Dołącz do nas

Legalizacja

Manhattan ogłasza koniec “niepotrzebnej kryminalizacji palenia trawki”

Prokurator okręgowy na Manhattanie Cyrus Vance ogłosił nową politykę, według której policjanci będą odchodzić od ścigania za posiadanie marihuany i palenie na terenie Manhattanu, z wyjątkiem przypadków, gdy jest ona jest sprzedawana lub stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Nowa polityka Nowego Jorku, ogłoszona we wtorek, może zmniejszyć liczbę oskarżeń o posiadanie marihuany na wyspie aż o 96 procent, co oznaczałoby spadek z 5000 spraw rocznie do 200 rocznie, wynika z oświadczenia biura pana Vance’a.

Zobacz też: Nowy Jork: Skazani za posiadanie marihuany mogą zostać wymazani z rejestru karnego

Każdego dnia proszę naszych prokuratorów o zachowanie bezpieczeństwa na Manhattanie i uczynienie naszego systemu sprawiedliwości bardziej równym i sprawiedliwym” – powiedział pan Vance w oświadczeniu.

Dekryminalizacja marihuany na Manhattanie zwiększy bezpieczeństwo

Niepotrzebna kryminalizacja palenia trawki utrudnia tę główną misję, więc wycofujemy się z niej“.

Pan Vance twierdził, że badania przeprowadzone przez biuro prokuratora okręgowego pokazują “praktycznie brak uzasadnienia bezpieczeństwa publicznego” w odniesieniu do aresztowań lub ścigania za marihuanę, czy to za palenie, czy po prostu posiadanie jej.

Susz CBD Cannabis Light

Wspomniane badania mówią, że nowojorczycy “konsumują dużą ilość marihuany” i że system sądownictwa wprowadza między nich policję, prowadząc do kar nieproporcjonalnych do czynu. Raport wskazuje także, że zdecydowana większość aresztowanych to mniejszości etniczne.

Cannabis Light - legalne konopie
Cannabis Light Susz konopny CBD

Ogłaszając nową politykę dotyczącą marihuany na Manhattanie, Vance skorzystał z okazji, by wystąpić w imieniu legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych w całym stanie.

Badania również odnotowują korzyści płynące z legalizacji, w tym potencjalne dochody podatkowe z tej nowej i szybko rozwijającej się branży.

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Polecamy

Reklama

Popularne