- Reklama -
Banner

Ludzie mogą rozpoznać użytkowników marihuany na podstawie ich wyglądu

Ostatnie badania opublikowane w Journal of Substance Use and Misuse wykazały, że ludzie mogą identyfikować użytkowników marihuany na podstawie ich wyglądu.

W badaniu wzięło udział 249 uczestników, którzy ukończyli 35 lat. Osoby te zostały poproszone o przeanalizowanie 36 fotografii, w połowie zawierających ludzi, którzy regularnie stosują konopie indyjskie, a druga połowa zawiera zdjęcia osób, które nigdy wcześniej nie używały konopi indyjskich. Następnie na podstawie cech fizycznych mieli zdecydować, czy są to osoby używające konopi czy nie.

Celem badania było sprawdzenie, czy ludzie mają radar na konsumentów trawki. Wnioski z badania wykazały, że osoby używające marihuany są identyfikowane przede wszystkim pod względem cech fizycznych, które zazwyczaj są zbieżne z negatywnymi cechami często powiązanymi ze stereotypem palacza marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jak rozpoznać konsumenta marihuany?

jak rozpoznac palacza marihuany

Na przykład atrybuty o najwyższym najwyższej celności, które aktywowały radar wśród badany, to oczy fotografowanych osób (49,2%) i ich wiek (28,7%). Dodatkowe czynniki obejmowały ogólny wygląd osoby (27,9%), wyraz twarzy (24,8%) i uśmiech (20,5%).

Mniej powszechne cechy, które były używane do identyfikacji osób zażywających konopie indyjskie, nie opierały się na wyglądzie, ale raczej na przeczuciu, kim jest dana osoba. Spośród osób, które zidentyfikowały użytkowników konopi, nie opartych na wyglądzie, 7,8% stwierdziło, że korzystało z intuicji na temat danej osoby, 6,6% stwierdziło, że przeanalizowało postawę człowieka, a 6,6% stwierdziło, że stworzyło założenia dotyczące osobowości widocznej na zdjęciu.

Wcześniejsza wersja badania, przeprowadzona w 2016 r., zapewnia pewien wgląd w ryzyko związane z zjawiskiem radaru na konsumentów konopi. Choć może wydawać się to oczywiste, to piętnowanie konopi mieć negatywny wpływ na życie osób, które są użytkownikami konopi indyjskich, zarówno w sferze społecznej i zawodowej.

Zobacz też: Konsumenci marihuany chodzą inaczej, czyli jak rozpoznać konsumenta konopi po jego chodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować