Jaka jest najlepsza droga przyjmowania marihuany?

waporyzacja - najlepszy sposób przyjmowania marihuany

Każdy użytkownik marihuany może wybrać jeden z wielu sposobów jej przyjmowania – do wyboru jest wiele metod palenia, waporyzacja czy przyjmowanie drogą pokarmową produktów na bazie suszu. Dokonaliśmy przeglądu wszystkich tych metod i w poniższym artykule prezentujemy jego wyniki. Najlepszą metodą przyjmowania marihuany wydaje się być waporyzacja – poniżej tłumaczymy dlaczego oraz czemu jest ona lepsza od innych metod konsumpcji.

Mówiąc najprościej, waporyzacja oznacza po prostu parowanie. W kontekście marihuany waporyzacja oznacza zaś ogrzanie suszu do temperatury na tyle wysokiej, że zacznie on parować, natomiast jednocześnie na tyle niskiej, że nie będzie zachodziło spalanie. W ten sposób z marihuany wydzielać będą się lecznicze kannabinoidy, zaś odpowiedni poziom temperatury zagwarantuje, że para będzie wolna od substancji smolistych oraz toksyn (jak tlenek węgla czy benzen), które towarzyszą klasycznemu spalaniu.

Waporyzacja zachodzi kiedy susz zostanie podgrzany do temperatury wyższej od temperatury wrzenia kannabinoidów (wynosi ona 157°C dla THC oraz 160-180°C dla CBD). Aby jednak nie doprowadzić do zapłonu suszu, musi on zostać ogrzany do temperatury nie wyższej niż 230°C. Jeśli zaś chcemy, aby żadne szkodliwe substancje nie znalazły się w parze, najlepiej nie przekraczać 205°C.

 

Do odparowania kannabinoidów zawartych w marihuanie potrzebny jest wysokiej jakości waporyzator czyli urządzenie, które podgrzeje susz do ściśle określonej temperatury i dostarczy użytkownikowi nasyconej kannabinoidami pary (ang. vapor). Wysoka jakość waporyzatora jest ważne z co najmniej dwóch powodów.

Po pierwsze, niskiej jakości waporyzator nie będzie w stanie skutecznie wydobyć kannabinoidów zawartych w suszu. Po drugie, najtańsze urządzenia same w sobie mogą być szkodliwe dla zdrowia z racji na użyte do ich produkcji niskiej jakości komponenty, nieodporne na działanie towarzyszącej waporyzacji wysokiej temperatury i wydzielające pod jej wpływem toksyczne substancje.

Przy pomocy odpowiedniej jakości waporyzatora jesteśmy w stanie precyzyjnie dozować sobie kannabinoidy i przyswajać je podczas trwającej zaledwie kilku minut inhalacji, jednocześnie minimalizując praktycznie do zera szkody zdrowotne towarzyszące paleniu marihuany. Właśnie to sprawia, że waporyzacja jest powszechnie uznawana przez lekarzy za najlepszą metodę konsumpcji medycznej marihuany.

“Dlatego, że podczas waporyzacji nie dochodzi do spalania jest ona jak najbardziej zdrowa, a do tego ekonomiczna i zapewniająca smaczne i obfite opary” – mówi Ryszard Fazowski z https://www.vapefully.com/pl/.

Dokonajmy teraz krótkiego przeglądu innych metod przyjmowania kannabinoidów oraz porównania tych metod do waporyzacji.

Jakie są przewagi waporyzacji marihuany nad jej paleniem?

Właściwie pod każdym względem waporyzacja jest lepsza od palenia. Najbardziej oczywistą korzyścią z przestawienia się na waporyzacje są korzyści zdrowotne. Waporyzując zapobiegamy przedostawaniu się do naszego organizmu licznych toksyn, które przyswoili byśmy paląc. Nie wystawiamy również na szwank naszego układu oddechowego, co jest szczególnie ważne w odniesieniu do osób sięgających po marihuanę ze względów medycznych.

W ten sposób lekarstwo przynoszące ulgę w jednej dolegliwości nie powoduje innych dolegliwości, co byłoby nieuniknione w przypadku regularnego palenia marihuany – niezależnie od tego, czy byłaby ona palona z dodatkiem tytoniu, czy też nie. Przestawienie się na waporyzację umożliwia zredukowanie praktycznie do zera szkód zdrowotnych towarzyszących regularnemu paleniu marihuany.

Różne kannabinoidy mają różne temperatury wrzenia i parowania. Jeśli więc mamy do dyspozycji waporyzator z precyzyjną regulacją temperatury, wówczas możemy selektywnie odparowywać wybrane kannabinoidy. Jest to bardzo cenne, ponieważ umożliwia nam wpływanie na efekty, jakie da waporyzacja.

Przykładowo, korzystając podczas waporyzacji z niskich temperatur, jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony efekt medyczny (na przykład przeciwbólowy), jednocześnie minimalizując efekt psychoaktywny. Jeśli zaś marihuany używamy rekreacyjnie, to wybierając wyższe temperatury waporyzacji (powyżej 200°C) jesteśmy w stanie osiągnąć mocniejszy efekt psychoaktywny niż w przypadku normalnego palenia. Kiedy więc zamiast palić marihuanę wybierzemy jej waporyzację, wówczas mamy do wyboru cały wachlarz możliwości jej działania – stosując różne temperatury otrzymamy odmienne rezultaty.

W przypadku waporyzacji jesteśmy też w stanie przyswoić znacznie więcej kannabinoidów niż podczas palenia, co przekłada się na ogromną wydajność waporyzacji. Dzięki temu, dla osiągnięcia takich samych efektów wystarczy mniejsza ilość suszu, co pociąga za sobą znaczne oszczędności w wydatkach na marihuanę. To szczególnie istotne w przypadku użytkowników medycznych, potrzebujących stałego dostępu do suszu – wysokiej jakości medyczna marihuana jest zazwyczaj dość droga.

Waporyzacja umożliwia też o wiele bardziej dyskretną konsumpcję suszu niż w przypadku palenia. Zapach pary z waporyzatora znika bardzo szybko, nie ma też unoszącego się w powietrzu dymu, na którego wdychanie narażone byłyby inne osoby. Vaporizery przenośne najczęściej są bardzo niewielkich rozmiarów, dzięki czemu korzystanie z nich jest bardzo dyskretne także poza domem.

Jakie są przewagi waporyzacji nad przyjmowaniem kannabinoidów drogą pokarmową?

Oprócz palenia i waporyzacji, inną metodą konsumpcji marihuany jest przyswajanie jej drogą pokarmową, czyli jedzenie i picie produktów zawierających kannabinoidy. Również ta metoda jest jednak gorszym rozwiązaniem niż waporyzacja. Pierwszy powód jest czysto praktyczny – waporyzacja marihuany jest po prostu o wiele wygodniejsza, ponieważ nie wymaga czasu i nakładów pracy koniecznych do przygotowania produktów spożywczych zawierających marihuanę, na przykład wypieków.

Po zmieleniu suszu jest on wsypywany do waporyzatora, który umożliwia bardzo szybkie rozpoczęcie inhalacji – niektóre modele podgrzewają susz do odpowiedniej temperatury w zaledwie kilka sekund, w przypadku wolniej rozgrzewających się modeli na rozpoczęcie inhalacji będziemy musieli zaczekać maksymalnie 5 minut. Patrząc z tej perspektywy, przygotowywanie produktów spożywczych na bazie marihuany wymaga o wiele większych nakładów czasu i pracy.

Nie bez znaczenia jest też szybkość działania, szczególnie w przypadku użytkowników medycznych szukających szybkiej ulgi w swoich dolegliwościach. Na działanie produktów spożywczych na bazie marihuany  trzeba zaczekać minimum godzinę, często zaś dłużej. Wybierając waporyzację jesteśmy w stanie w kilka minut osiągnąć pożądane efekty działania kannabinoidów.

Bardzo istotne jest też precyzyjne dawkowanie kannabinoidów, które w przypadku spożywania ich drogą pokarmową jest bardzo trudne – chyba, że mieszkamy w kraju, w którym produkty zawierające kannabinoidy są legalnie sprzedawane i możemy się zapoznać z ich dokładnym składem. W przypadku samodzielnie przygotowywanych produktów dawkowanie zawsze obarczone będzie ryzykiem błędu.

Produkty spożywcze na bazie marihuany zaczynają działać ze sporym opóźnieniem, przez co ich użytkownicy często (myśląc, że przyjęta dawka była zbyt mała) spożywają kolejną porcję. Gdy zaś efekty działania wreszcie się pojawią, to często okazują się one mocniejsze niż byśmy tego chcieli, czego skutki mogą być umiarkowanie przyjemne – może to być na przykład uczucie niepokoju lub atak paniki. Waporyzacja eliminuje również ten problem – użytkownik może zaciągnąć się kilka razy i ocenić efekty. Jeśli będą zbyt słabe, może on kontynuować inhalację aż do uzyskania zamierzonego działania.

Waporyzacja – najlepsza metoda konsumpcji?

Jak widać, waporyzacja jest zdecydowanie najlepszą drogą przyjmowania marihuany. Eliminuje ona szkody zdrowotne towarzyszące paleniu i jest od niego znacznie bardziej wydajna i przyjemna. Jest też ona wolna od wszystkich niedogodności towarzyszących spożywaniu marihuany drogą pokarmową, takich jakie jak trudności z dawkowaniem czy długi czas oczekiwania na działanie. Do waporyzacji potrzebny jest odpowiedniej jakości waporyzator, który bez problemu można nabyć w jednym z profesjonalnych sklepów jakim jest VapeFully.

Udostępnij znajomym!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someoneShare on LinkedIn

Komentarzy


top 10 sposobów na palenie zioła

Top 10 sposobów na palenie zioła

1. Vaporizer VolcanoVaporizer Volcano kiedy trafił na rynek szybko zyskał reputacje najlepszego urządzenia wykorzystywanego w badaniach medycznych i nie tylko. Po naciśnięciu jednego przycisku,...
Lista krajów w których marihuana jest legalna

Kraje w których marihuana jest legalna

Większość krajów postkomunistycznych, oraz kraje skandynawskie są aktualnie jedynymi państwami w Unii Europejskiej, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.W większości pozostałych...
jak długo poszczególne narkotyki utrzymują się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie? Ilość czasu, przez którą organizm będzie zawierał nawet śladowe ilości THC zależy od wielu czynników, między innymi jak...

Popularne artykuły


Najnowsze artykuły

Marihuana wypadła mu pod nogi policjanta. Reakcja policjanta zaskoczyła wszystkich!

Mężczyzna został przyłapany, kiedy próbował ukryć woreczek wypełniony marihuaną, który przez przypadek wypadł mu z ręki. W nieoczekiwanym zwrocie akcji, policjant zamiast skonfiskować zioło,...

W Las Vegas powstanie największy na świecie sklep z marihuaną

Zaledwie cztery miesiące po legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, w Las Vegas (stan Nevada) planowane jest otwarcie największego na świecie sklepu z marihuaną.Największy na...

Czy Grecja zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych?

W Greckiej telewizji jeden z polityków apeluje o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Tym politykiem jest Yiannis Tsironis, który jest wiceministrem rolnictwa i należy do...
jak-rosna-konopie-indyjskie-marihuana

Od pestki do topów – czyli video pokazujące jak rosną konopie indyjskie

Większość osób widziała zdjęcia z upraw, jednak mało kto widział jak rośliny konopi zachowują się podczas wzrostu. Warto zobaczyć, jak w 2-3 miesiące z...