Strona główna Edukacja konopna Odmiany marihuany Legendarne odmiany: Orange Bud autorstwa Dutch Passion

Legendarne odmiany: Orange Bud autorstwa Dutch Passion

0
Legendarne odmiany: Orange Bud autorstwa Dutch Passion

Prawie trzy dekady temu Dutch Passion zaprezentował odmianę Orange Bud, która do dziś jest jedną z najbardziej reprezentatywnych i najczęściej sprzedawanych odmian w całym katalogu Dutch Passion. Jest to także klasyk w holenderskich coffee shopach.

Orange Bud pochodzi z lat 80., kiedy Henk, właściciel i założyciel Dutch Passion, zaczął wybierać odmiany do swojego projektu hodowlanego. Do swojego projektu w Holandii wprowadził stabilne odmiany ze Stanów Zjednoczonych – Skunk, Haze, Northern Lights i Blueberry.

Kontakty Henka pozwoliły mu uzyskać dostęp do wielu klonów odmiany Skunk, z których jeden fenotyp był najbardziej wyjątkowy. Miał intensywny zapach pomarańczy, a jeśli palcami ścisnęło się roślinę, to cytrusowy aromat był wyraźnie odczuwalny przez 10 minut.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
orange bud indoor dutch passion

Topy Orange Bud były gęsto okryte złotymi włoskami, a plony były znacznie wyższe, niż w większości innych odmian Skunk. Ten Orange Skunk był intensywnie opracowywany przez kilka lat, aby został ustabilizowany i ostatecznie wypuszczony na rynek w latach 80-tych.

Odmiana ta dostała nazwę “Orange Bud”, ponieważ nie przypominała żadnego innego szczepu z oferty Dutch Passion. Klienci szybko przekonali się do Orange Bud, który stał się jednym z bestsellerów w holenderskich coffee shopach.

Orange Bud musiał mieć wiele cech, za które klienci go pokochali. Pierwszym z nich jest fakt, że jest stosunkowo mocny i wystarczy kilka zaciągnięć z jointa lub vaporizera, aby poczuć efekty. Inni uprawiali Orange Bud, ponieważ wiedzieli, że jest to stabilna odmiana i nie warto ryzykować z nowymi odmianami, które mogły dać marne plony.

orange bud auto

Koneserzy konopi pokochali Orange Bud za jego autentyczny skunkowy zapach, który nie został jeszcze skrzyżowany z innymi genami. Orange Bud jest wyjątkowy pod względem kilku ważnych aspektów – jakości, konsystencji, smaku, aromatu i efektu. Dutch Passion twierdzi, że nie ma żadnego „pojedynczego” powodu sukcesu tej odmiany. a za jej popularność odpowiada cały szereg pozytywnych cech.

Orange Bud jest dostępny zarówno w nasionach feminizowanych, jak i zwykłych nasionach regularnych. Około 97% sprzedawanych nasion Orange Bud to nasiona feminizowane, a tylko 3% sprzedaży to nasiona regularne. Regularne nasiona Orange Bud są popularne wśród hodowców ze starej szkoły, a także dla mniejszych banków nasion, które lubią korzystać z genetyki „Orange” do własnych eksperymentów hodowlanych.

Orange Bud to mocna, solidna odmiana, dzięki której początkujący hodowcy łatwo uzyskują z niej ponadprzeciętne zbiory. Jest to łatwa odmiana do uprawy wewnątrz i na zewnątrz, rośnie stabilnie i nie wymaga specjalnej opieki ani uwagi. Wewnątrz zazwyczaj osiąga 1,5 metra, a na zewnątrz może osiągnąć 3-4 metry wysokości, jeśli ma zapewnioną nieograniczoną przestrzeń na korzenie, dużą ilością słońca i dobre warunki. Orange Bud to jedna z tych odmian, które każdy powinien spróbować przynajmniej raz.

Nasiona Orange Bud Dutch Passion

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj