- Reklama -
Banner

Konsumenci marihuany używają mniej alkoholu, leków przeciwbólowych i środków nasennych

Konsumenci marihuany w krajach, w których jest to legalne w celach rekreacyjnych, stosują znacznie mniej leków przeciwbólowych, alkoholu i środków nasennych – wskazuje nowy raport opublikowany przez High Yield Insights.

Raport opracowany przez High Yield Insights wykazał, że więcej niż jeden na pięciu konsumentów marihuany rekreacyjnej używa mniej mocnego alkoholu, piwa, środków przeciwbólowych i środków uspokajających niż użytkownicy marihuany w krajach, gdzie jest ona nielegalna.

Konkretnie, raport wykazał, że legalni konsumenci konopi używają 27% mniej leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty, 22% mniej środków nasennych, 21% mniej mocnych alkoholi i 20% mniej piwa niż konsumenci w krajach, które nie zalegalizowały marihuany do celów rekreacyjnych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Właśnie zaczynamy rozumieć, w jaki sposób legalizacja wpłynęła na zachowania konsumentów, czy to na wydatki, okazje do używania czy nawyki zakupowe” – mówi Mike Luce, współzałożyciel High Yield Insights. “Zrozumienie tych zmian doprowadzi do nowych możliwości wzrostu dla całego przemysłu legalnej marihuany i dalszych problemów dla innych przemysłów.”

Luce zauważa, że wyniki raportu “ujawniły nisze konsumentów w branży”. Na przykład “wielu starszych konsumentów (w wieku 55+) używa marihuany, a 56 procent z nich stwierdziło, że powróciło do używania konopi po wypróbowaniu ich w młodszym wieku.”

Według komunikatu prasowego zapowiadającego raport, ten ” jako pierwszy rzuca światło na zachowania, preferencje dotyczące produktów i  demografii konsumenta marihuany po legalizacji”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować