- Reklama -
Banner

Kalifornia przewiduje, że w 2018r. sprzeda prawie 500 ton legalnej marihuany

1 stycznia 2018 roku Kalifornia rozpoczęła legalną sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych, chociaż prawo w Kalifornii od dawna było liberalne wobec konopi. Pomimo powolnego startu w dwóch pierwszych tygodniach, z powodu problemów z pozwoleniami i innymi blokadami prawnymi, sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych w Kalifornii wciąż rośnie.

Departament Finansów w Kalifornii oszacował, że między 1 lipca 2018 a 30 czerwca 2017 sklepy z legalną marihuaną sprzedadzą prawie 5000 ton suszu i produktów na bazie konopi indyjskich.

W sumie oznaczałoby to “3,4 miliarda dolarów przychodu ze sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych i 643 miliony dolarów z podatków od sprzedaży.”

Chociaż sama Kalifornia jest jedną z największych gospodarek świata i chociaż ten napływ gotówki może wydawać się kroplą w morzu w porównaniu z rocznym PKB danego kraju, to miliony dolarów przychodu z wpływów podatkowych od sprzedaży marihuany nie pójdą na marne.

Zysk z podatków od sprzedaży marihuany zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów administracyjnych przemysłu, na finansowanie badań związanych z konopiami, a częściowo na finansowanie programów leczenia nadużyć i inne kwestie środowiskowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 

Mogą Cię zainteresować