- Reklama -
Banner

Kanada opublikowała wytyczne dotyczące bezpiecznego używania marihuany

Kanadyjscy urzędnicy wydali wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom, które mogłyby wyniknąć z używania marihuany.

Kanada stara się o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych w przyszłym roku i z tego powodu kanadyjski rząd opracowuje przepisy, które uczynią rynek legalnej marihuany tak profesjonalny, jak to tylko możliwe. W ubiegłym tygodniu urzędnicy pokazali, że stawiają na bezpieczeństwo i udostępnili obszerny zestaw wytycznych, które promować będą bezpieczne używanie marihuany.

W piątek Canadian Research Initiative on Substance Misuse udostępniło listę zaleceń dla tych, którzy planują korzystać z legalnego rynku marihuany do celów rekreacyjnych. Chociaż wskazówki te nie są zbyt odkrywcze, to wydaje się, że ich celem jest zapobieganie negatywnym skutkom używania konopi indyjskich, takich jak problemy z pamięcią krótkotrwałą.

Nowe wytyczne sugerują, że użytkownicy powinni:

 • Unikać używania marihuany w młodym wieku, szczególnie przed 16 rokiem życia
 • Używać marihuany o niższym poziomie THC, zamiast produktów o wysokim stężeniu THC
 • Nie używać syntetycznych produktów pochodnych, takich jak “K2” czy “Spice”
 • Zamiast palenia jointów wybrać waporyzator lub produkty jadalne
 • Ograniczyć ogólne spożycie marihuany
 • Nie prowadzić pojazdów ani innych maszyn pod wpływem marihuany
 • Nie używać marihuany w ciąży, lub kiedy osoba ma problemy ze zdrowiem psychicznym

“Niniejsze wytyczne są ważny narzędziem służącym wspieraniu zdrowia publicznego w odniesieniu do używania marihuany. Dzięki ich powszechnemu przyjęciu, wytyczne dostarczą osobom używającym marihuany informacji, które potrzebne są do kontrolowania jej użycia, ochrony zdrowia i samopoczucia,” powiedział Ian Culbert – dyrektor wykonawczy w Canadian Public Health Association.

Powyższe sugestie są wystarczająco dobre, ale nie należy ich łączyć z ogólną opinią, że legalizacja marihuany jest niebezpieczna dla zdrowia publicznego. Niedawne badania przeprowadzone przez Drug Policy Alliance wykazały, że legalizacja marihuany nie ma negatywnego wpływu na zdrowie obywateli.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Badania wykazały również, że legalizacja nie zwiększyła spożycia marihuany wśród młodzieży, ale wycofanie jej z czarnego rynku zmniejszyło liczbę przedawkowań opioidowych leków przeciwbólowych. Legalizacja marihuany nie jest też związana ze wzrostem liczby wypadków drogowych.

Ważny jest natomiast punkt o używaniu pochodnych konopi, takich jak “K2” lub “Spice”, które są dopalaczami. Ich używanie może prowadzić do potencjalnych problemów, a kanadyjscy urzędnicy wydają się być tego świadomi.

Pełny dokument zatytułowany “Lower-Risk Cannabis Use Guidelines: A Comprehensive Update of Evidence and Recommendations,” został opublikowany w American Journal of Public Health.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować