Kanada: 150.000 nowych miejsc pracy dzięki legalnej marihuanie


Kanadyjski sektor medycznej marihuany kontynuuje wysokie tempo wzrostu, przynosząc coraz więcej miejsc pracy, które są coraz lepiej płatne. Według jednego z szacunków, w kanadyjskim przemyśle legalnej marihuany powstanie kolejne 150.000 nowych miejsc pracy.

Zatrudnienie wzrasta, ponieważ licencjonowani producenci w Kanadzie zwiększają produkcję marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych, ponieważ już w przyszłym roku marihuana do celów rekreacyjnych będzie całkowicie legalna.

“Jako przemysł, jesteśmy nie tylko w fazie wzrostu, ale również zwiększamy produkcję ze względu na legalizację marihuany do celów rekreacyjnych w przyszłym roku.” – powiedział Cam Battley, wiceprezes Aurora Cannabis.

 

“Oczekuję, że zatrudnienie w tym sektorze wzrośnie bardzo szybko w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy.”

Aurora Cannabis zatrudniała mniej niż 10 osób na początku 2015 roku. Obecnie zatrudnia ponad 300 pracowników, a liczba ta może się podwoić w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wycena firmy w ostatnim czasie przekroczyła miliard dolarów kanadyjskich (822 milionów dolarów) na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto.

Rosnące zarobki

Kiedy rośnie liczba zatrudnionych osób, wzrastają też zarobki. “Efektem wzrostu wynagrodzeń w naszej firmie jest to, że stajemy się konkurencyjni z innymi wiodącymi branżami, takimi jak biotechnologia i farmacje.”

Badania przeprowadzone przez firmę wskazują, że przeciętne maksymalne wynagrodzenie w najwyżej płatnych zawodach w branży to:

  • Menedżer ds. Marketingu – 110.000$
  • Starszy księgowy – 98.340$
  • Kontroler jakości – 90.750$
  • Kierownik ds. zasobów ludzkich – 87.057$
  • Kierownik ds. upraw – 87.050$

Badanie dotyczyło firm, które łącznie są warte 3 miliardy dolarów i zatrudniają ponad 700 osób. W badaniach stwierdzono także, że średnie maksymalne wynagrodzenie dla techników upraw, asystentów przetwórstwa i asystentów administracyjnych wynosiły odpowiednio 42.500$, 46.000$ i 51.000$.

“Pensje porównywalne są do innych gałęzi przemysłu.” – powiedział Alison McMahon, założyciel i dyrektor koncernu Cannabis At Work.

McMahon oczekuje, że w najbliższych latach przemysł legalnych konopi indyjskich wygeneruje ponad 150.000 nowych miejsc pracy.

Rosnące zapotrzebowanie na marihuanę

Wzrost zatrudnienia wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na marihuanę, które w przyszłym roku ma wynieść 150.000 kilogramów – zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych.

Licencje na uprawę marihuany są wydawane szybciej niż kiedykolwiek, a dobrze prosperujące firmy wykorzystały dofinansowania w celu zakupu ogromnych hal pod uprawy marihuany.

“Nie sądzę, że czołowe firmy, takie jak Aurora, będą miały problem ze znalezieniem wykwalifikowanych fachowców. To bardzo ekscytująca branża i być może najszybciej rozwijająca się w Kanadzie. Przyciąga ciekawskich, utalentowanych i odważnych.”

Udostępnij znajomym!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someoneShare on LinkedIn

Komentarzy


top 10 sposobów na palenie zioła

Top 10 sposobów na palenie zioła

1. Vaporizer VolcanoVaporizer Volcano kiedy trafił na rynek szybko zyskał reputacje najlepszego urządzenia wykorzystywanego w badaniach medycznych i nie tylko. Po naciśnięciu jednego przycisku,...
Lista krajów w których marihuana jest legalna

Kraje w których marihuana jest legalna

Większość krajów postkomunistycznych, oraz kraje skandynawskie są aktualnie jedynymi państwami w Unii Europejskiej, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.W większości pozostałych...
jak długo poszczególne narkotyki utrzymują się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie? Ilość czasu, przez którą organizm będzie zawierał nawet śladowe ilości THC zależy od wielu czynników, między innymi jak...

Popularne artykuły


Najnowsze artykuły

Marihuana wypadła mu pod nogi policjanta. Reakcja policjanta zaskoczyła wszystkich!

Mężczyzna został przyłapany, kiedy próbował ukryć woreczek wypełniony marihuaną, który przez przypadek wypadł mu z ręki. W nieoczekiwanym zwrocie akcji, policjant zamiast skonfiskować zioło,...

W Las Vegas powstanie największy na świecie sklep z marihuaną

Zaledwie cztery miesiące po legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, w Las Vegas (stan Nevada) planowane jest otwarcie największego na świecie sklepu z marihuaną.Największy na...

Czy Grecja zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych?

W Greckiej telewizji jeden z polityków apeluje o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Tym politykiem jest Yiannis Tsironis, który jest wiceministrem rolnictwa i należy do...
jak-rosna-konopie-indyjskie-marihuana

Od pestki do topów – czyli video pokazujące jak rosną konopie indyjskie

Większość osób widziała zdjęcia z upraw, jednak mało kto widział jak rośliny konopi zachowują się podczas wzrostu. Warto zobaczyć, jak w 2-3 miesiące z...