- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Legalizacja marihuany nie jest związana ze zwiększeniem liczby wypadków drogowych

Nowe badania opublikowane 2 dni temu wskazują, że legalizacja marihuany nie jest związana ze zwiększeniem liczby wypadków drogowych.

W badaniu opublikowanym w American Journal of Public Health, naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie-Austin porównali liczbę śmiertelnych wypadków drogowych w stanie Kolorado i Waszyngton przed i po tym, jak stany zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych.

legalizacja marihuany nie jest związana ze zwiększeniem liczby wypadków drogowych
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Te wskaźniki porównali z ośmioma stanami (które były grupą kontrolną), które nie wprowadziły znaczących zmian w przepisach dotyczących marihuany.

“Nie stwierdzono znaczącego związku między legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych w stanie Kolorado i Waszyngton, a także zmianami śmiertelności w wypadkach drogowych w ciągu pierwszych trzech lat po legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.”

Autorzy badań nie stwierdzili żadnego powiązania między legalizacją marihuany, a całkowitą liczbą wypadków bez ofiar śmiertelnych.

“Te wnioski powinny być uspokojeniem dla prawodawców, którzy obawiają się, że legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych może zagrozić bezpieczeństwu publicznemu.” – powiedział Paul Armentano, zastępca dyrektora NORML.

“Wyniki te wskazują, że takie obawy są bezzasadne i nie powinny wpływać na ustawodawców lub wyborców w innych stanach, które rozważają zalegalizowanie marihuany.”

Badania opublikowane w ubiegłym roku wykazały, że wprowadzenie ustawy o legalizacji medycznej marihuany, wiązało się ze zmniejszeniem liczby ofiar w wypadkach drogowych w porównaniu ze stanami, szczególnie wśród młodych kierowców.

- Reklama - Cannabis Light logo

Pełne wyniki badań zatytułowanych  “Crash fatality rates after recreational marijuana legalization in Washington and Colorado” można znaleźć TUTAJ.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -