Dołącz do nas

Odmiany

Legendarne odmiany: Orange Bud autorstwa Dutch Passion

Orange Bud - legendarna odmiana mariuhany

Prawie trzy dekady temu Dutch Passion zaprezentował odmianę Orange Bud, która do dziś jest jedną z najbardziej reprezentatywnych i najczęściej sprzedawanych odmian w całym katalogu Dutch Passion. Jest to także klasyk w holenderskich coffee shopach.

Orange Bud pochodzi z lat 80., kiedy Henk, właściciel i założyciel Dutch Passion, zaczął wybierać odmiany do swojego projektu hodowlanego. Do swojego projektu w Holandii wprowadził stabilne odmiany ze Stanów Zjednoczonych – Skunk, Haze, Northern Lights i Blueberry.

Kontakty Henka pozwoliły mu uzyskać dostęp do wielu klonów odmiany Skunk, z których jeden fenotyp był najbardziej wyjątkowy. Miał intensywny zapach pomarańczy, a jeśli palcami ścisnęło się roślinę, to cytrusowy aromat był wyraźnie odczuwalny przez 10 minut.

Topy Orange Bud były gęsto okryte złotymi włoskami, a plony były znacznie wyższe, niż w większości innych odmian Skunk. Ten Orange Skunk był intensywnie opracowywany przez kilka lat, aby został ustabilizowany i ostatecznie wypuszczony na rynek w latach 80-tych.

Odmiana ta dostała nazwę “Orange Bud”, ponieważ nie przypominała żadnego innego szczepu z oferty Dutch Passion. Klienci szybko przekonali się do Orange Bud, który stał się jednym z bestsellerów w holenderskich coffee shopach.

Orange Bud musiał mieć wiele cech, za które klienci go pokochali. Pierwszym z nich jest fakt, że jest stosunkowo mocny i wystarczy kilka zaciągnięć z jointa lub vaporizera, aby poczuć efekty. Inni uprawiali Orange Bud, ponieważ wiedzieli, że jest to stabilna odmiana i nie warto ryzykować z nowymi odmianami, które mogły dać marne plony.

Koneserzy konopi pokochali Orange Bud za jego autentyczny skunkowy zapach, który nie został jeszcze skrzyżowany z innymi genami. Orange Bud jest wyjątkowy pod względem kilku ważnych aspektów – jakości, konsystencji, smaku, aromatu i efektu. Dutch Passion twierdzi, że nie ma żadnego „pojedynczego” powodu sukcesu tej odmiany. a za jej popularność odpowiada cały szereg pozytywnych cech.

Orange Bud jest dostępny zarówno w nasionach feminizowanych, jak i zwykłych nasionach regularnych. Około 97% sprzedawanych nasion Orange Bud to nasiona feminizowane, a tylko 3% sprzedaży to nasiona regularne. Regularne nasiona Orange Bud są popularne wśród hodowców ze starej szkoły, a także dla mniejszych banków nasion, które lubią korzystać z genetyki „Orange” do własnych eksperymentów hodowlanych.

Orange Bud to mocna, solidna odmiana, dzięki której początkujący hodowcy łatwo uzyskują z niej ponadprzeciętne zbiory. Jest to łatwa odmiana do uprawy wewnątrz i na zewnątrz, rośnie stabilnie i nie wymaga specjalnej opieki ani uwagi. Wewnątrz zazwyczaj osiąga 1,5 metra, a na zewnątrz może osiągnąć 3-4 metry wysokości, jeśli ma zapewnioną nieograniczoną przestrzeń na korzenie, dużą ilością słońca i dobre warunki. Orange Bud to jedna z tych odmian, które każdy powinien spróbować przynajmniej raz.

Nasiona Orange Bud Dutch Passion

Susz CBD Cannabis Light
Poznaj Cannabis Light
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne