- Reklama -
Banner

Kanada: Podczas lotów krajowych pasażerowie będą mogli posiadać 28,5g marihuany

Kiedy 17 października rząd Kanady zalegalizuje marihuanę rekreacyjną, Kanadyjczycy będą mogli legalnie podróżować samolotem, posiadając 28,5 gramów marihuany w bagażu podręcznym lub rejestrowanym – informuje Transport Canada. Nielegalne będzie jednak podróżowanie z marihuaną poza granicę Kanady, więc zasady obejmują tylko w obrębie kanadyjskiej granicy.

Jak to wszystko będzie działało w linii bezpieczeństwa na kanadyjskich lotniskach, to dopiero się okaże. Christine Langlois, rzeczniczka Kanadyjskiego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego – która nadzoruje i kontrole bezpieczeństwo na lotniskach – powiedziała, że wciąż pracuje nad tym, jak dostosować protokół sprawdzania i kontrolowania.

“Spodziewamy się, że sfinalizujemy nasze procedury w nadchodzących dniach”, powiedziała Langlois w oświadczeniu.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Latanie z marihuaną coraz bardziej popularne

Kilka lotnisk w Stanach Zjednoczonych w stanach z legalną marihuaną również zezwoliło na podróże z trawką. Lotnisko LAX w Los Angeles zezwoliło ostatnio pasażerom na podróżowanie z konopiami w bagażu, dzięki legalizacji marihuany w Kalifornii do użytku osobistego. Osoby w wieku 21 lat i starsze mogą mieć do 28,5 grama marihuany lub osiem gramów skoncentrowanej marihuany podczas przejścia przez lotnisko.

“Pasażerowie powinni być jednak świadomi, że przepisy dotyczące  konopi różnią się w poszczególnych stanach i zachęca się ich do sprawdzania prawa w stanach, do których planują podróżować”, czytamy w komunikacie na stronie internetowej lotniska.

W Stanach Zjednoczonych agenci ochrony granic, tacy jak Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) oraz Ochrona Celna i Graniczna (CBP) podlegają prawom federalnym. Nawet więc w stanach takich jak Kolorado i Kalifornia – w których marihuana do celów rekreacyjnych i medycznych jest legalna, posiadanie marihuany jest uznawane jako przestępstwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować