- Reklama -
Banner

Legalizacja medycznej marihuany zmniejsza liczbę samobójstw

Legalizacja medycznej marihuany znacznie zmniejszyła wskaźnik liczby samobójstw, zwłaszcza wśród młodych osób dorosłych – potwierdzają najnowsze badania opublikowane w American Journal of Public Health.

Na potrzeby badań naukowcy przeanalizowali statystyki samobójstw z ostatnich 17 lat, aby porównać związek pomiędzy legalizacją medycznej marihuany i liczbą samobójstw na podstawie 100 000 osób.

Naukowcy odkryli, że legalizacja medycznej marihuany wiązała się ze zmniejszeniem o 10,8% wskaźnika samobójstw wśród mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat, a także redukcją o 9,4% wskaźnika samobójstw wśród osób w wieku 30 do 39 lat.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Liczba samobójstw wśród mężczyzn w wieku od 20 do 39 lat spadła po legalizacji medycznej marihuany, w porównaniu ze stanami, które jej nie zalegalizowały.”

“Związek między legalizacją i samobójstwami jest zgodny z hipotezą, że marihuana może być wykorzystywana do radzenia sobie ze stresującymi wydarzeniami życiowymi. Jednak związek ten można też wytłumaczyć spożyciem alkoholu, które spadło w stanach, gdzie zalegalizowano medyczną marihuanę.”

Naukowcy podsumowali wyniki badań stwierdzając, że “Mechanizm, dzięki któremu legalizacja marihuany zmniejsza liczbę samobójstw wśród młodych ludzi pozostaje tematem dla przyszłych badań.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować