- Reklama -
Banner

Kobiety używające marihuany mają lepszy seks. Im częściej używają konopi, tym czerpią większą przyjemność z seksu

Wśród kobiet, które używają marihuany, nie brakuje historii o tym, że odrobina marihuany może wywołać dreszczyk emocji w sypialni, a w stanach, w których konopie indyjskie są legalne, marketerzy od dawna wykorzystują to twierdzenie. Lubrykanty z THC obiecują zwiększone podniecenie i lepsze orgazmy, a niektórzy zwolennicy zdrowia seksualnego zbudowali całe kariery na wzmacnianiu seksualności konopiami indyjskimi.

Podczas gdy naukowcy wciąż próbują znaleźć dokładny związek między marihuaną a seksem, to coraz więcej dowodów wskazuje, że sam związek jest bardzo realny. Najnowsze badanie, w którym zapytano kobiety używające marihuany o ich doświadczenia seksualne, wykazało, że częstsze używanie konopi wiązało się z podwyższonym podnieceniem, silniejszymi orgazmami i ogólnie większą satysfakcją seksualną.

„Nasze wyniki pokazują, że rosnąca częstotliwość używania konopi indyjskich wiąże się z poprawą funkcji seksualnych i ze zwiększoną satysfakcją, orgazmem i pożądaniem seksualnym” – czytamy w nowym badaniu, opublikowanym w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Sexual Medicine.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Używanie marihuany i przyjemność z seksu

Aby wyciągnąć wnioski, zespół naukowców przeanalizował wyniki ankiety internetowej przeprowadzonej wśród 452 kobiet, które odpowiedziały na zaproszenie wysłane z sieci sklepów detalicznych z konopiami indyjskimi. Naukowcy zapytali kobiety o ich używanie konopi i każda z nich wypełniła ankietę Female Sexual Function Index (FSFI), kwestionariusz przeznaczony do oceny funkcji seksualnych w ciągu ostatnich czterech tygodni. Badanie ocenia sześć konkretnych dziedzin, w tym pożądanie, pobudzenie, nawilżenie, orgazm, satysfakcję i ból.

„O ile nam wiadomo, to badanie jest pierwszym, w którym zastosowano zwalidowany kwestionariusz do oceny związku między funkcjami seksualnymi kobiet a aspektami używania konopi indyjskich, w tym częstotliwością, używanymi odmianami konopi i powodem używania”.

Kobiety używające konopi rzadziej doświadczają dysfunkcji seksualnych

Ogólnie rzecz biorąc, wyższy wynik FSFI jest rozumiany jako wskazujący na lepsze funkcje seksualne, podczas gdy niższy wynik wskazuje na dysfunkcję seksualną. Porównując częstotliwość używania konopi indyjskich z wynikiem FSFI każdego uczestnika, naukowcy ustalili, że częstsze spożywanie było związane z niższymi wskaźnikami dysfunkcji seksualnych.

Raport mówi, że „na każdym dodatkowym etapie intensywności zażywania konopi indyjskich (tj. Razy w tygodniu)” – stwierdza się w raporcie – „prawdopodobny spadek zgłoszonych dysfunkcji seksualnych u kobiet o 21%”.

Kobiety, które częściej używały konopi indyjskich, miały ogólnie wyższe wyniki FSFI, co wskazuje na ogólnie lepsze doznania seksualne. Bardziej regularne użytkowniczki konopi miały również wyższe specyficzne wyniki FSFI – wskazujące na takie rzeczy, jak większe pobudzenie i lepsze orgazmy – chociaż nie wszystkie te różnice osiągnęły próg istotności statystycznej.

Używanie marihuany vs poziom bólu podczas seksu

Inny związek pokazał, że kobiety, które używały konopi indyjskich, często zgłaszały niższy poziom bólu związanego z seksem.

„Według częstotliwości stosowania (≥3 razy w tygodniu w porównaniu z <3 razy w tygodniu), ci, którzy używali konopi częściej, mieli ogólnie wyższe wyniki FSFI” – czytamy w badaniu. Badania nie rzucają jednak zbyt wiele światła na to, które produkty z konopi indyjskich mogą najlepiej działać na stymulację seksualną.

„Nasze badanie nie wykazało związku między odmianami konopi indyjskich (np. Dominującymi w THC kwiatami konopi bogatymi w CBD), powodem używania konopi indyjskich i funkcjami seksualnymi kobiet” – stwierdzili naukowcy, w skład których wchodzili członkowie wydziału urologii Stanford Medical Center i dyrektor medyczny Victory Rejuvenation Centre.

Naukowcy twierdzą, że ogólne wyniki można wyjaśnić za pomocą szeregu mechanizmów, zauważając, że we wcześniejszych badaniach postulowano, że układ endokannabinoidowy organizmu jest bezpośrednio zaangażowany w funkcje seksualne kobiet. Autorzy napisali, że jest również możliwe, że marihuana może poprawić jakość seksu poprzez zmniejszenie lęku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować