- Reklama -
Banner

Izrael w końcu uzyskał pozwolenie na eksport medycznej marihuany za granicę

Po latach opóźnień izraelski przemysł medycznych konopi może wreszcie uzyskać pozwolenie na eksport swoich produktów do innych krajów.

Izrael zajmuje czołowe miejsce w badaniach nad medyczną marihuaną od lat 60. XX wieku, a prawo w tym kraju pozwoliło naukowcom na wprowadzenie innowacji w szeregu nowych produktów z konopi indyjskich. Prawodawcy szybko zdali sobie sprawę z potencjału gospodarczego, jakim jest umożliwienie sprzedaży swoich produktów z konopi indyjskich za granicę, a w 2017 r. zaproponowali legalizację eksportu medycznych produktów z marihuany.

Później tego samego roku kilku izraelskich hodowców konopi rozpoczęło działalność na dużą skalę, mając nadzieję na sprzedaż swoich produktów na arenie międzynarodowej. Ale na początku 2018 r. Premier Benjamin Netanjahu zniszczył te nadzieje, blokując ustawę dotyczącą eksportu z obawy, że konopie z Izraela trafią na czarny rynek. Niezależnie od tego ustawodawcy oficjalnie zalegalizowali eksport marihuany medycznej w grudniu ubiegłego roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Uchwalenie tej ustawy odnowiło zainteresowanie zagranicznych inwestorów zainteresowanych izraelskim przemysłem konopnym, ale zainteresowanie szybko osłabło, ponieważ perspektywa eksportu ponownie się opóźniła. Na wniosek prezydenta Trumpa premier Netanjahu przez prawie cały rok opóźniał zalegalizowanie eksportu konopi indyjskich. W tym miesiącu opóźnienia te mogą dobiec końca, ponieważ rząd wydał ostateczną zgodę na eksport medycznej marihuany za granicę.

Izraelskie firmy zajmujące się konopiami medycznymi mogą teraz eksportować swoje produkty, ale wciąż istnieje pewien haczyk. Zanim międzynarodowy eksport zostanie dozwolony, lokalny przemysł konopi musi najpierw być w stanie zaspokoić krajowy popyt na medyczną marihuanę. Niestety w Izraelu brakuje marihuany medycznej od czasu, gdy jeden z największych hodowców w kraju, Tikun Olam, został tymczasowo zamknięty z powodu obaw związanych z procesem suszenia.

Laura Kam, prezes Kam Global Strategies wyjaśniła, że wielu inwestorów zagranicznych „zdecydowało się zainwestować swoje fundusze i know-how technologiczne poza granicami kraju, zakładając uprawy w takich miejscach jak Malta i Uganda oraz inwestując lub zakładając firmy konopne na całym świecie, od Polski po Stany Zjednoczone, Australię i inne kraje. ”

Wszystko to może się teraz zmienić po zniesieniu tymczasowego zakazu eksportu, ale izraelskie firmy zajmujące się konopiami indyjskimi muszą jeszcze pokonać szereg innych przeszkód regulacyjnych, zanim zaczną sprzedawać swoje towary za granicę. Na przykład, aby eksportować towary do Europy, firmy muszą przestrzegać standardu Dobrej Praktyki Produkcyjnej (Eu-GMP) – a wiele izraelskich firm konopnych nie spełnia jeszcze tych skomplikowanych i wymagających standardów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować