- Reklama -
Banner

Kanadyjska policja od momentu legalizacji nie zauważyła wzrostu liczby kierowców pod wpływem marihuany

Jednym z głównych argumentów przeciwników legalizacji marihuany jest wzrost liczby kierowców prowadzących pojazdy pod spaleniu trawki. Tymczasem w Kanadzie, największym kraju, który zalegalizował rekreacyjne wykorzystanie marihuany – i kraju o jednym z najwyższych wskaźników jazdy pod wpływem alkoholu – organy ścigania zgłaszają, że od czasu legalizacji nie zauważyli wzrostu liczby mandatów za jazdę pod wpływem THC.

Ankieta przeprowadzona przez Canadian Press, wykazała, że większość policjantów nie zauważyła wzrostu liczby aresztowań za jazdę pod wpływem konopi indyjskich. „Większość departamentów policji nadal skupia się na znanym nam narkotyku, który zabija ludzi – opiaty i metamfetamina, które powodują poważne obawy w całym kraju” – powiedział główny komisarz Mike Serr, współprzewodniczący kanadyjskiego stowarzyszenia policyjnego Komitetu doradczego ds. Narkotyków.

Wiele departamentów policji zgłosiło, że funkcjonariusze wystawiali mniej mandatów za jazdę pod wpływem THC, chociaż policja z Alberty zgłosiła 58 wystawionych mandatów od czasu legalizacji, w porównaniu z 32 mandatami w tym samym półroczu ubiegłego roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Edukacja zamiast karania

Dla wielu agencji priorytetem jest edukacja kierowców w zakresie właściwego przechowywania konopi podczas jazdy, podkreślając, że należy je bezpiecznie przechowywać w bagażniku, tak jak w przypadku butelek z alkoholem.

Rząd federalny Kanady priorytetowo potraktował edukację dotyczącą jazdy pod wpływem – kampanie społeczne rozpoczęły się na różnych platformach medialnych już w 2017 r., a w lipcu ubiegłego roku ogłoszono pięcioletni plan edukacyjny o wartości 62,5 mln USD, aby przeszkolić oficerów i kierowców z zakresu nowych przepisów dotyczących konopi.

Niektóre kancelarie prawne specjalizujące się w obronie kierowców rozprowadziły nawet zawieszki zapachowe z ich wydrukowanymi danymi kontaktowymi, aby poinformować kierowców o nowych przepisach związanych z jazdą pod wpływem marihuany.

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie rządy zastanawiały się, jak pomóc policjantom identyfikować kierowców pod wpływem THC. W Massachusetts gubernator Charlie Baker wprowadził ustawę, która zalecała policji, aby mogła zażądać wymazów z ust od kierowców, których podejrzewają, że są pod wpływem marihuany. Wcześniej jednak taki kierowca musi mieć problem z wykonaniem 12-stopniowego testu koordynacji ruchowej. Kierowcy, którzy odmówią wzięcia udziału w teście mogą mieć zabrane prawo jazdy na okres 6 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować