- Reklama -
Banner

Kanada: Mieszkańcy Toronto spalają ponad 140 milionów jointów rocznie

Kanada ma reputację kraju, w którym konsumuje się duże ilości marihuany – mówimy to o 700.000 kilogramów rocznie. To imponujący wynik biorąc pod uwagę, że Kanada będzie dopiero drugim krajem na świecie, który w pełni zalegalizuje marihuanę.

Najnowsza sonda przeprowadzona wśród mieszkańców Toronto pokazuje, w jaki sposób mieszkańcy konsumują konopi. Aby wyobrazić sobie ile marihuany konsumuje się w Kanadzie, wyobraź sobie jednego jointa o wysokości 10,797,088 metrów.

Kanada to duży kraj, a używanie konopi indyjskich jest wyższe w dużych miastach. Jednak nawet w poszczególnych miastach używanie konopi indyjskich różni się znacznie w zależności od regionu i danych demograficznych.

Firma Environics Analytics przeprowadziła ankietę wśród prawie 5000 mieszkańców miast. Environics specjalizuje się w analizie, w jaki sposób konsumenci używają i postrzegają konopie indyjskie. Przeanalizowali, jak te czynniki różnią się w zależności od dzielnicy, mapując, kto spożywa marihuanę, gdzie, jak często i jak dużo.

Joint o długości ponad miliona metrów

Ich najnowsze dane, przedstawione w formie zwięzłej infografiki, pokazują interesujące informacje na temat tego, jak dużo osób w Toronto pali trawkę. W badaniu poproszono uczestników o obliczenie całkowitego spożycia konopi w kategoriach jointów. Powiedzmy, że masz około dziesięciu jointów z 3,5g suszu, czyli około 0,35 grama przypada na jednego jointa.

Firma Environics odkryła, że mieszkańcy Toronto konsumują w ciągu roku 141,7 milionów jointów z marihuaną.

Aby lepiej zilustrować tę liczbę, Environics wyobraził sobie to jako stos jointów, każdy o grubości około 8 mm. Przy tych liczbach, to równa się oszałamiającej wysokości 2,050 wież CN Towers, która jest ikoną panoramy Toronto.

Ale to tylko jointy ułożone jeden na drugim. Ułożone jako pojedynczy skręt ustawiony się w kierunku gwiazd osiągnie długość 10,797,088 metrów.

Jeśli joint ma średnio 75 mm i pomnożymy to 141,7 milionów, otrzymamy niesamowitą liczbę 10797 kilometrów. Dla porównania, międzynarodowa Stacja Kosmiczna unosi się “zaledwie” 400 kilometrów nad Ziemią.

marihauna toronto kanada
fot. Environics Analytics

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.

Mogą Cię zainteresować