Dołącz do nas

News

Kanada: Podczas lotów krajowych pasażerowie będą mogli posiadać 28,5g marihuany

Kanadyjczycy mogą legalnie latać samolotem posiadając 30g marihuany

Kiedy 17 października rząd Kanady zalegalizuje marihuanę rekreacyjną, Kanadyjczycy będą mogli legalnie podróżować samolotem, posiadając 28,5 gramów marihuany w bagażu podręcznym lub rejestrowanym – informuje Transport Canada. Nielegalne będzie jednak podróżowanie z marihuaną poza granicę Kanady, więc zasady obejmują tylko w obrębie kanadyjskiej granicy.

Jak to wszystko będzie działało w linii bezpieczeństwa na kanadyjskich lotniskach, to dopiero się okaże. Christine Langlois, rzeczniczka Kanadyjskiego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu Lotniczego – która nadzoruje i kontrole bezpieczeństwo na lotniskach – powiedziała, że wciąż pracuje nad tym, jak dostosować protokół sprawdzania i kontrolowania.

“Spodziewamy się, że sfinalizujemy nasze procedury w nadchodzących dniach”, powiedziała Langlois w oświadczeniu.

Susz CBD Sklep

Latanie z marihuaną coraz bardziej popularne

Kilka lotnisk w Stanach Zjednoczonych w stanach z legalną marihuaną również zezwoliło na podróże z trawką. Lotnisko LAX w Los Angeles zezwoliło ostatnio pasażerom na podróżowanie z konopiami w bagażu, dzięki legalizacji marihuany w Kalifornii do użytku osobistego. Osoby w wieku 21 lat i starsze mogą mieć do 28,5 grama marihuany lub osiem gramów skoncentrowanej marihuany podczas przejścia przez lotnisko.

“Pasażerowie powinni być jednak świadomi, że przepisy dotyczące  konopi różnią się w poszczególnych stanach i zachęca się ich do sprawdzania prawa w stanach, do których planują podróżować”, czytamy w komunikacie na stronie internetowej lotniska.

W Stanach Zjednoczonych agenci ochrony granic, tacy jak Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) oraz Ochrona Celna i Graniczna (CBP) podlegają prawom federalnym. Nawet więc w stanach takich jak Kolorado i Kalifornia – w których marihuana do celów rekreacyjnych i medycznych jest legalna, posiadanie marihuany jest uznawane jako przestępstwo.

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne