- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Legalizacja medycznej marihuany zmniejsza liczbę samobójstw

Legalizacja medycznej marihuany znacznie zmniejszyła wskaźnik liczby samobójstw, zwłaszcza wśród młodych osób dorosłych – potwierdzają najnowsze badania opublikowane w American Journal of Public Health.

legalizacja medycznej marihuany zmniejsza liczbę samobójstw
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Na potrzeby badań naukowcy przeanalizowali statystyki samobójstw z ostatnich 17 lat, aby porównać związek pomiędzy legalizacją medycznej marihuany i liczbą samobójstw na podstawie 100 000 osób.

Naukowcy odkryli, że legalizacja medycznej marihuany wiązała się ze zmniejszeniem o 10,8% wskaźnika samobójstw wśród mężczyzn w wieku od 20 do 29 lat, a także redukcją o 9,4% wskaźnika samobójstw wśród osób w wieku 30 do 39 lat.

“Liczba samobójstw wśród mężczyzn w wieku od 20 do 39 lat spadła po legalizacji medycznej marihuany, w porównaniu ze stanami, które jej nie zalegalizowały.”

“Związek między legalizacją i samobójstwami jest zgodny z hipotezą, że marihuana może być wykorzystywana do radzenia sobie ze stresującymi wydarzeniami życiowymi. Jednak związek ten można też wytłumaczyć spożyciem alkoholu, które spadło w stanach, gdzie zalegalizowano medyczną marihuanę.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Naukowcy podsumowali wyniki badań stwierdzając, że “Mechanizm, dzięki któremu legalizacja marihuany zmniejsza liczbę samobójstw wśród młodych ludzi pozostaje tematem dla przyszłych badań.”

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -