- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany nie jest związana ze zwiększeniem liczby wypadków drogowych

Nowe badania opublikowane 2 dni temu wskazują, że legalizacja marihuany nie jest związana ze zwiększeniem liczby wypadków drogowych.

W badaniu opublikowanym w American Journal of Public Health, naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie-Austin porównali liczbę śmiertelnych wypadków drogowych w stanie Kolorado i Waszyngton przed i po tym, jak stany zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych.

Te wskaźniki porównali z ośmioma stanami (które były grupą kontrolną), które nie wprowadziły znaczących zmian w przepisach dotyczących marihuany.

“Nie stwierdzono znaczącego związku między legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych w stanie Kolorado i Waszyngton, a także zmianami śmiertelności w wypadkach drogowych w ciągu pierwszych trzech lat po legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.”

Autorzy badań nie stwierdzili żadnego powiązania między legalizacją marihuany, a całkowitą liczbą wypadków bez ofiar śmiertelnych.

“Te wnioski powinny być uspokojeniem dla prawodawców, którzy obawiają się, że legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych może zagrozić bezpieczeństwu publicznemu.” – powiedział Paul Armentano, zastępca dyrektora NORML.

“Wyniki te wskazują, że takie obawy są bezzasadne i nie powinny wpływać na ustawodawców lub wyborców w innych stanach, które rozważają zalegalizowanie marihuany.”

Badania opublikowane w ubiegłym roku wykazały, że wprowadzenie ustawy o legalizacji medycznej marihuany, wiązało się ze zmniejszeniem liczby ofiar w wypadkach drogowych w porównaniu ze stanami, szczególnie wśród młodych kierowców.

Pełne wyniki badań zatytułowanych  “Crash fatality rates after recreational marijuana legalization in Washington and Colorado” można znaleźć TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 

Mogą Cię zainteresować