- Reklama -
Banner

Kanada opublikowała wytyczne dotyczące bezpiecznego używania marihuany

Kanadyjscy urzędnicy wydali wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom, które mogłyby wyniknąć z używania marihuany.

Kanada stara się o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych w przyszłym roku i z tego powodu kanadyjski rząd opracowuje przepisy, które uczynią rynek legalnej marihuany tak profesjonalny, jak to tylko możliwe. W ubiegłym tygodniu urzędnicy pokazali, że stawiają na bezpieczeństwo i udostępnili obszerny zestaw wytycznych, które promować będą bezpieczne używanie marihuany.

W piątek Canadian Research Initiative on Substance Misuse udostępniło listę zaleceń dla tych, którzy planują korzystać z legalnego rynku marihuany do celów rekreacyjnych. Chociaż wskazówki te nie są zbyt odkrywcze, to wydaje się, że ich celem jest zapobieganie negatywnym skutkom używania konopi indyjskich, takich jak problemy z pamięcią krótkotrwałą.

Nowe wytyczne sugerują, że użytkownicy powinni:

 • Unikać używania marihuany w młodym wieku, szczególnie przed 16 rokiem życia
 • Używać marihuany o niższym poziomie THC, zamiast produktów o wysokim stężeniu THC
 • Nie używać syntetycznych produktów pochodnych, takich jak “K2” czy “Spice”
 • Zamiast palenia jointów wybrać waporyzator lub produkty jadalne
 • Ograniczyć ogólne spożycie marihuany
 • Nie prowadzić pojazdów ani innych maszyn pod wpływem marihuany
 • Nie używać marihuany w ciąży, lub kiedy osoba ma problemy ze zdrowiem psychicznym

“Niniejsze wytyczne są ważny narzędziem służącym wspieraniu zdrowia publicznego w odniesieniu do używania marihuany. Dzięki ich powszechnemu przyjęciu, wytyczne dostarczą osobom używającym marihuany informacji, które potrzebne są do kontrolowania jej użycia, ochrony zdrowia i samopoczucia,” powiedział Ian Culbert – dyrektor wykonawczy w Canadian Public Health Association.

Powyższe sugestie są wystarczająco dobre, ale nie należy ich łączyć z ogólną opinią, że legalizacja marihuany jest niebezpieczna dla zdrowia publicznego. Niedawne badania przeprowadzone przez Drug Policy Alliance wykazały, że legalizacja marihuany nie ma negatywnego wpływu na zdrowie obywateli.

Badania wykazały również, że legalizacja nie zwiększyła spożycia marihuany wśród młodzieży, ale wycofanie jej z czarnego rynku zmniejszyło liczbę przedawkowań opioidowych leków przeciwbólowych. Legalizacja marihuany nie jest też związana ze wzrostem liczby wypadków drogowych.

Ważny jest natomiast punkt o używaniu pochodnych konopi, takich jak “K2” lub “Spice”, które są dopalaczami. Ich używanie może prowadzić do potencjalnych problemów, a kanadyjscy urzędnicy wydają się być tego świadomi.

Pełny dokument zatytułowany “Lower-Risk Cannabis Use Guidelines: A Comprehensive Update of Evidence and Recommendations,” został opublikowany w American Journal of Public Health.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 

Mogą Cię zainteresować