Strona główna Stany Zjednoczone Kolorado Kolorado: W czerwcu sprzedaż marihuany osiągnęła sumę 112 milionów dolarów

Kolorado: W czerwcu sprzedaż marihuany osiągnęła sumę 112 milionów dolarów

0
Kolorado: W czerwcu sprzedaż marihuany osiągnęła sumę 112 milionów dolarów

Tylko w czerwcu w stanie Kolorado sprzedano marihuanę o łącznej wartości 112 milionów dolarów, co oznacza wzrost o ponad 30% od czerwca 2015 roku.

Ze 112 milionów dolarów, 74 mln $ pochodzi ze sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych, a 38 mln $ ze sprzedaży medycznej marihuany. Suma sprzedanej marihuany do celów rekreacyjnych oznacza wzrost o 47% w porównaniu do ubiegłego roku, podczas gdy sprzedaż medycznej marihuany wzrosła o 8%.

Największy wzrost zanotowały jednak koncentraty marihuany. W porównaniu do czerwca ubiegłego roku ich sprzedaż wzrosła o 73%. Teraz ogólna sprzedaż koncentratów wzrosła do 24% (w porównaniu do 18% w ubiegłym roku).

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Liczby te odzwierciedlają głęboki i trwały boom, który trwa w branży konopnej w Kolorado,” mówi Roy Bingham, dyrektor generalny BDS Analytics – firmy badawczej. “Miesiąc po miesiącu nasze dane pokazują zwiększoną sprzedaż detaliczną.”

Do tej pory w 2016 roku sprzedano legalną marihuanę o wartości około 600 milionów dolarów. Szacunki wskazują, że do końca roku suma ta osiągnie niebagatelną sumę 1,2 miliarda dolarów.

W ciągu całego 2015 roku, tylko w samym Kolorado sprzedano marihuanę o łącznej wartości prawie miliard dolarów. Jak widać, przemysł konopny rozwija się w zastraszająco szybkim tempie.

Jeszcze kilka lat temu w stanie Kolorado marihuana była nielegalna. Dziś ten kwitnący przemysł generuje przychody na poziomie miliarda dolarów rocznie, a stan zarabia miliony dolarów na podatkach ze sprzedaży legalnej marihuany.

Zobacz więcej artykułów na temat legalnej marihuany w Kolorado.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj