie rekreacyjne jest legalne dla dorosłych, w porównaniu ze stanami, w których nie jest to jeszcze legalne.

Czy legalizacja rekreacyjnej marihuany zwiększa ogólną konsumpcję? Naukowcy z Columbia University Mailman School of Public Health i The City University of New York odkryli, że tak. Badanie, opublikowane w internetowym czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence, wykazało, że konsumpcja marihuany rośnie w całych Stanach Zjednoczonych, a duża część użytkowników konopi regularnie pali papierosy.

Palacze papierosów są bardziej skłonni do używania konopi

Według badaczy, którzy wykorzystali dane z National Survey on Drug Use and Health 2004-2017:

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
  • Konopie indyjskie są ​​10 razy częściej stosowane przez osoby, które palą papierosy
  • Około 33% palaczy papierosów w wieku 12 lat i starszych mieszkających w stanach, w których rekreacyjna marihuana jest legalna, używa konopi okazjonalnie
  • Około 18% ankietowanych przyznało, że codziennie używa marihuany
    Drastycznie niższe spożycie jest widoczne wśród osób niepalących papierosów, przy czym co dziesiąty przyznał się do używania konopi indyjskich w ciągu ostatniego miesiąca
  • 3% respondentów używa marihuany na co dzień

„W oparciu o ponad dekadę danych, używanie konopi indyjskich było znacznie bardziej rozpowszechnione w stanach, w których używanie rekreacyjne jest legalne dla dorosłych, w porównaniu do stanów, w których w 2017 roku nie było to legalne”, powiedziała dr Renee Goodwin, adiunkt na wydziale epidemiologii Columbia Mailman School i profesor epidemiologii na The City University of New York oraz główny autor badania.

Czy legalizacja marihuany prowadzi do wzrostu używania marihuany przez nastolatków?

Badanie wykazało również, że 73% palaczy papierosów w wieku 12-17 lat deklarowało używanie konopi indyjskich w ostatnim miesiącu, podczas gdy prawie jedna trzecia używała konopi regularnie.

Nowe odkrycia opierają się na ostatnich badaniach obserwacyjnych opublikowanych w internetowym wydaniu Addiction z 26 maja 2022 r., które wykazały, że legalizacja rekreacyjnej marihuany zwiększa konsumpcję wśród młodzieży.

Kilka innych badań ujawniło jednak spadek używania marihuany i innych substancji kontrolowanych przez młodych ludzi – w ramach szerszego trendu, który sięga 2013 roku – przypisując to regulowanemu dostępowi dla dorosłych, który minimalizuje ryzyko używania marihuany przez młodzież i ogranicza do niej dostęp.

Opublikowany na początku tego roku raport Coalition for Cannabis Policy, Education and Regulation (CPEAR) ujawnił też, że legalizacja marihuany na poziomie stanowym nie powoduje wzrostu konsumpcji wśród młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -

Mogą Cię zainteresować