- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Konsumenci marihuany używają mniej alkoholu, leków przeciwbólowych i środków nasennych

Konsumenci marihuany w krajach, w których jest to legalne w celach rekreacyjnych, stosują znacznie mniej leków przeciwbólowych, alkoholu i środków nasennych – wskazuje nowy raport opublikowany przez High Yield Insights.

uzytkownicy marihuany pija mniej alkoholu lekow
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Raport opracowany przez High Yield Insights wykazał, że więcej niż jeden na pięciu konsumentów marihuany rekreacyjnej używa mniej mocnego alkoholu, piwa, środków przeciwbólowych i środków uspokajających niż użytkownicy marihuany w krajach, gdzie jest ona nielegalna.

Konkretnie, raport wykazał, że legalni konsumenci konopi używają 27% mniej leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty, 22% mniej środków nasennych, 21% mniej mocnych alkoholi i 20% mniej piwa niż konsumenci w krajach, które nie zalegalizowały marihuany do celów rekreacyjnych.

“Właśnie zaczynamy rozumieć, w jaki sposób legalizacja wpłynęła na zachowania konsumentów, czy to na wydatki, okazje do używania czy nawyki zakupowe” – mówi Mike Luce, współzałożyciel High Yield Insights. “Zrozumienie tych zmian doprowadzi do nowych możliwości wzrostu dla całego przemysłu legalnej marihuany i dalszych problemów dla innych przemysłów.”

Luce zauważa, że wyniki raportu “ujawniły nisze konsumentów w branży”. Na przykład “wielu starszych konsumentów (w wieku 55+) używa marihuany, a 56 procent z nich stwierdziło, że powróciło do używania konopi po wypróbowaniu ich w młodszym wieku.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Według komunikatu prasowego zapowiadającego raport, ten ” jako pierwszy rzuca światło na zachowania, preferencje dotyczące produktów i  demografii konsumenta marihuany po legalizacji”.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -