- Reklama -
Banner

Kanadyjczycy poszukują obcokrajowców do tymczasowej pracy przy marihuanie

Wraz z legalizacją marihuany medycznej i rekreacyjnej dla dorosłych rozprzestrzeniającej się w Stanach Zjednoczonych i poza nią, rozwijająca się legalna branża jest obecnie zmuszona do znalezienia i zbudowania wykwalifikowanej siły roboczej i w tym celu opiera się na popularnych rozwiązaniach. Wzrost liczby nowych miejsc pracy w przemyśle konopnym sprawił, że coraz więcej firm poszukuje nie tylko pracowników zajmujących się tylko konopiami, ale także rekruterów, headhunterów i menadżerów zajmujących się zasobami ludzkimi.

Firma rekrutująca pracowników Glassdoor opublikowała swój raport z pracy pod koniec stycznia 2019 r. Raport pokazuje, że liczba miejsc pracy związanych z konopiami indyjskimi wzrosła o 76 procent w roku 2018 w porównaniu z 2017 r.

praca przy marihuanie e1504548225398

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Agregatory ofert pracy, takie jak Indeed.com i Monster.com również mają oferty pracy związane z przemysłem konopi indyjskich. W lutym 2019 r. wpisanie słowa “konopie indyjskie” na stronie Indeed.com przyniosło 3,642 wyników i 759 na Monster.com. Obie strony mają całą paletę ofert pracy od doradcy klienda, przez kierownika sklepu, aż do sześciocyfrowych ofert dla chemików analitycznych.

Dane zebrane przez platformę online ZipRecruiter wykazały, że łączna liczba stanowisk związanych z konopiami indyjskimi wzrosła o 445 procent w 2017 r. porównaniu do 2016 r. Firma Arcview Market Research przewidziała, że do 2021 r. będzie w sumie 414,000 pełnoetatowych miejsc pracy wśród państw i stanów, które zalegalizowały marihuanę. Według danych opublikowanych przez Marijuana Business Daily, w 2018 roku w samych Stanach Zjednoczonych było od 125 000 do 1 600 000 miejsc pracy w pełnym wymiarze godzin.

Nie tylko rośnie liczba miejsc pracy w nowej legalnej branży, ale także wynagrodzenie. Według sondażu przeprowadzonego przez Glassdoor, średnie roczne wynagrodzenie w branży marihuany jest o 10,7 procent wyższe, niż mediana amerykańskiej wynosząca 52.863 USD.

Mimo rosnącej liczby miejsc pracy, Kanadyjczycy poszukują pracowników zza granicy

Uprawa marihuany w Szklarnii

Kanadyjski przemysł legalnej marihuany doświadcza niedoboru siły roboczej. Od kiedy w Kanadzie ruszyła legalna sprzedaż marihuany, firmy mają problem ze znalezieniem kandydatów, którzy potrafią poradzić sobie z trudnymi warunkami pracy oraz pracą w szklarni.

Niektóre firmy rozwiązują ten problem, zatrudniając zagranicznych pracowników. Canada’s Seasonal Agriculture Worker Program (SAWP) pomaga firmom zatrudniać obcokrajowców do pracy tymczasowej, aby wypełnić lukę w niedoborze pracowników.

Licencjonowany producent marihuany z Ontario w Kanadzie, Aphria, z dużym obiektem szklarniowym w Leamington, właśnie to robi. Zgodnie z raportem z 2 grudnia 2018 r. opublikowanym przez Bloomberg, SAWP znalazł Aphrii około 50 tymczasowych pracowników z Karaibów i Gwatemali, planując zatrudnienie nawet 100 innych.

Chociaż staramy się maksymalnie zwiększyć przepływ powietrza, to w lipcu i sierpniu w szklarni panują na prawdę trudne warunki pracy “, powiedział Bloomberg, Vic Neufeld, dyrektor generalny Aphria.

W 2018 r. Aphria musiała pozbyć się prawie 14 000 roślin konopi indyjskich w letnim kwartale fiskalnym, ponieważ nie zostały one ścięte na czas, co kosztowało firmę prawie milion dolarów. Od tego czasu firma podwoiła liczbę pracowników w szklarni Aphria One, korzystając z SAWP i lokalnych pracowników.

praca uprawa marihuany w szklarni

Według Statistics Canada, na koniec 2017 roku 55 licencjonowanych producentów posiadało łącznie 2399 pracowników. W ciągu tego roku liczba licencjonowanych producentów wzrosła ponad dwukrotnie, co zwiększyło zapotrzebowanie na pracowników. W miarę, jak otwierane są kolejne prywatne sklepy z marihuaną, powstają również firmy rekrutujące pracowników, które szacują, że liczba nowych pracowników może w najbliższym czasie zwiększyć się nawet do setek tysięcy.

Cudzoziemcy mogą pochodzić z wybranych krajów, które zawarły umowy z rządem kanadyjskim, w tym: Anguilla, Antigua i Barbuda, Barbados, Dominika, Grenada, Jamajka, Meksyk, Montserrat, St. Kitts-Nevis, St. Lucia, St. Vincent i Grenadyny oraz Trynidad i Tobago.

Tymczasowi pracownicy zagraniczni mogą pracować maksymalnie przez okres ośmiu miesięcy, od 1 stycznia do 15 grudnia, pod warunkiem, że firmy są w stanie zaoferować pracownikom co najmniej 240 godzin pracy w okresie maksymalnie sześciu tygodni.

Marihuana nie jest wymieniona jako jedna z obecnie zatwierdzonych gałęzi SAWP, jednak istnieje szeroka oferta dla pracowników “szklarniowych”, co jest prawdopodobne szklarniową uprawą konopi.

Tymczasowi pracownicy mają mieć wypłacane takie same wynagrodzenia i świadczenia, jak pracownicy kanadyjscy. Pracodawcy są również zobowiązani do zapewnienia mieszkań i bezpłatnego transportu do oraz pracy.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować