Dołącz do nas

Aktualności ze świata

Kanada: 150.000 nowych miejsc pracy dzięki legalnej marihuanie

Kanadyjski sektor medycznej marihuany kontynuuje wysokie tempo wzrostu, przynosząc coraz więcej miejsc pracy, które są coraz lepiej płatne. Według jednego z szacunków, w kanadyjskim przemyśle legalnej marihuany powstanie kolejne 150.000 nowych miejsc pracy.

Zatrudnienie wzrasta, ponieważ licencjonowani producenci w Kanadzie zwiększają produkcję marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych, ponieważ już w przyszłym roku marihuana do celów rekreacyjnych będzie całkowicie legalna.

“Jako przemysł, jesteśmy nie tylko w fazie wzrostu, ale również zwiększamy produkcję ze względu na legalizację marihuany do celów rekreacyjnych w przyszłym roku.” – powiedział Cam Battley, wiceprezes Aurora Cannabis.

Reklama Susz CBD Sklep

“Oczekuję, że zatrudnienie w tym sektorze wzrośnie bardzo szybko w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy.”

Aurora Cannabis zatrudniała mniej niż 10 osób na początku 2015 roku. Obecnie zatrudnia ponad 300 pracowników, a liczba ta może się podwoić w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wycena firmy w ostatnim czasie przekroczyła miliard dolarów kanadyjskich (822 milionów dolarów) na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto.

Rosnące zarobki

Kiedy rośnie liczba zatrudnionych osób, wzrastają też zarobki. “Efektem wzrostu wynagrodzeń w naszej firmie jest to, że stajemy się konkurencyjni z innymi wiodącymi branżami, takimi jak biotechnologia i farmacje.”

Badania przeprowadzone przez firmę wskazują, że przeciętne maksymalne wynagrodzenie w najwyżej płatnych zawodach w branży to:

  • Menedżer ds. Marketingu – 110.000$
  • Starszy księgowy – 98.340$
  • Kontroler jakości – 90.750$
  • Kierownik ds. zasobów ludzkich – 87.057$
  • Kierownik ds. upraw – 87.050$

Badanie dotyczyło firm, które łącznie są warte 3 miliardy dolarów i zatrudniają ponad 700 osób. W badaniach stwierdzono także, że średnie maksymalne wynagrodzenie dla techników upraw, asystentów przetwórstwa i asystentów administracyjnych wynosiły odpowiednio 42.500$, 46.000$ i 51.000$.

“Pensje porównywalne są do innych gałęzi przemysłu.” – powiedział Alison McMahon, założyciel i dyrektor koncernu Cannabis At Work.

McMahon oczekuje, że w najbliższych latach przemysł legalnych konopi indyjskich wygeneruje ponad 150.000 nowych miejsc pracy.

Rosnące zapotrzebowanie na marihuanę

Wzrost zatrudnienia wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na marihuanę, które w przyszłym roku ma wynieść 150.000 kilogramów – zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych.

Licencje na uprawę marihuany są wydawane szybciej niż kiedykolwiek, a dobrze prosperujące firmy wykorzystały dofinansowania w celu zakupu ogromnych hal pod uprawy marihuany.

“Nie sądzę, że czołowe firmy, takie jak Aurora, będą miały problem ze znalezieniem wykwalifikowanych fachowców. To bardzo ekscytująca branża i być może najszybciej rozwijająca się w Kanadzie. Przyciąga ciekawskich, utalentowanych i odważnych.”

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne