- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaStany ZjednoczoneKoloradoKolorado: Zapach marihuany nie jest wystarczającym powodem, aby przeszukać samochód

Kolorado: Zapach marihuany nie jest wystarczającym powodem, aby przeszukać samochód

Neutralizator zapachów w stanie Kolorado nie jest już niezbędny, a psy w kolorado, które szkolone są w celu znajdywania narkotyków będą potrzebowały dodatkowych treningów, aby móc poinformować funkcjonariuszy czy zapach, który wyczuły to marihuana czy nielegalne substancje.

Orzeczenie wydane w zeszłym tygodniu przez Sąd Apelacyjny w Kolorado to nowy precedens w sprawach związanych z narkotykami.

Trzech sędziów orzekło, że jeśli pies policyjny wyczuje marihuanę lub jakiekolwiek narkotyki w samochodzie podejrzanego i poinformuje o tym funkcjonariuszy, to będą oni potrzebowali dodatkowych dowodów, aby móc przeszukać pojazd bez zezwolenia.

“Ponieważ poprawka 64 legalizowała posiadanie marihuany do własnego użytku przez osoby powyżej 21 roku życia, to pies, który wyczuł marihuanę nie jest w stanie poinformować, czy ilość posiadanej marihuany jest legalna.” – stwierdzili sędziowie – Daniel Dailey, Michael Berger i Jerry Jones.

The Grand Junction Sentinel informuje, że ponieważ pies, który wyczuł narkotyki w sprawie z Okręgu Moffat z 2015r. nie był w stanie poinformować funkcjonariuszy, czy podejrzany pachniał legalną marihuaną czy innymi narkotykami, jego przeszukanie okazało się nielegalne.

Kilo – tak nazywa się pies szkolony w celu wykrycia kokainy, heroiny, ecstasy, metaamfetaminy i marihuany, który uczestniczył w tej sprawie. Po tym jak wyczuł coś w pojeździe, samochód został przeszukany, a funkcjonariusze znaleźli lufkę, powszechnie używaną do palenia metaamfetaminy.

Oskarżony został skazany za posiadanie akcesoriów do używania narkotyków i posiadanie kontrolowanej substancji, czyli marihuany, która w Kolorado jest legalna od 2014 roku.

Sąd apelacyjny powiedział, że pies może wykryć ilości marihuany, które są legalne i nie jest w stanie powiedzieć on policjantom co dokładnie wyczuł, a wtedy policjanci nie mają wystarczającej podstawy do przeprowadzenia przeszukania.

Sędziowie stwierdzili, że marihuana jest legalna, a użytkownicy mają “uzasadnione oczekiwania co do prywatności.”

Sądy w innych stanach, gdzie medyczna marihuana lub marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna stwierdziły, że zapach marihuany nie jest wystarczającym dowodem do przeszukania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Grzyby psylocybinowe i inne psychodeliki zostały zdekryminalizowane w Kolorado

Naturalne psychodeliki, w tym psilocybina oraz DMT, zostały oficjalnie zdekryminalizowane w Kolorado po tym,...

Wyborcy w Kolorado zalegalizowali posiadanie i używanie psychodelików

We wtorek wyborcy w Kolorado zatwierdzili w głosowaniu inicjatywę zalegalizowania niektórych psychodelików i stworzenia...

Miasto w Kolorado chce zmienić nazwę na “KUSH”, na cześć przemysłu konopnego

Przemysł konopny wywarł tak duży wpływ na maleńkie miasteczko Moffat w Kolorado, że miasto...

Kolorado: 423 miliony dolarów z podatków od sprzedaży marihuany w 2021 roku

Kolorado ubiegłym roku uzyskało roku rekordowe 423 miliony dolarów z podatku od sprzedaży marihuany,...