- Reklama -
Banner

Marihuana bezpieczniejsza niż cukier?

Według nowego sondażu Wall Street Journal, Amerykanie uważają marihuanę za mniej szkodliwą niż cukier. Biorąc pod uwagę cztery popularne substancje, tytoń został wymieniony przez niemal połowę respondentów (49%) jako najbardziej szkodliwy, a następnie alkohol na drugim miejscu (24%), na trzecim miejscu cukier (15%). Marihuana została uznana za najmniej szkodliwą, zaledwie 8% respondentów uważało ją za najbardziej szkodliwą substancję.

Trzy badania wykazały, że konsumenci marihuany mają mniejsze ryzyko wystąpienia cukrzycy i otyłości, niż osoby, które jej nie używają. “Najważniejszym wnioskiem jest to, że obecni użytkownicy marihuany mają lepszy metabolizm węglowodanów“, mówi główny autor jednego z badań, Murray Mittleman. “Ich stężenie insuliny na czczo było mniejsze, i okazało się, że są mniej odporni na insulinę, co pozwala utrzymać prawidłowy poziom cukry we krwi.

Ryzyko zdrowotne związane z nadmiarem cukru

Nadmiar cukru prowadzi między innymi do  zawału serca, udaru mózgu, cukrzycy, chorób układu krązenia itp. Ale okazuje się, że sam cukier, nawet dla zdrowych ludzi ma szkodliwe skutki. Badania z 2013 roku opublikowane w Journal od American Heart Association wykazały istnienie cząsteczki cukru o nazwie G6P wpływa na białko mięśni serca i może przyczynić się do niewydolności serca.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Skłonność do słodyczy może być cechą genetyczną. Kilka z badań stwierdziło, że zmiana genetyczna hormonu o nazwie grelina, sprawia, że mózg mówi “jestem głodny” i człowiek sięga po słodycze (i alkohol). Badania z 2008 roku wykazały, że nadmierne spożycie cukry zwiększa odporność na leptynę, hormon, który informuje mózg, że “jesteś pełny”.

Cukier vs Marihuana

Zastanów się teraz, jak często słyszymy od przeciwników marihuany, że powoduje ona problemy z pamięcią i zdolnościami poznawczymi, które przerażają wielu ludzi, ale jednak zostały już obalone. Czy kiedykolwiek ktoś wspomniał o badaniach z 2009 roku, które wykazały, że problemy z pamięcią i funkcjami poznawczymi są spowodowane nadmierną ilością cukru?

Zagrożenia związane z nadmierną ilością spożywanego cukru mogą być porównywalne z zagrożeniami płynącymi z picia alkoholu. Czasopismo Nature stwierdziło nawet, że cukier powinien zawierać etykiety ostrzegawcze. Autorzy stwierdzili, że cukier ma toksyczne działanie na wątrobę i prowadzi do wielu chorób spowodowanych również alkoholem. Uszkodzenie wątroby może wystąpić niezależnie od tego, czy użytkownik cukru był chudy czy gruby.

1 KOMENTARZ

 1. Zdelegalizować cukier! heh żartuję 🙂 zawsze wiedziałem, że cukier szkodzi i teraz mam na to potwierdzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować