- Reklama -
Banner

Kolorado: Przemysł legalnej marihuany stworzył 18.000 miejsc pracy

W 2015 roku przemysł legalnej marihuany w Kolorado stworzył ponad 18.000 nowych miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin i wygenerował przychód rzędu 2,4 mld $ – jak pokazują analizy ekonomiczne.

Badania przeprowadzone przez firmę Marijuana Policy Group, opierały się na dwóch latach sprzedaży w stanie Kolorado. Mierzyły ona zarówno bezpośrednie skutki legalizacji – w tym sprzedaż detaliczna, która osiągnęła prawie 1mld $ i uboczne skutki tej branży, które wpłynęły na gospodarkę Kolorado.

Pośrednie skutki legalizacji to zwiększone zapotrzebowanie na lokale użytkowe, wynajem magazynów wielkopowierzchniowych, zakup specjalistycznego sprzętu oświetleniowego i nawadniania. Innym pośrednim działaniem mającym pozytywny wpływ na gospodarkę jest fakt, że firmy w branży marihuany polegają na podwykonawcach, takich jak prawnicy, księgowi itp.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Jeśli jest to robione poprawnie, regulowane przez prawo, przemysł może przynieść rzeczywiste korzyści ekonomiczne dla stanu,” powiedział współautor badań i założyciel MGP Adam Orens.

Stan zlecił wykonanie badań, mając na celu wstępną wycenę wielkości rynku i popytu marihuany w Kolorado, a także przegląd funkcjonowania tego rynku.

Od strony podatkowej, raport stwierdza, że wpływy podatkowe ze sprzedaży marihuany przekraczają już wpływy ze sprzedaży alkoholu. Przewiduje się, że do 2020 roku zysk z podatków od sprzedaży marihuany przewyższy również zysk ze sprzedaży papierosów.

W 2015 roku stan Kolorado zrobił około 121 mln $ na rzecz stanu. Firma badawcza spodziewa się, że liczba ta wzrośnie do 150 mln $ w 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować