- Reklama -
Banner

Kolorado: Zapach marihuany nie jest wystarczającym powodem, aby przeszukać samochód

Neutralizator zapachów w stanie Kolorado nie jest już niezbędny, a psy w kolorado, które szkolone są w celu znajdywania narkotyków będą potrzebowały dodatkowych treningów, aby móc poinformować funkcjonariuszy czy zapach, który wyczuły to marihuana czy nielegalne substancje.

Orzeczenie wydane w zeszłym tygodniu przez Sąd Apelacyjny w Kolorado to nowy precedens w sprawach związanych z narkotykami.

Trzech sędziów orzekło, że jeśli pies policyjny wyczuje marihuanę lub jakiekolwiek narkotyki w samochodzie podejrzanego i poinformuje o tym funkcjonariuszy, to będą oni potrzebowali dodatkowych dowodów, aby móc przeszukać pojazd bez zezwolenia.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Ponieważ poprawka 64 legalizowała posiadanie marihuany do własnego użytku przez osoby powyżej 21 roku życia, to pies, który wyczuł marihuanę nie jest w stanie poinformować, czy ilość posiadanej marihuany jest legalna.” – stwierdzili sędziowie – Daniel Dailey, Michael Berger i Jerry Jones.

The Grand Junction Sentinel informuje, że ponieważ pies, który wyczuł narkotyki w sprawie z Okręgu Moffat z 2015r. nie był w stanie poinformować funkcjonariuszy, czy podejrzany pachniał legalną marihuaną czy innymi narkotykami, jego przeszukanie okazało się nielegalne.

Kilo – tak nazywa się pies szkolony w celu wykrycia kokainy, heroiny, ecstasy, metaamfetaminy i marihuany, który uczestniczył w tej sprawie. Po tym jak wyczuł coś w pojeździe, samochód został przeszukany, a funkcjonariusze znaleźli lufkę, powszechnie używaną do palenia metaamfetaminy.

Oskarżony został skazany za posiadanie akcesoriów do używania narkotyków i posiadanie kontrolowanej substancji, czyli marihuany, która w Kolorado jest legalna od 2014 roku.

Sąd apelacyjny powiedział, że pies może wykryć ilości marihuany, które są legalne i nie jest w stanie powiedzieć on policjantom co dokładnie wyczuł, a wtedy policjanci nie mają wystarczającej podstawy do przeprowadzenia przeszukania.

Sędziowie stwierdzili, że marihuana jest legalna, a użytkownicy mają “uzasadnione oczekiwania co do prywatności.”

Sądy w innych stanach, gdzie medyczna marihuana lub marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna stwierdziły, że zapach marihuany nie jest wystarczającym dowodem do przeszukania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować