- Reklama -
Banner

Marihuana bezpieczniejsza niż każdy inny lek – mówi lekarz

Debata nad medyczną marihuaną wskazuje, że konopie są bezpieczniejsze niż większość leków na receptę.

Dr Michael Hart jest jednym z niewielu lekarzy w Kanadzie, którzy zdecydowali się wyrazić swoje poparcie dla marihuany.

W ramach nowego programu wprowadzonego w kwietniu, lekarze mogą rekomendować konopie dla pacjentów, którzy ich zdaniem mogą korzystać z leku. Niektórzy z nich, tak jak dr Hart, mają już skonfigurowane praktyki wokół alternatywnego leczenia.

Opioidy zabijają więcej ludzi rocznie niż wszystkie nielegalne narkotyki razem wzięte. Marihuana nigdy nie zabiła nikogo, “powiedział niedawno Dr Hart w The London Free Press .

Chociaż niektórzy lekarze nie mają jeszcze pewności jak prawidłowo leczyć pacjentów medyczną marihuaną, to mają się tego dowiedzieć poprzez rozwój alternatywnych programów leczenia.

Jednak pomimo faktu, że rząd kanadyjski pozwala teraz lekarzom pisać pacjentom medyczną marihuanę, to organizacje medyczne, w tym Canadian Medical Association i Royal College of Physicians i Surgeons w Kanadzie, skłoniły członków do nie przepisywania marihuany z powodu niepewności ryzyka i korzyści.

Dr Hart uważa, że świadomość społeczna na temat właściwości medycznych marihuany jest zbyt niska, przez całe zamieszanie wokół tej rośliny.

Jednak dr Louis Hugo Francescutti, prezes Kanadyjskiego Stowarzyszenia Medycznego, uważa, że ​​sceptycyzm odnośnie marihuany wynika z ogólnego braku badań.

To, czego potrzebujemy lek testowany tak dynamicznie, jak każdego inny, który wychodzi na rynek a rząd federalny powinien zapewnić finansowanie do wykonania tych badań,” powiedział. “Jeśli istnieją dowody, to nie sądzę, żeby lekarze mieli problem z wypisywaniem recept. Lekarze nie są zbyt chętni do przepisywania z recept w ciemno.

Hart mówi, że nawet bez danych klinicznych, jest przekonany, że polecając medyczną marihuanę jako alternatywne lekarstwo dla środków przeciwbólowych, jest to lepsze dla jego pacjentów. To dlatego, że poświęca on jeden dzień w tygodniu, pomagając nowym i obecnym pacjentom korzystać z opcji konopnej opieki medycznej. 

dr hart marihuana medycznaCzuję się komfortowo przepisując medyczną marihuanę, bo to bezpieczniejsze niż prawie każdy inny lek który przepisuję”

 

 

 

 

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.

Mogą Cię zainteresować