Dołącz do nas

Legalizacja

Manhattan ogłasza koniec “niepotrzebnej kryminalizacji palenia trawki”

Prokurator okręgowy na Manhattanie Cyrus Vance ogłosił nową politykę, według której policjanci będą odchodzić od ścigania za posiadanie marihuany i palenie na terenie Manhattanu, z wyjątkiem przypadków, gdy jest ona jest sprzedawana lub stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Nowa polityka Nowego Jorku, ogłoszona we wtorek, może zmniejszyć liczbę oskarżeń o posiadanie marihuany na wyspie aż o 96 procent, co oznaczałoby spadek z 5000 spraw rocznie do 200 rocznie, wynika z oświadczenia biura pana Vance’a.

Zobacz też: Nowy Jork: Skazani za posiadanie marihuany mogą zostać wymazani z rejestru karnego

Każdego dnia proszę naszych prokuratorów o zachowanie bezpieczeństwa na Manhattanie i uczynienie naszego systemu sprawiedliwości bardziej równym i sprawiedliwym” – powiedział pan Vance w oświadczeniu.

Dekryminalizacja marihuany na Manhattanie zwiększy bezpieczeństwo

Niepotrzebna kryminalizacja palenia trawki utrudnia tę główną misję, więc wycofujemy się z niej“.

Pan Vance twierdził, że badania przeprowadzone przez biuro prokuratora okręgowego pokazują “praktycznie brak uzasadnienia bezpieczeństwa publicznego” w odniesieniu do aresztowań lub ścigania za marihuanę, czy to za palenie, czy po prostu posiadanie jej.

Wspomniane badania mówią, że nowojorczycy “konsumują dużą ilość marihuany” i że system sądownictwa wprowadza między nich policję, prowadząc do kar nieproporcjonalnych do czynu. Raport wskazuje także, że zdecydowana większość aresztowanych to mniejszości etniczne.

Ogłaszając nową politykę dotyczącą marihuany na Manhattanie, Vance skorzystał z okazji, by wystąpić w imieniu legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych w całym stanie.

Badania również odnotowują korzyści płynące z legalizacji, w tym potencjalne dochody podatkowe z tej nowej i szybko rozwijającej się branży.

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Legalizacja

Meksyk musi zalegalizować marihuanę w ciągu 90 dni. Sędziowie ustanowili precedens

prezydent meksyku chce legalizacji medycznej marihuany

Pierwsza Izba Sądu Najwyższego w Meksyku poinformowała, że wchodzą w życie zalecenia prawne dla wszystkich sędziów, aby nie karać za posiadanie i używanie marihuany. Przepisy weszły w życie 22 lutego 2019 roku.

W środę Sąd Najwyższy Meksyku wydał dwa orzeczenia w sprawach za posiadanie i używanie marihuany, ustanawiając precedens, zgodnie z którym zakaz spożywania marihuany jest niekonstytucyjny.

Rząd Meksyku w najbliższym czasie chce, a właściwie musi zalegalizować rekreacyjne używanie konopi indyjskich. W tym miesiącu członkowie gabinetu prezydenta omówili kwestie legalizacji marihuany z kanadyjskimi urzędnikami rządowymi.

Dwa nowe wyroki sądu najwyższego są zgodne z trzema podobnymi wcześniejszymi orzeczeniami. Zgodnie z prawem meksykańskim, gdy izby Sądu Najwyższego osądzają w ten sam sposób pięć razy w danej sprawie, staje się to wiążącym precedensem dla wszystkich sędziów w kraju.

Oznacza to również, że rząd musi teraz zmienić politykę, która jest sprzeczna z konstytucyjną interpretacją trybunału, a mianowicie, że przepisy dotyczące marihuany muszą zostać zreformowane.

W dniu 22 lutego teksty sądowe zostały opublikowane w Judicial Weekly of the Federation, tak aby zostały przekazane sędziom w kraju, którzy muszą udzielić pozwolenia na swobodną konsumpcję marihuany, uprawę, zbiór oraz transport do celów osobistych.

Nowy precedens nie oznacza , że ludzie mogą używać i uprawiać marihuanę, ale oznacza to, że sędziowie rozważający przypadki osób złapanych przez policję przed wprowadzeniem formalnych zmian ustawowych muszą przestrzegać orzeczenia Sądu Najwyższego. Kongres Meksyku ma 90 dni na uchylenie przepisów dotyczących konopi, które są obecnie uważane za niekonstytucyjne.

Czytaj dalej

Legalizacja

Senat Hawajów zatwierdził projekt ustawy legalizującej marihuanę do celów rekreacyjnych

Legalizacja marihuany na Hawajach - senat zatwierdził projekt ustawy

Ustawa o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych została zatwierdzona przez Hawajski Senat. W ustawie czytamy, że “legalizacja marihuany do użytku osobistego lub rekreacyjnego jest naturalnym, logicznym i rozsądnym wynikiem dostępnych badań nad marihuaną.” Ustawa przejdzie teraz do głosowania na sesji plenarnej Izby Reprezentantów. 

Jeśli zostanie przyjęta, zalegalizuje posiadanie, uprawę i konsumpcję marihuany. Ponadto ustanowi system licencji na uprawę, sprzedaż i posiadanie niewielkich ilości, a także wprowadzi podatki akcyzowe i podatki dochodowe od sprzedaży.

Ustawa odnosi się do 10 stanów i Dystryktu Kolumbii, które obecnie zalegalizowały marihuanę do użytku rekreacyjnego i odnotowały pozytywne skutki ekonomiczne, które legalizacja przyniosłaby również Hawajom. Podaje też przykłady 23 stanów, które zdekryminalizowały marihuanę.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, Departament Podatkowy na Hawajach ustanowi zasady regulujące proces ubiegania się o licencję i uzyskania licencji na prowadzenie upraw marihuany. Koszt uzyskania licencji na uprawę nie będzie mógł przekroczyć 5000 dolarów. Sklepy detaliczne nie musiałyby również gromadzić jakichkolwiek danych osobowych klientów.

Dodatkowe zasady wprowadziłyby normy dotyczące etykietowania, bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, a także ograniczałyby reklamowanie marihuany i nakładałyby kary pieniężne za wszelkie naruszenia.

Następnym przystankiem dla projektu ustawy jest Senatorska Komisja ds. Środków, zanim zostanie ona przekazana do rozpatrzenia Izbie Reprezentantów. Gubernator David Ige wyraził niedawno obawy dotyczące ustaw państwowych dotyczących marihuany i ich konfliktu z obowiązującym prawem federalnym, ale jego stanowisko w sprawie obecnego projektu ustawy jest niejasne.

Pełny projekt ustawy można przeczytać TUTAJ.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne