Kolorado zezwoli młodym pacjentom na stosowanie medycznej marihuany w szkole

3 maja, w jednomyślnym głosowaniu Senatu w Kolorado zatwierdzono przepisy, które zezwolą młodym pacjentom na stosowanie medycznej marihuany na terenie szkoły.

SierraRiddle 1
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Ustawa HB-1373 ma określać zasady, które pozwolą na korzystanie z medycznej marihuany (nie w formie palonej), dla młodych uczniów szkół publicznych. Wytyczne nie wymagają od pracowników szkoły podawania pacjentom produktów z marihuany, lecz sugerują rodzicom lub opiekunom, aby to oni podawali lek.

Pomysł umożliwienia stosowania medycznej marihuany przez uczniów powstał za sprawą 15-letniego Jack’a Splitt, który cierpi na mózgowe porażenie mózgowe, czterokończynowe i dystonię. Jego matka Stacey Linn w ubiegłym roku walczyła o to, aby umożliwić synowi stosowanie leku na bazie marihuany, na terenie szkoły.

“Nie ma czasu na czekanie, aż okręgi szkolne zrobią dobry uczynek,” powiedziała mama Jack’a Splitt. “Jack i wiele innych dzieci potrzebują lekarstwa, aby przetrwać dzień i jest konieczne, aby okazać im współczucie i zrozumienie.”

“W tym momencie, korzyści medyczne marihuany są niezaprzeczalne,” powiedział Art Way, Dyrektor Drug Policy Alliance.

“Podziwiamy osoby, które zaangażowały się w tą akcję. Nowa ustawa pozwoli blisko 300 dzieciom potrzebującym leku, który pomoże im w funkcjonowaniu w szkole.”

Źródło: Drug Policy Alliance

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -