- Reklama -
Banner

Jak długo można przechowywać nasiona marihuany?

Młodzi hodowcy często zadają pytania związane z nasionami marihuany. Jak je bezpiecznie przechowywać? Jak długo mogą być przechowywane? Przez jaki czas posiadają te same cechy, co świeże nasiona? Kiedy są właściwie przechowywane, nawet dziesięcioletnie nasiona marihuany mogą wyprodukować rośliny, które w niczym nie będą odbiegały od świeżych nasion.

Kilka podstawowych rzeczy do zapamiętania to: zawsze przechowuj nasiona w chłodnym, ciemnym, suchym miejscu i nigdy nie wystawiaj ich na działanie światła słonecznego.

Większość hodowców uważa, że gdy nasiona marihuany są właściwie przechowywane, większość z nich zachowa swoje właściwości nawet po pięciu latach. Wielu hodowców uprawiało marihuanę z nasion, które przechowywali 10 lat.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Dlaczego potrzebne jest odpowiednie przechowywanie nasion?

Przy prawidłowej metodzie przechowywania nasiona konopi mogą zachować swoje właściwości przez 5-10 lat! Magazynowanie nasion jest ważne z wielu powodów. Ktoś, kto właśnie stworzył własną genetykę, może chcieć zachować jakość nasion, aby odtworzyć ten szczep.

Niektórzy ludzie, którzy mieszkają w regionach, gdzie uprawa marihuany jest nielegalna, gromadzą obecnie nasiona swoich ulubionych szczepów, aby wsadzić je do ziemi, kiedy uprawa stanie się legalna.

Kluczem jest zimne, suche i ciemne miejsce

regularne feminizowane automatyczne nasiona marihuany

Nasiona marihuany powinny być przechowywane w zimnym i chłodnym miejscu. Niezależnie od tego, czy przechowujesz nasiona w zamrażarce, lodówce, czy nawet w szafce lub szufladzie, ważne jest pozostawienie ich tam, aż nadejdzie pora kiełkowania. Gwałtowne zmiany temperatury zniszczą genetyczną integralność twoich nasion.

Ponadto nasiona nigdy nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i powinny być przechowywane w ciemnym, suchym miejscu. Nadmiar światła i wilgoci może prowadzić do przedwczesnego kiełkowania. Najlepiej byłoby, gdyby wilgotność wynosiła 9% lub mniej.

Różne metody przechowywania nasion

nasiona marihuany

Jeśli nasiona są przechowywane mają być przez kilka miesięcy, możesz je umieścić w pojemniku strunowym, a następnie całość umieścić w słoiku z uszczelką lub w innym hermetycznym pojemniku. Jeśli chcesz przechowywać nasiona marihuany przez kilka miesięcy, bezpieczniejszą opcją będzie przechowywanie w pojemniku próżniowym. Wielu zaprawionych hodowców często umieszcza środki do suszenia żywności w pojemniku z nasionami, aby uniknąć narażenia na wilgoć.

Jak wspomniałem wyżej, nasiona wymagają niskich temperatur, aby nie traciły swoich właściwości. Możesz umieścić je więc w lodówce lub zamrażarce. Jednak przechowując nasiona w lodówce, trzymaj je tam tak długo, jak to możliwe, aby nie były narażone na jakiekolwiek zmiany temperatury podczas otwierania drzwi.

Ważne jest również, aby pamiętać, że zamrażając nasiona, za każdym razem, gdy są rozmrożone i ponownie zamarznięte, stają się mniej żywotne. Zarówno zamrażanie jak i rozmrażanie może również prowadzić do nadmiernej wilgoci, więc jest to coś, co należy ściśle monitorować.

Gdy nasiona marihuany są właściwie przechowywane, wielu hodowców uważa, że ​​większość z nich będzie nadal pełna życia po pięciu latach. Wielu hodowców uprawiało marihuanę z nasion, które były przechowywane przez prawie 10 lat. Nie ma jednak dokładnej formuły, jeśli chodzi o zdrowie naturalnych, żywych organizmów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować