- Reklama -
Banner

Jeden na czterech policjantów w Wielkiej Brytanii nie wie, że marihuana medyczna jest legalna

Mimo że marihuana medyczna została zalegalizowana w Wielkiej Brytanii w 2018 roku, więcej niż jeden na czterech policjantów wciąż nie zdaje sobie sprawy z jej legalności. Taka niewiedza może mieć poważne konsekwencje dla pacjentów, którzy korzystają z tego leczenia, a także dla systemu prawnego. Wyniki niedawno przeprowadzonej ankiety pokazują, że 28,5% policjantów nie wie, że marihuana medyczna jest legalna.

Brak wiedzy wśród policjantów na temat legalności marihuany medycznej ma istotny wpływ na pacjentów i system prawny. Pacjenci korzystający z marihuany medycznej mogą być niesłusznie zatrzymywani lub przesłuchiwani, co prowadzi do stresu i niepewności. Co więcej, brak odpowiedniego szkolenia może skutkować nieefektywnym egzekwowaniem prawa i stygmatyzacją pacjentów.

Dr Simon Erridge, dyrektor ds. badań w Curaleaf Clinic, podkreśla: “Nasze najnowsze badanie ujawnia znaczącą lukę w wiedzy wśród brytyjskich policjantów dotyczącą legalności marihuany medycznej. Wyniki jasno pokazują, że konieczna jest kompleksowa edukacja.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Metodologia badań

Ankieta, której wyniki prezentujemy, została przeprowadzona między 24 października a 1 listopada 2022 roku. Została ona zaprojektowana przez interdyscyplinarny zespół składający się z akademickich klinicystów oraz neurokognitywisty. Badanie zostało rozesłane do służby czynnej policjantów w Wielkiej Brytanii przez firmę Opinium Research, a wyniki zostały opublikowane w Sage Journals.

W ankiecie wzięło udział 200 policjantów, którzy przed udzieleniem odpowiedzi dostarczyli informacje demograficzne. Wyniki pokazały, że 57 z nich, czyli 28,5%, nie wiedziało, że produkty z marihuany mogą być legalnie przepisywane w Wielkiej Brytanii.

Kolejne dane z ankiety wskazują, że 47 (23,5%) uczestników nigdy nie przeszło formalnego szkolenia na ten temat, a 85 (42,5%) uważało, że ich szkolenie było niewystarczające. Większość policjantów (88,5%) stwierdziła, że potrzebują więcej szkoleń dotyczących marihuany medycznej oraz sposobu rozpoznawania pacjentów legalnie korzystających z tego leczenia.

Kontekst legalności marihuany medycznej

Marihuana medyczna została zalegalizowana w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2018 roku. Obecnie szacuje się, że w kraju jest około 35,000 pacjentów korzystających z tego leczenia, a liczba ta ma wzrosnąć do 62,960 do końca 2024 roku. Przepisywane produkty z marihuany mogą przyjmować formę kwiatów, olejów, waporyzatorów i kapsułek. Choć marihuana medyczna jest dostępna na NHS tylko dla ograniczonej liczby schorzeń, większość recept jest wystawiana przez prywatne kliniki.

Wpływ na pacjentów

Badanie z 2022 roku dotyczące postrzeganego piętna wobec pacjentów korzystających z marihuany medycznej w Wielkiej Brytanii wykazało, że 40,2% uczestników obawia się reakcji policji, systemu sprawiedliwości, innych agencji rządowych oraz pracowników służby zdrowia na ich leczenie. W licznych przypadkach pacjenci byli aresztowani lub zatrzymywani przez policję, mimo posiadania legalnych recept.

Dr Erridge zaznacza: “Policjanci mają trudną pracę, a brak odpowiedniej edukacji jeszcze ją utrudnia. Poprawa szkoleń dla policjantów może pomóc zmniejszyć stygmatyzację, poprawić opiekę nad pacjentami i stworzyć lepiej poinformowaną oraz wspierającą społeczność dla pacjentów.”

Wnioski i rekomendacje

Z badań wynika jasno, że istnieje poważny brak wiedzy wśród policjantów na temat legalności marihuany medycznej. Pilna potrzeba edukacji jest niezbędna, aby zapewnić właściwe egzekwowanie prawa i wsparcie dla pacjentów.

Autorzy badań apelują o ogólnokrajowe szkolenia dla policjantów. Zespół badawczy wysłał listy do National Police Chiefs Council, zwracając uwagę na problem i oferując swoją pomoc. Celem jest zainicjowanie narodowych działań edukacyjnych dotyczących marihuany medycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować